На щастя, догляд за стомою стосується не такої вже й великої кількості людей. Багато хто навіть не уявляють, що це таке. Але все ж деяким хворим доводиться не просто дізнатися, що це, але і випробувати на собі всі незручності цього хірургічного втручання.

Що ж таке стома? Насправді, зрозуміти це досить просто: так називається сформований хірургічним шляхом отвір з порожнини будь-якого полого внутрішнього органу, що виходить назовні. Тобто в якомусь органі формується вихід у навколишнє середовище не там, де цей вихід повинен бути відповідно до фізіології людини. Стоми накладаються на порожнини органів в двох випадках:

  • Якщо виявлена непрохідність цього органу, яку неможливо швидко і максимально безболісно усунути.
  • Якщо виникає медична необхідність захистити від будь-якого навантаження і роботи ті відділи органу, які розташовані нижче рівня зробленого хірургічним шляхом отвору.

При необхідності застосовуються трахеостоми, гастростоми (через непрохідності стравоходу) і колостоми (при деяких оперативних втручаннях на різних відділах товстого кишечника).

Тобто стома — це отвір, який створюється під час хірургічної операції і виходить з якогось внутрішнього органа на поверхню тіла.

Найчастіше зустрічаються кишкові стоми:

  • Отвір останнього (кінцевого) відділу тонкої кишки виводиться на поверхню шкіри живота— це ілеостома.
  • Отвір товстої кишки з’єднується зі шкірою на поверхні живота— це колостома.

Таким чином, після формування необхідного зовнішнього виходу кишечник працює зовсім не так, як це передбачено природою, і спорожнення кишечника від вмісту повинно відбуватися теж не зовсім фізіологічно.

Безумовно, рано чи пізно буде виконана друга операція — операція з відновлення кишечника, проте до тих пір людині доводиться жити з такою проблемою, яка не тільки погіршує фізичний стан, а й практично завжди негативно позначається на психічному стані. Тому величезне значення має якісний і, найголовніше, толерантний і доброзичливий догляд за таким хворим і його отвором в животі.

Засоби догляду за стомою

Щоб якісно і належним чином доглядати за наслідком хірургічного втручання, необхідні не тільки санітарно-гігієнічні процедури і постійна підтримка цього дуже проблемного місця в необхідному стані гігієнічної чистоти, але і спеціальні предмети, які допоможуть в непростому догляді за раною, через яку з організму видаляються калові маси.

Для догляду за різними стомами використовуються мочеприймальники і калоприймачі різної конструкції і різного призначення. При покупці такого виробу необхідно розуміти, що будь-яка самодіяльність тут може виявитися не просто недоречною, а й небезпечною. Тому перед будь покупкою такого предмета по догляду за стомованих хворих необхідно отримати вичерпну консультацію лікаря-хірурга.

Калоприймачі: види

Оскільки стомованих хворих все ж чимало і стоми у всіх мають свої особливості, але і калоприймачі існують різних видів.

Однокомпонентні калоприймачі — це спеціальний пристрій у вигляді мішка зі спеціальною клейовою пластиною, яке необхідно правильно закріпити на стомі, використовуючи клейову поверхню.

Двухкомпонентні калоприймачі, в свою чергу, — це спеціальне пристосування для збору калових мас, яке складається зі спеціальної пластини, яка володіє клейовими властивостями, і спеціального мішка для стоми, причому цей мішок може бути оснащений дренажним пристроєм. Вважається, що двокомпонентні калоприймачі краще однокомпонентних, і тому ці вироби користуються попитом більше.

Калоприймач багаторазовий, або виріб відкритого типу, має таку особливість: після використання його можна відкрити, звільнити від скупчивогося вмісту, вимити, продезінфікувати і використовувати повторно кілька разів.

Калоприймач одноразовий, який ще може називатися калоприймач закритого типу, призначений для використання тільки один раз. Тому такі предмети по догляду за стомованих хворих необхідно утилізувати після використання, і кожен раз використовувати новий предмет санітарно-гігієнічного призначення.

Колопласт: продукція

Колопласт: продукція

Для якісного догляду за будь-якими стомами часто використовується продукція компанії Coloplast (Колопласт). Компанія була заснована в 1954 році і стала одним з найбільших виробників спеціальних медичних товарів.

Компанія пропонує споживачам не тільки товари, що дозволяють здійснювати якісний догляд за стомованими хворими, а й товари, які призначені для хворих з порушеними видільними функціями, а також необхідні для догляду за раною.

Своє найважливіше завдання компанія Coloplast (Колопласт) бачить в тому, щоб максимально допомагати і хворим — справлятися з хворобою і не впадати у відчай, і родичам таких хворих — полегшити їм догляд за хворою людиною і теж зберігати присутність духу і віру в краще.

Дуже важливо, що при виготовленні всієї продукція цієї компанії використовуються тільки гіпоалергенні матеріали, які мають усі необхідні сертифікати та інші документи.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню