Купити домашній доплер? Перед покупкою треба розібратися, що це таке і навіщо це потрібно. Хоча в більшості випадків люди, які купують той чи інший товар, все ж мають про нього деяке уявлення.

Отже, допплер, який ще називають дуплексним дослідженням, триплексним дослідженням або УЗДГ, — це спеціальний апарат для вимірювання відбиття звукових хвиль від різних рухомих об’єктів. Потім отриманий результат передається на комп’ютер, який обробляє отриману інформацію і видає результат дослідження у вигляді двомірного кольорового зображення. На цьому зображенні можна побачити, наприклад, атеросклеротичні бляшки, які ускладнюють кровотік. Але якщо до слова «доплер» додано ще й слово «фетальний», тобто ембріональний, то це означає, що звукова хвиля покаже стан ще ненародженої дитини в материнській утробі.

Фетальний доплер

Ультразвуковий прилад, який називається фетальний доплером, використовується для контролю стану дитини в материнській утробі (хоча лікарі вживають в цьому випадку слово «плід», жодна майбутня мама не стане так називати свого, нехай і ненародженого, малюка). Саме цей прилад дозволяє виявити і прослухати серцебиття плоду, тобто зрозуміти, як б’ється крихітне сердечко ще ненародженої людини.

Доплер для вагітних випромінює ультразвук, який набагато слабкіше, ніж випромінювання звичайного апарату УЗД, тому що його призначення — для прослуховування серцебиття, і ні для чого більше.

Як працює фетальний доплер

Дуже важливо, що такий апарат цілком підходить для самостійного використання вагітною жінкою. Для цього майбутня мама повинна встановити на живіт датчик апарату і пересувати його по животу, щоб потрапити на проекцію серця ненародженої дитини. Датчик працює по абсолютно нескладним і зрозумілим принципам: він випромінює ультразвук низької інтенсивності і потім приймає (одержує у відповідь) сигнал-відображення від органів черевної порожнини. Датчик обладнаний спеціальним блоком, який з безлічі отриманих відображень вміє виділяти тільки звук серцевих скорочень. Вловивши серцевий ритм ще захованого в материнському животі дитинки, прилад цей ритм не просто реєструє, але і після спеціальної обробки розраховує частоту серцевих скорочень (це значення відповідає кількості ударів крихітного сердечка в хвилину), а потім виводить отриманий результат на дисплей, якщо він є, або повідомляє за допомогою звукового сигналу.

Безумовно, майбутня мама повинна навчитися користуватися цим пристосуванням, проте це дуже зручно — можливість в будь-який момент почути, як б’ється серце ще ненародженої крихти. Як правило, відстежувати серцебиття малюка в домашніх умовах починають приблизно з дванадцятого тижня, але іноді апарат дозволяє зареєструвати звуки крихітного сердечка вже на восьмому тижні.

Фетальні доплери дуже компактні і їх досить просто використовувати, тому ці пристосування для ультразвукового дослідження серцебиття майбутнього малюка дуже корисні — вагітна молода жінка завжди буде спокійною, тому що завжди зможе переконатися, що з малюком все гаразд.

В результаті спостережень за вагітними жінками і за їх станом було встановлено, що використання домашніх ультразвукових досліджень, які дозволяють почути серце дитини, зменшує кількість стресів у майбутньої мами і вагітність протікає більш спокійно і сприятливо, що дуже важливо для здоров’я і малюка, і мами.

Цей же прилад іноді має й іншу назву — фетальний монітор, або діагностичний монітор серцебиття плода. Прилад здатний вимірювати частоту серцевих скорочень плода від 50 до 210 ударів в хвилину.

Чому використання діагностичногомонітора серцебиття плода безпечно

Чому використання діагностичного монітора серцебиття плода безпечно

Дуже важливо, щоб будь-яке діагностичне обладнання, яке застосовується для контролю вагітності, було повністю безпечним.

  • Насамперед, безпека фетальних доплерівгарантується їх найсуворішим відповідністю всім відповідним документам Європейського Союзу, зокрема EC DIRECTIVE 93/42 / EC (стандарт забезпечення безпеки ЄС);
  • Дуже важливо, що все діагностичне обладнання для моніторингу серцебиття плода виготовляється тільки тими компаніями, які займаються виключно виготовленням товарів медичного призначення та медичного обладнання. Виробництво приладів для контролю серцебиття обов’язково сертифікується за відповідними документами по стандартизації — ISO 9001;
  • Потужність ультразвуку, який використовується в фетальних доплерах, набагато менше (у вісім разів), ніж потужність ультразвукового випромінювання в апаратах УЗД;
  • Дуже важливо, що безпека використання цього обладнання підтверджена багаторічним використанням (використовуються майже тридцять років) і серйозними клінічними випробуваннями, які проводили і незалежні науково-дослідні інститути, і практично всі виробники цього обладнання. Ні в одному дослідженні несприятливі побічні ефекти не виявлені.

Фетальний монітор купити можна в спеціалізованих магазинах товарів для здоров’я, причому і в роздрібній мережі, і в інтернет-магазинах. При покупці необхідно отримати всі необхідні документи, які дозволять здійснити гарантійний ремонт або заміну (відповідно до законодавства) придбаного апарату.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню