Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров на власній сторінці в Фейсбуці повідомив, що до 1 квітня поточного року уряд планує запровадити другу чергу медичної реформи в Україні. До системи eHealth підключать заклади спеціалізованої медичної допомоги. Також запрацюють електронні направлення від лікарів і електронна медична картка пацієнта.

Федоров відзначив, що система eHealth почала працювати два з половиною роки тому. Єдиною основною претензією до неї була відсутність захисту персональних даних пацієнтів. Проте на сьогоднішній день, за словами міністра, ця проблема розв’язана і дані пацієнтів надійно захищені. В підтвердження цього eHealth отримала атестат відповідності комплексній системі захисту інформації.

Також міністр поділився, що можливості eHealth дозволять в майбутньому підключити корисні сервіси — можливість самостійного вибору сімейного лікаря та укладення з ним договору в режимі онлайн.

Нагадаємо, що eHealth — це сервіс, що дозволяє замовляти медичні послуги та обмінюватися медичною інформацією. Система включає основну базу даних, якою керує ДП «Електронне здоров’я» і медичні інформаційні системи, що дозволяють автоматизувати роботу медичних закладів з базою даних. Міністерство охорони здоров’я забезпечує нормативно-правову підтримку проекту. Національна служба здоров’я України укладає договори з постачальниками медпослуг, аналізує дані пацієнтів, встановлює тарифи, контролює укладання договорів і оплачує медичні послуги за умовами договорів.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню