Як дізнатися свою вагу? Як дізнатися, з чого цей показник складається, тобто скільки кілограмів доводиться на м’язову масу, а скільки — на жирові відкладення? Наскільки важливі ці питання, можна судити вже тільки по тому, що Всесвітня організація охорони здоров’я кілька років тому оголосила ожиріння неінфекційної епідемією — від надмірної ваги і ожиріння і від захворювань, які ними спровоковані, щорічно вмирають мільйони людей, причому по всій земній кулі, не роблячи винятків ні для багатих, ні для бідних. Вчені та лікарі всього світу закликають людей ретельно стежити за своїм показниками маси тіла, тому що надлишкові показники — це не тільки неестетично, але й небезпечно: зростає ризик захворювань серцево-судинної системи, ендокринної системи, опорно-рухового апарату, шлунково-кишкового тракту і інших органів і систем організму.

Дитяча вага

Перший вимірюючий грами і кілограми прилад, з яким стикається у своєму житті кожна людина, — це дитячі ваги. Кожного новонародженого ретельно зважують при народженні, а потім мама і лікар-педіатр, що спостерігає за дитиною, повинні стежити за тим, як малюк набирає спочатку грами, а потім кілограми і як він росте. Цей вимірювальний прилад стає важливим атрибутом для спостереження за ростом і розвитком дитини, причому мамам і особливо бабусям слід пам’ятати — небезпечні не тільки недостатні показники, а й надлишкові: фахівці ВООЗ дуже стурбовані зростанням дитячого ожиріння, яке стає причиною безлічі захворювань ще незміцнілого організму. Так що пухкенькі ручки і ніжки, товстенькі щічки і зворушливі складочки далеко не завжди свідчать про здоров’я і тому часто мають викликати не захоплення, а тривогу.

Ваги для зважування

Сьогодні в багатьох будинках є прилади для зважування, які дозволяють контролювати масу тіла. Якими ж вони можуть бути?

Іноді це можуть бути ваги підлогові механічні, які показують кількість кілограмів в певних межах.

Як варіант, часто використовуються ваги підлогові електронні, купити які давно не складає ніяких труднощів. Вибір виробників і моделей на ринку дуже великий, тому кожен зможе підібрати щось для себе відповідне.

Деякі вважають за краще придбати б/у ваги, що цілком виправдано при невеликому сімейному бюджеті. Але в цьому випадку дуже важливо простежити, щоб було придбано справний виріб.

Якими б приладами не доводилося користуватися, в будь-якому випадку це дуже важливо — контроль показників маси тіла дозволяє не тільки дбати про красу фігури, але і попереджати багато серйозних захворювань.

Аналізатор складу тіла

Останнім часом популярним приладом став аналізатор складу тіла, який дозволяє стежити не тільки за масою тіла, а й за іншими показниками.

  • Приладможе визначити ІМТ, тому не доведеться самостійно братися за обчислення;
  • Такожбуде виміряно відсоток вмісту води в тілі, тобто можна визначити наявність набряків, в тому числі і внутрішніх;
  • Дуже важливий показник— посегментно вміст жиру: є можливість точно контролювати, де саме в організмі накопичуються непотрібні відкладення;
  • Приладробить розрахунок мінеральної кісткової маси (в кілограмах);
  • М’язовамаса вимірюється посегментно;
  • Виконуєтьсярозрахунок змісту вісцерального (внутрішнього) жиру, який може істотно шкодити роботі внутрішніх органів;
  • Вимірюєтьсяосновний метаболізм (обмін речовин) людини;
  • Також прилад може виявити метаболічний вік, який іноді досить серйозно відрізняється від паспортного;
  • Єможливість перегляду останніх даних, а також визначення середніх показників за тиждень або за місяць.
  • Точністьпоказників такого приладу — плюс-мінус сто грамів.

Безумовно, різні аналізатори складу тіла можуть мати різні додаткові функції, однак кількість м’язової маси, води і жиру визначать навіть найпростіші моделі. Деякі прилади мають тільки функцію «аналізатор жиру», що теж дуже важливо (або ж така функція одна з небагатьох).

Ваги для контролю правильного харчування

Ваги кухонні

На будь-якій кухні завжди необхідні ваги кухонні, які використовуються для зважування продуктів. Хтось використовує такий прилад тільки в період консервації, хтось користується практично щодня, проте саме контроль за кількістю вживаних продуктів часто дозволяє контролювати масу свого тіла, щоб вона не виходила за межі здорових показників.

Ваги кишенькові

Це кишенькове пристосування призначене для зважування дуже дрібних і легких предметів і іноді називаються ювелірними вагами. Точність таких приладів — до 0,01 г, а зважувати на них можна до 200 г. Безумовно, в побуті деякі зважують ювелірні вироби, однак часто виникає необхідність точно зважити прянощі для приготування якоїсь страви чи, наприклад, лікарські трави. Тому такий прилад може знадобитися багатьом.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню