В пресслужбі Міністерства охорони здоров’я України розповіли, які щеплення є необов’язковими, та які можуть дати захист від серйозних хвороб. Медики повідомили, що в країні є календар профілактичних щеплень. Серед них — вакцинація від десятка захворювань:

  1. Поліомієліту.
  2. Туберкульозу.
  3. Кашлюка.
  4. Дифтерії.
  5. Кору.
  6. Правця.
  7. Краснухи.
  8. Гемофільної інфекції.
  9. Гепатиту В.
  10. Епідемічного паротиту.

Вакцини від цих хвороб закуповує держава — це гарантує пацієнтам безкоштовні щеплення.

Окрім перелічених вакцин є рекомендовані, що не входять до обов’язкових. Їх можна придбати за власні кошти в аптеках або вакцинуватися в приватній клініці. Зокрема, це стосується щеплення від вітряної віспи. Лікарі радять від цієї хвороби вакцинуватися жінкам, що планують завагітніти і що раніше не хворіли на вітрянку. Також за власним бажанням можна щепитися від папіломавірусу. Це треба зробити до початку статевого життя, адже хвороба передається статевим шляхом.

Від гепатиту А медики радять щепитися тим, хто планує подорожувати країнами Азії, Африки та Південної Америки, де легко захворіти на нього, вживаючи забруднену воду. Держава гарантує безкоштовне щеплення дітей від гепатиту В. Для дорослих ця вакцина також рекомендована.

Також отримати щеплення можна від пневмококової інфекції — вона щороку забирає життя в 1,6 людей, серед яких половина — діти до п’яти років. В аптеках продають вакцини від ротавірусної і менінгококової інфекції, а також грипу. Від грипу бажано вакцинуватися до початку розповсюдження цього вірусу.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню