Багатьом з нас, ймовірно, знайома ситуація, коли ні в одній аптеці міста немає виписаного лікарем лікарського препарату. Особливо часто такі неприємні ситуації виникають в маленьких містах, де в кращому випадку є три-чотири аптеки. Які кроки роблять найчастіше люди в цьому випадку? Багато хто починає нервово обдзвонювати всіх родичів і знайомих, які проживають в інших містах України, а іноді і тих, які проживають в інших країнах, щоб попросити їх купити і передати потрібні ліки. Але такий вихід можливий, якщо час терпить і прийом препарату можна відкласти на два-три тижні. А якщо ліки необхідно негайно, тоді який вихід можна знайти? Отже, давайте розберемося, що робити, якщо не вдається знайти ліки в аптеці. Пошук аналогів ліків може виявитися тим рішенням, яке стане виходом з ситуації, що склалася.

Аналоги лікарських препаратів

Якщо вам не вдалося знайти ліки в аптеці, варто звернути увагу на аналоги лікарських препаратів, які можуть називатися трохи інакше, проте володіють тими ж якостями і властивостями, які вам необхідні, бо містять ту ж саму основну діючу речовину, що і оригінальний засіб.

Якщо ваша ситуація схожа на ту, яка була описана вище, необхідно звернутися до провізора, що працює в аптеці, щоб він допоміг розібратися, який дженерик (аналог лікарського препарату) відповідає лікарського засобу, яке виписав лікар. Існує хибна думка, що замінники дорогих ліків і вітчизняні аналоги імпортних ліків не можуть повноцінно замінити оригінальний препарат, який виписав лікар. Однак ця думка помилкова, особливо по відношенню до патентованих засобів, які відрізняються від оригінальних тільки назвою. Розберемося докладніше, що таке дженерики.

Чим відрізняються оригінальний препарат і дженерік?

Перш за все, варто розібратися з таким поняттям, як дженерик. Якщо коротко, дженерик — це лікарський препарат, який продають або під патентованою назвою, що відрізняється від фірмової, тобто від назви, даного розробником, або під міжнародною, але непатентованою назвою. Відповідно до Угоди про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності (ТРІПС), дженериками прийнято називати лікарські засоби, на основі діючої речовини якого вже закінчився термін патентного захисту, або ж медикаментозні препарати, які захищені патентами і випускаються по примусової ліцензії.

Усесвітня організація охорони здоров’я підтримує випуск дженериків, так як це дозволяє розширити доступність якісної медичної допомоги. Адже не секрет, що оригінальні «брендові» препарати далеко не завжди прийнятні за ціною багатьом людям, навіть тим, які мають середній достаток.

Дізнайтеся у лікаря про доступні ліки

Дізнайтеся у лікаря про доступні ліки

Отже, якщо немає можливості купити оригінальні лікарські препарати, і зовсім неважливо з яких причин, можливо, через відсутність достатньої для покупки суми або якщо не вдається знайти ліки в аптеці, пошук аналогів ліків не повинен абсолютно нікого бентежити. Знайте, що найчастіше засіб під патентованим назвою, що відрізняється від оригінального, не гірше і вже точно набагато дешевше. Тому, якщо лікар виписує медикаментозний засіб, не соромтеся у нього дізнатися дуже важливу для себе інформацію про препарат:

  1. Перш за все, запитайте, наскільки дорогий цей засіб, так як ціна деяких імпортних лікарських засобів може бути позамежної високою.
  2. А також чи є аналог, тобто дженерик, який може адекватно замінити оригінальні ліки.

Якщо ж ви не дізналися у лікаря, які дженерики можна приймати, шукайте в аптеці доступний медикаментозний засіб, так як провізор завжди може підказати, який дженерик може замінити або занадто дороге, або відсутній на даний момент медикаментозний засіб.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню