Давно відомо, що найкраще і найкорисніше дитяче харчування — це грудне материнське молоко. Воно є найважливішим енергетичним джерелом необхідних для розвитку дитини речовин — білків, жирів, вуглеводів і всіх необхідних вітамінів і мінералів. Для дітей до шести місяців Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує тільки грудне годування, яке повністю забезпечує організм малюка всім необхідним.

Прикорм дитини рекомендується починати після півроку, але навіть тоді материнське молоко забезпечує не менше половини всіх енергетичних потреб дитячого організму. Якщо годування грудьми продовжується і після року, то цей спосіб харчування забезпечить третю частину всіх потреб організму аж до двох років. І ВООЗ, і ЮНІСЕФ наполягають на необхідності грудного вигодовування, проте іноді харчування новонародженого доводиться замінити на штучне повністю.

Суміші для новонароджених

Навіть найякісніші суміші для новонароджених слід застосовувати тільки тоді, коли це стає реальною необхідністю, яка виникає в разі деяких захворювань матері, неможливості для малюка засвоювати материнське молоко, якщо материнське молоко «перегорає» і лактація припиняється, коли дитина позбавляється материнської турботи і в інших не менш складних випадках.

Щоб почати використовувати дитячі суміші, обов’язково слід проконсультуватися з дільничним лікарем-педіатром. Добре знаючи малюка, він зможе правильно оцінити всі ризики при переході на штучне вигодовування для конкретного немовляти, врахувати особливості розвитку дитячого організму і стан шлунково-кишкового тракту дитини.

Підібрати підходящу суміш з першого разу виходить далеко не завжди — іноді доводиться спробувати кілька варіантів, адже кожна дитина неповторна, тому її реакції теж дуже індивідуальні.

Якщо дитяча молочна суміш для новонародженого підібрана правильно, то дитина буде нормально розвиватися і в фізичному, і в психічному плані. А в разі найменших відхилень від норми або навіть в разі найменших сумнівів необхідно терміново проконсультуватися з дільничним педіатром, з дитячим гастроентерологом і з фахівцем в області штучного вигодовування немовлят. Саме ці фахівці допоможуть розібратися з причиною будь-яких небажаних реакцій дитячого організму і зможуть допомогти підібрати відповідну для конкретного малюка суміш.

Все, що ви хотіли знати про дитяче харчування

Де купити суміш для новонародженого?

Дуже важливо купувати дитяче харчування не у випадкових місцях, а тільки у відомих спеціалізованих магазинах або у великих торгових мережах з бездоганною репутацією, оскільки в цьому випадку мова йде про здоров’я і про благополуччя маленької людини.

З часом виникає необхідність вводити в якості прикорму дитяче пюре, яке може бути овочевим, фруктовим або м’ясним. З приводу порядку введення прикорму необхідно радитися з педіатром, який спостерігає за дитиною, і неодмінно брати до уваги всі особливості дитячого організму, не забуваючи про можливі індивідуальні реакції.

Педіатри радять зупинити свій вибір на продуктах, які виготовлені промисловим способом, тому що всі компоненти проходять дуже ретельний відбір і контроль.

Перед покупкою обов’язково потрібно ретельно вивчити всі написи на етикетці: склад, термін придатності, коли і як застосовувати. Якщо на баночці з пюре немає ніяких окремих вказівок, то включати його в дитяче меню слід тільки після досягнення дитиною трирічного віку.

Дуже важливо, щоб до складу продукту, призначеного для дітей, не входили ніякі консерванти або барвники. Крім того, необхідно пам’ятати, що смак навіть однойменної продукції різних виробників може бути різним, тому юний споживач цілком може мати якісь свої переваги.

Вибираючи для своєї дитини харчування, батьки повинні, перш за все, піклується про безпеку дитини і про його здоров’є і повноцінний розвиток.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню