Уряд схвалив проект Закону «Про внесення змін до деяких Законів України щодо адаптації законодавства до вимог Директиви 2014/40/ЄС Європейського Парламенту (щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну)».

Законопроект розроблено в межах реалізації Рамкової Конвенції боротьби з тютюном та на виконання Угоди про асоціацію з ЄС. Пресслужба Кабінету міністрів зазначає, що законопроект посилить боротьбу з палінням, конкретизує вимоги до обігу електронних сигарет та інших новітніх тютюнових виробів в Україні.

МОЗ радить заборонити смакоароматичні додатки до тютюну, що роблять сигарети привабливими для молоді:

  • Додатки, що роблять дим забарвленим.
  • Домішки, що підвищують бадьорість, наприклад, кофеїн чи таурин.
  • Вітаміни та інші додатки, що можуть вплинути на думку щодо користі сигарет.
  • Смакоароматичні компоненти в фільтрах, папері, упаковці, капсулах, що змінюють запах, смак чи інтенсивність диму.

Законопроект передбачає приведення маркування тютюнових виробів до європейських стандартів. Передбачається, що «страшні картинки» будуть займати ще більшу площу упаковки — 65%. Щороку графічні попередження будуть оновлюватися. Незалежно від типу тютюнового виробу, вони будуть займати 30% від загальної площі упаковки.

Закон забороняє будь-які асоціації тютюнових виробів з бадьорістю, успіхом і молодістю в рекламі. Також під заборону потрапляють будь-які натяки в рекламі про меншу шкідливість, оригінальний смак виробу або менший вплив на довкілля.

Також згідно закону в Україні буде заборонене виробництво міцних сигарет. До них відносяться тютюнові вироби, у яких вміст нікотину перевищує 1 мг, смоли і оксиду вуглецю — по 10 мг.

В Кабміні пропонують осучаснити термінологію для більш досконалого контролю обігу тютюну. Наприклад, фахівці радять розширити перелік виробів, що відносять до тютюнових. Серед них — нюхальний, жувальний, тютюн для трубок і самокруток, для кальяну і перорального вживання. Законопроект визначає трав’яний виріб для паління. Він є на основі рослин, фруктів чи трав і не містить тютюну. Його можна споживати через процес згоряння. Також закон описує новітні тютюнові вироби на основі електричного нагрівання.

В Україні планується врегулювати поняття «електронна сигарета», адже подібні вироби є дуже популярними серед молоді. Чиновники зазначають, що до сьогоднішнього часу ринок електронних сигарет ніяк не регулювався, тому такий виріб могла купити навіть дитина. Згідно з дослідженням GYTS 2017, 18% школярів користуються електронними сигаретами. Новий закон дозволить встановити контроль над виробниками подібних виробів.

Нарешті, уряд хоче зобов’язати корпорації до жорстокішої звітності. Вони повинні будуть кожен рік інформувати МОЗ про компоненти та їх кількість, що використовуються у виробництві тютюнових виробів, рівні шкідливих речовин в сигаретному димі, відомості про інші викиди та їх граничні рівні. У свою чергу, МОЗ зобов’язується інформувати про це населення.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню