У 1989 році доктор Стівен де Феліс, який відомий як засновник і голова Фонду інновацій в медицині (FIM), вперше запропонував застосовувати термін біологічно активні добавки, вони ж БАД. Англійською цей термін звучить як nutraceuticals, або parapharmaceuticals, або food supplements, а мається на увазі під цим терміном певне поєднання (композиція) біологічно активних речовин, які слід приймати під час їжі або додавати до деяких певних харчових продуктів.

Спочатку ці речовини вважалися вельми корисним відкриттям, оскільки вони дозволяли усувати дефіцит мінералів і вітамінів в організмі. Найважливішою умовою для застосування вважалося суворе дотримання фізіологічних доз.

Досить швидко продаж БАДів отримала величезну популярність у всьому світі, причому на цьому заробляли і продовжують заробляти чималі гроші не тільки добросовісні виробники, які виробляють якісну продукцію, що відповідає всім санітарним і фармакологічним вимогам, але і напівкустарні, а то і зовсім кустарні виробництва, продукція яких в кращому разі не має на організм ніякої дії, а нерідко може привести і до тяжких наслідків. Саме тому при покупці необхідно завжди вивчати всі необхідні сертифікати відповідності та іншу роздільну документацію.

Активні харчові добавки

Дуже важливо розуміти, що активні харчові добавки не можуть претендувати на те, щоб вважатися лікарським засобом, а якщо будь-які БАДи рекламуються або навіть просто згадуються як такий засіб, то це слід вважати відвертим обманом. Навіть якісні добавки не лікують, а просто регулюють мінерально-вітамінний баланс в організмі. Безумовно, забезпечення організму необхідними мікро- і макроелементами, а також всіма міророзчинними і водорозчинними вітамінами. Допомагає налагодити роботу організму й усунути якісь неполадки і збої в його роботі, однак жодна добавка не може претендувати на можливість стати повноцінним лікарською речовиною.

Останнім часом місцем для покупки таких речовин стає інтернет-магазин БАДів. Особливо популярними продуктами стали жироспалювачі для схуднення, харчові добавки для м’язів, затребувані величезною кількістю споживачів, які прагнуть зменшити обсяг і масу тіла або збільшити м’язову масу.

Жироспалювачі для схуднення

Не секрет, що Всесвітня організація охорони здоров’я вже досить давно оголосила про неінфекційну епідемію ожиріння, яка торкнулася практично всіх країн світу. У результаті ожиріння і надмірної ваги, а також викликаних ними ускладнень щороку помирає величезна кількість людей. Саме тому багато людей, які страждають надмірною вагою і супутніми захворюваннями, прагнуть боротися з цією проблемою і використовують усі можливі методи, включаючи і жироспалювачі — термогенікі і ліпотропіки.

БАДи — навіщо і кому вони потрібні

Препарати-термогенікі, як стає зрозумілим вже з назви, регулюють температуру тіла, підвищуючи її іноді і до двох градусів. В результаті такої зміни температури тіла потрібні додаткові калорії, щоб організм і всі його органи продовжували нормально працювати, а жирові відкладення починають досить швидко зменшуватися, практично «танути». Більшість препаратів цієї групи мають натуральну рослинну основу.

Препарати-ліпотропіки працюють за іншим принципом — вони блокують в печінці синтез жирів, розщеплюючи їх до утворення жирних кислот.

Фахівці рекомендують використовувати жироспалюючі препарати комплексно, проте попереджають, що застосування цих засобів вимагає надходження в організм чималої кількості білка, що дозволить уникнути м’язового виснаження і наступних проблем зі здоров’ям. Також слід обов’язково проконсультуватися з лікарем або з фахівцем-дієтологом, щоб уникнути можливих негативних наслідків.

Харчові добавки для м’язів

Спортсмени, які займаються бодібілдингом і нарощують м’язову масу, розуміють необхідність харчових добавок, які дозволяють організму справлятися з фізичними стресами і навантаженнями на серцево-судинну систему. Саме правильно підібрані добавки в спортивному харчуванні дозволяють ефективно і швидко відновлюватися після серйозних фізичних навантажень на тренуваннях.

Однак на сучасному ринку спеціальних добавок кількість пропозицій стає дедалі більше, тому кожен спортсмен повинен весь час консультуватися з тренером і зі спортивним лікарем.

Дуже важливими вважаються такі добавки, як сироватковий протеїн, креатин, амінокислоти з розгалуженими ланцюжками, бета-аланін і глютамін.

Безумовно, прийом спеціальних допоміжних засобів — справа добровільна, проте саме якісні спеціальні БАДи допоможуть працювати по-справжньому ефективно і досягти помітних позитивних результатів.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню