Коли прогулюєшся по лісу або в парку, так хочеться зачерпнути цілющий аромат сосни або жасмину, бузку або лаванди і забрати з собою, щоб в непогожі зимові вечори насолоджуватися ними і згадувати прекрасні літні дні. Звичайно, неможливо зібрати в баночку розлиті в повітрі чудові аромати, щоб вдихати їх при бажанні, а от скористатися ароматами, захованими в аптечному посуді, які можуть подарувати людині не тільки насолоду, але і здоров’я, варто. Звичайно, купити ефірні масла в аптеці, щоб скористатися їх цілющими властивостями, можна самому, але краще за все звернутися за допомогою до ароматерапевта, так як тільки фахівець може допомогти підібрати потрібні зразки, і розповісти, в яких випадках і яким способом їх найкраще використовувати.

Застосування ароматерапії

Ароматерапевт — це фахівець, який вивчає властивості запахів і досконало володіє мистецтвом лікування цими запахами. Кожній людині, яка вирішила звернутися до цього фахівця за консультацією, варто знати, що лікар-ароматерапевт обов’язково повинен мати вищу медичну освіту, щоб мати всі необхідні для лікування людей знання, крім цього, він повинен знати багато інших методів нетрадиційної медицини, такі як рефлексотерапія , акупресура і шиатсу. Багато людей, які віддають перевагу лікуванню нетрадиційними способами, в тому числі і ароматерапії, можуть звернутися до ароматерапевта за консультацією, так як саме цей фахівець може порадити, який ароматний засіб краще використовувати для лікування конкретного захворювання або з метою профілактики захворювань. Тільки лікар, що працює з ароматами, може підказати, в якому випадку краще всього вдихати лікувальний, але при цьому дуже приємний запах, а якому випадку засіб варто втирати або додавати в ванну, щоб очікуваний лікувальний ефект був найбільш сильним.

Застосування ароматерапії може бути актуальним при таких проблемах:

 • безсоння або надмірна сонливість;
 • почуття втоми;
 • роздратованність і поганий настрій;
 • закладенність носу;
 • підвищенний артеріальний тиск;
 • біль у спині.

Звичайно, спектр проблем зі здоров’ям, з якими можна звернутися до ароматерапевта за допомогою, значно ширше, але не варто забувати, що перш ніж звернутися до цього фахівця, необхідно встановити справжню причину поганого або раптово погіршогося самопочуття. Тому перед відвідуванням ароматерапевта проконсультуйтеся зі своїм лікуючим лікарем-терапевтом, а якщо виникне необхідність, то і пройдіть повне обстеження, яке може включати лабораторні аналізи і додаткові дослідження, так як проблеми можуть бути симптомами якого-небудь дуже серйозного захворювання, яке має лікувати зовсім інший вузький спеціаліст або навіть кілька фахівців, а ароматерапія може стати тільки одним з допоміжних методів лікування. Наприклад, фахівець-ароматерпевт може підключитися до лікування таких захворювань:

 • хронічний бронхіт будь-якої етіології;
 • ревматизм;
 • деякі захворювання шкірних покривів;
 • захворювання органів дихання будь-якої етіології;
 • серцево-судинні захворювання;
 • захворювання шлунково-кишкового тракту;
 • деякі психічні розлади, такі як депресія або тривожність, а також стресові стани і викликані ними порушення.

Масла для ароматеріапії

Масла для ароматерапії зазвичай продаються в аптеках або в спеціалізованих магазинах, тому, якщо необхідно придбати, наприклад, ефірне масло евкаліпта або ефірну олію чайного дерева, найкраще шукати ці засоби в таких підприємствах торгівлі, які займаються продажем ліцензованих лікарських препаратів.

В ароматерапії використовується велика кількість різних запашних «лікарів», які чудово зарекомендували себе протягом багатьох століть. Іноді вони використовуються окремо, іноді для отримання більш вираженого терапевтичного ефекту використовують спеціально приготовлені в індивідуальному порядку суміші ефірних масел.

В ароматерапії існують також найрізноманітніші лікувальні прийоми використання цих ароматичних лікувальних засобів:

 1. Інгаляціі. Цей вид ароматерапії найбільш доступний в домашніх умовах, так як простий у виконанні, до того ж він дуже швидкодіючий, оскільки запах майже миттєво проникає безпосередньо в головний мозок і впливає на ті його ділянки, які відповідають за пам’ять і емоції.
 2. Ванни. Простий і доступний спосіб отримати необхідний лікувальний ефект, особливо в тих випадках, коли потрібно розслабитися і зняти стрес. Щоб приготувати лікувальну ванну, потрібно просто накапати в теплу воду шість-вісім крапель обраного ароматного засобу і розподілити його по поверхні води, потім лягти у ванну і спокійно полежати протягом 15-20 хвилин.
 3. Інгаляція паром. У невелику миску слід налити половину чайної чашки гарячої води і додати десять крапель лікувального ефірного засобу, потім нахилитися над мискою, накрити голову рушником і вдихати ароматний пар до повного вивітрювання запаху. При захворюванні астмой такий метод лікування не підходить.
 4. Суха інгаляція. Треба всього лише накапати десять крапель необхідного ароматного засобу на носовичок і вдихати цілющий запах, прикладаючи хусточку до носа. При нежиті можна перед сном покласти ароматизований носовичок на подушку.

Ефірні масла: властивості і застосування

Як відомо, ефірні масла, або 100% Essential Oil, — це летючі, рідкі пахучі речовини, які виділяються з багатьох рослин. Ці речовини легко потрапляють в повітря, наповнюючи його молекулами, що містяться в них, які і створюють аромат. Летючість і висока біологічна активність цих цілющих витяжок дозволяє ефективно використовувати їх в ароматерапії. Багато речовин володіють яскраво вираженими лікувальними властивостями, наприклад, покращують роботу ендокринних залоз та імунної системи, активізують роботу системи кровообігу і прискорюють обмін речовин (метаболізм). Молекулярна структура ефірних речовин дозволяє їм проникати через епідермальні шари шкіри, тому вони широко використовуються в косметології.

В ароматерапії, як уже зазначалося, використовуються багаті ефірними речовинами витяжки з різних рослин, цілюще впливають на здоров’я різних органів і систем людини, але зараз ми розповімо тільки про декілька з них. Наприклад, масло лимона володіє дуже сильними бактерицидними властивостями, тому його пари нейтралізують багато хвороботворних бактерій: менінгокок за 15 хвилин, пневмокок за 1-3 години, стафілокок золотистий за 2 години, стрептокок за 3 години, тифозну бактерію і стафілокок за 5 хвилин, а дифтерійну бацилу за 20 хвилин. Ефірна олія лимона найчастіше застосовується при простудних захворюваннях і при грипі. Для профілактики цих захворювань рекомендується використовувати аромалампу (п’ять крапель на п’ять метрів приміщення). Для масажу використовують п’ять крапель засобу на 10 мілілітрів основи (будь-яке рослинне масло).

Ефірна олія евкаліпта володіє не тільки антисептичними, бактерицидними і протизапальними властивостями, але вельми позитивно впливає на роботу центральної і вегетативної нервової системи, сприяє регулюванню емоцій і психічного стану людини, допомагає позбутися стресу. Для аромалампи необхідно додати у воду три-п’ять крапель ароматичної речовини, а для інгаляції парою слід додати всього одну-дві краплі в гарячу воду. Тривалість цієї цілющої процедури — чотири-сім хвилин. Для холодної інгаляції необхідно накапати на хустку одну-дві краплі цього засобу і вдихати протягом трьох-п’яти хвилин.

Ефірна олія чайного дерева також дуже популярна і прекрасно впливає на стан шкіри і волосся, сприяє загоєнню опіків і укусів комах, сприяє підвищенню імунітету, допомагає поліпшити стан шкірних покривів при таких дерматологічних захворюваннях, як екзема, вітряна віспа, герпес.

Для очищення шкіри можна приготувати таку суміш: в 100 мілілітрів теплої води додати 10-12 крапель засобу. Цим складом можна притирати шкіру обличчя щодня.

Щоб позбутися від вугрів, необхідно три дні поспіль тричі на день протирати запалені місця ватним диском, змоченим цим ароматною і неймовірно корисною речовиною. Потім слід перейти до вмивання складом води з додаванням трьох-шести крапель засобу.

Оскільки існує дуже багато видів ароматних цілителів, найкраще звернутися за допомогою до лікаря-ароматерепевта, так як він допоможе розібратися, що потрібно саме вам, щоб ефективно вирішити ту чи іншу проблему зі здоров’ям.

Як вибрати ефірне масло

Як вибрати ефірне масло

Щоб придбати дійсно натуральний засіб рослинного походження, а не синтетичну речовину або ж відвертий фальсифікат, засіб необхідно шукати в аптечних установах, в спеціалізованих магазинах медичних товарів і товарів для здоров’я і в інтернет-магазинах. Перед покупкою, перш ніж заплатити гроші, перевірте наявність сертифіката, так як натуральні ефірні масла обов’язково повинні бути сертифіковані в Україні як засіб фармакопейної якості, тобто придатні для використання в медичних цілях. Засіб не може бути дешевим, але, наприклад, масла цитрусових неодмінно будуть коштувати дешевше, ніж продукт, отриманий з троянди або з м’яти.

Варто також звернути особливу увагу на упаковку. Натуральні масла розливають в оснащені дозатором пляшечки з темного скла. Кришечка повинна закручуватися дуже щільно. Більшість ефірних масел традиційно розливаються в пляшки ємністю по 10 мл, але більш дорогі засоби розливаються в бульбашки ємністю по 5 мл, хоча іноді ємності для ароматної субстанції і зовсім маленькі — по 1–2 мл.

На кожній етикетці має бути написано ботанічна назва ефіроносів українською (російською) мовою і на латині, а також повинні міститися такі позначки, як «100% Essential Oil» або «100% pure», що підтверджують натуральність продукту.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню