10 січня на засіданні Міністерства охорони здоров’я України піднімалась тема оцінки технологій медицини в прийнятті рішень в галузі охорони здоров’я. В обговоренні приймали участь представники МОЗ країни та міжнародні організації — Світовий банк, ВООЗ, ISPOR, EUnetHTA та інші. Мета зустрічі — впровадження в Україні оцінки медичних технологій (ОМТ). Цей управлінський інструмент дозволяє приймати зважені стратегічні рішення у галузі охорони здоров’я. Наприклад, ОМТ дозволить визначити, які ліки та медичні послуги фінансувати за державний кошт. Суть ОМТ полягає в аналізі наукової інформації про безпеку, ефективність і фінансову доцільність медичних технологій. Як наслідок, ресурси будуть використовуватись більш раціонально.

Члени засідання продемонстрували міжнародний досвід залучення ОМТ в розвинених країнах. Також вони обговорили наступні кроки інтеграції цього підходу в державі. Зокрема, з доповідями на засіданні виступили Перший заступник міністра охорони здоров’я Андрій Семиволос, заступник директора Лондонської школи економіки, доктор Панос Канавос, виконавчий директор EUnetHTA Маркус Гуардіан, представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.

Заступник міністра Андрій Семиволос повідомив, що ОМТ являє собою ефективний інструмент, що зарекомендував себе у багатьох країнах світу. За його словами, така практика буде обов’язковою при формуванні номенклатури та при державних закупівлях. Семиволос також повідомив, що раціональне використання бюджетних коштів — одне з першочергових завдань МОЗ України.

Члени засідання вирішили, що впровадження системи оцінки медичних технологій — найбільш пріоритетна стратегія МОЗ у 2020 році. ОМТ допоможе сфокусуватися державі саме на тих ліках и послугах, яких найбільше потребують пацієнти. Чиновники сподіваються, що впроваджувана система буде мати чіткі, прозорі та об’єктивні правила, які будуть враховувати інтереси усіх сторін.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню