Переоцінити значення води в нашому житті просто неможливо, адже і ми, люди, приблизно на три чверті складаємося з води, а новонароджені малюки мають в складі свого тіла ще більше такої простої і такої незамінної речовини. Давно відомо, що без води людина не може жити, як і будь-яка жива істота на планеті. І зовсім не дивно, що якість життя людей і здоров’я часто залежать від чистоти питної води. На жаль, чистих водних ресурсів на планеті стає все менше і менше, оскільки їх забруднюють промислові відходи та інші результати життєдіяльності і господарювання людини.

До речі вкрай небезпечні забруднення зустрічаються не тільки в місцях компактного проживання людей, а й там, де людська нога не ступала десятки років, адже вода тече і переносить з собою все, що в неї потрапило, в тому числі і забруднюючі, а часом і відверто отруйні речовини. Так що не дивно, що дуже часто вода перед її споживанням і використанням потребує очищення.

Фільтри для очищення води

Для очищення найважливішого ресурсу використовуються найрізноманітніші фільтри: від величезних промислових, які здатні очищати воду для цілого міста, до невеликих побутових.

Будь-яка системи очищення води передбачає, що надходить в очисну споруду або пристосування рідка речовина пройде через систему фільтрів або буде піддано хімічного впливу, щоб позбутися від механічних домішок, а також від різних мікроорганізмів, включаючи мікроби, віруси, бактерії, гриби і найпростіші, які можуть стати причиною не тільки захворювання окремої людини, а й серйозною епідемії.

Фільтр для води «Глечик»

У побуті багато людей часто використовують невеликі пристосування, які мають форму глечика. У таку ємність ставиться фільтр, який може видалити з водного середовища багато небажаних елементів. Фільтр часто має вугільну основу і потребує постійної і регулярної заміні, що залежить від частоти користування і від того, який обсяг рідини проходить через цей фільтр.

Слід звернути увагу на те, що для різних умов можуть бути різні змінні картриджі для фільтра: відомо, що різні солі вимагають різної фільтрації.

Якщо за таким глечиком як слід доглядати, він може виявитися цілком прийнятним рішенням.

Фільтр з окремим краном

Як правило, такий фільтр встановлюється під мийку. Найчастіше це кілька різних фільтрів-контейнерів, кожен з яких виконує своє завдання по очищенню: одні видаляють механічні домішки, інші рятують від солей важких металів, треті видаляють інші шкідливі речовини.

Дуже важливо, що вся ця система потребує постійної заміни змінних фільтруючих контейнерів, причому кожен контейнер має свій термін служби. Забувати про це ні в якому разі не можна, оскільки вода з недоглянутого фільтра стає ще більш брудною і небезпечною.

Системи зворотного осмосу води

Системи зворотного осмосу води

Іноді встановлюються системи зворотного осмосу води. Що ж таке зворотний осмос? З точки зору фізики, це такий фізичний процес, при якому підвищений тиск змушує будь-який розчинник, яким цілком може бути і вода, проникати під впливом цього тиску через спеціальну мембрану, яка має спеціальні полунепроникну властивості, з концентрованого розчину в неконцентрований або в менш концентрований. Полунепроникна спеціальна мембрана пропускає в цьому напрямку тільки розчинник, наприклад, воду, але затримує частинки розчинених в розчиннику речовин.

При очищенні води принцип зворотного осмосу застосовується з 70-х років ХХ століття, причому таким чином питну воду отримують навіть з морської. Також за допомогою зворотного осмосу отримують дуже чисту воду, яка може знадобитися в різних сферах діяльності, в тому числі в медицині або в промисловості.

Але який би спосіб очистки не був обраний в конкретному випадку, завжди необхідно пам’ятати, що чиста вода необхідна і маленьким дітям, і вагітним жінкам, і людям похилого віку, і людям, які ослаблені внаслідок самих різних захворювань. Але найголовніше — чиста питна вода необхідна кожній людині для збереження здоров’я. Важливість цієї проблеми підтверджується і тим, що міжнародні норми і стандарти якості питної води готує Всесвітня організація охорони здоров’я, яка приділяє велике значення цієї найважливішої для збереження здоров’я і життя проблеми.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню