Контрацепція спрямована на попередження незапланованої або небажаної вагітності за допомогою різних протизаплідних засобів. Важливість якісної контрацепції незаперечна — кожна жінка і кожна сімейна пара повинна мати можливість самостійно планувати народження дитини в залежності від зовнішніх і внутрішніх обставин. Про важливість якісних заходів для попередження небажаної вагітності говорять і фахівці міжнародних організацій з охорони здоров’я, і дільничні лікарі-гінекологи, а також представники соціальних служб та правоохоронних органів, оскільки небажані і, тим більше, «випадкові» діти часто стають не тільки сімейною проблемою. Звичайно, стовідсоткову гарантію вирішення проблеми може дати тільки повна статева стриманість і категорична відмова від статевого життя, однак чи багато хто з людей здатні на таку відмову? Та й чи треба це, якщо сучасна фармацевтична промисловість пропонує цілком надійні контрацептивні засоби.

Засоби контрацепції

Засоби контрацепції можуть бути не тільки фармацевтичного походження. Йдеться про такі відомі методи, які називаються природними. До них відносяться календарний метод, коли в певні дні менструального циклу запліднення яйцеклітини неможливо; метод лактаційної аменореї, коли процес лактації пригнічує можливість завагітніти і інші методи, які, однак, не можуть вважатися цілком надійними і вимагають чималої уваги і турбот.

Існують методи хірургічної контрацепції, надійність якої дуже висока, але вирішуються на яку мало хто, розуміючи незворотність процедури.

Досить популярні бар’єрні методи, які дозволяють уникнути небажаної вагітності за допомогою бар’єрів на шляху сперматозоїдів до яйцеклітини. До таких методів відносяться презервативи, які характеризуються досить високим ступенем надійності і практично відсутністю протипоказань.

Окремою групою протизаплідних засобів вважаються протизаплідні спіралі, або спіраль внутрішньоматкова. Лікар-гінеколог вводить спіраль в порожнину матки, і якщо все пройшло без будь-яких ускладнень, то це пристосування може залишатися в порожнині матки дуже тривалий термін — до десяти років.

Як працює спіраль:

  1. Ця невелика конструкція з міді і пластика перешкоджає сперматозоїдам на з шляху в порожнину матки.
  2. Одним з ефектів є — зменення терміну життя яйцеклітини і, відповідно, терміну можливого запліднення;
  3. Окрім цього, якщо запліднення все ж сталося, то внутрішньоматкова спіраль не дозволяє заплідненої яйцеклітини закріпитися на стінці всередині матки, тобто вагітність все ж не наступає.

Що стосується придбання цього протизаплідного засібу, то попередньо слід обов’язково порадитися зі своїм лікарем-гінекологом, який зможе точно сказати, чи немає протипоказань для використання цього методу і яким саме виробам слід віддати перевагу при покупці.

Чи варто поставити спіраль як контрацепцію?

Препарати контрацепції

Для контрацепції широко використовуються спеціальні протизаплідні препарати для орального застосування.

Перш за все, це комбіновані гормональні контрацептиви, до складу яких включаються статеві гормони гестаген і естроген. Такі препарати на сьогоднішній день пройшли досить серйозну еволюцію і стали практично нешкідливими для організму, якщо мова йде про трифазних гормональних засобах (хоча до сих пір використовуються однофазні ідвофазні гормональні контрацептивні препарати).

Крім комбінованих препаратів, фармацевтична промисловість пропонує і некомбіновані, тобто такі, які містять тільки один гормон. В даному випадку це гестаген, який надає ряд переваг, але вимагає підвищеної уваги до прийому і способу життя. Такі препарати мають спеціальну назву — міні-пили.

Також існують препарати для екстреної контрацепції. Така екстрена контрацепція потрібно дійсно в аварійних випадках:

  • Навіть найякісніші презервативи іноді рвуться.
  • Іноді навіть найорганізованішажінка може пропустити прийом протизаплідних препаратів.
  • Існують випадки зміщення діафрагми і випадання спіралі.
  • На жаль, трапляються згвалтування.

Що стосується назви протизаплідних препаратів, то в кожному конкретному випадку протизаплідні ліки (назви і ціна) слід обговорювати з лікарем-гінекологом, а потім з фармацевтом в аптеці. Назву препарату допоможе визначити тільки лікар, а ціну слід, в кожному конкретному випадку, дізнаватися в аптечних мережах.

Сьогодні протизаплідні ліки придбати не становить жодної проблеми — будь-який аптечний заклад має у своєму розпорядженні ці препарати. Однак не слід забувати, що прийом таких засобів повинен бути схвалений лікарем, оскільки гормональні засоби навіть останнього покоління можуть мати протипоказання, які обов’язково слід врахувати.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню