Останнім часом все більше уваги привертає фітнес. Багато хто вважає це спеціальною системою вправ, але насправді це всього лише загальна фізичної підготовки. Цікаво, що англійське дієслово «to fit», від якого і стався термін, можна перевести як «перебувати в гарній  формі».

Що ж має на увазі така гарна форма?

 • Насамперед, це здоров’я серцево-судинної системи, що дозволяє витримувати певні фізичні навантаження.
 • Неодмінно в це поняття включається достатня гнучкість, тобто робота суглобів.
 • Обов’язково витривалість всіх м’язових тканин.
 • Обов’язковим елементом фітнес-підготовки вважається фізична сила, яка потім визначає і потужність.
 • Дуже важливо, щоб було добре розвинене відчуття рівноваги.
 • Не менш важлива для хорошої форми і координація рухів.
 • Серед обов’язкових ознак необхідної фізичної підготовки відзначають вміння реагувати на зовнішні подразники і швидкість реакції і швидкість рухів.
 • Окрім того, один з найважливіших показників гарної фізичної форми— це правильне співвідношення жирової і м’язової тканини.

Напрямки занять

Заняття фітнесом — це не один комплекс вправ, не одна програма і навіть не однотипні заняття.

 • Один з напрямків — пілонна гімнастика, або пол-денс. Це спеціальні вправи, що виконуються на пілоні, який являє собою вертикально закріплений жердину. Цей напрямок є якоюсь сумішшю танцю з елементами еротики і окремих спортивних гімнастичних елементів. Такі вправи відмінно зміцнюють всі групи м’язів і формують відмінну фігуру
 • Одним з напрямків є аквааеробіка, яка має на увазі заняття в басейні або у відкритому водоймищі. Зміцнювати м’язи і зв’язки тут допоможе опір води. При цьому заняття у воді легше, ніж на відкритому повітрі, тому цей вид занять рекомендується і для реабілітації після травм, і для вагітних, і в багатьох інших випадках, коли звичайні фізичні навантаження протипоказані.
 • Цікавий напрямок — пілатес, тобто комплекс спеціальних вправ, які покликані поліпшити гнучкість, зміцнити м’язи, в тому числі і глибоко приховані дрібні м’язові тканини. Пілатес теж може використовуватися як реабілітаційна система після травм, включаючи травми хребта.
 • Велику популярність придбала калланетика, яка заснована на так званих статичних навантаженнях, на розтягуванні м’язів і на деяких асанах йоги. Калланетика дуже ефективна для спалювання зайвих жирових відкладень і для прискорення метаболічних процесів. Цікаво, що фахівці прирівнюють годину таких занять з семи годин шейпінг-тренувань або до доби аеробіки.
 • Для багатьох особливий інтерес представляє фітбол, який складається з силових вправ і вправ-розтяжок, при виконанні яких використовуються спеціальні спортивні снаряди у вигляді великих м’ячів.
 • Цікавими для багатьох можуть стати танцювальні напрямки, в тому числі хіп-хоп, джаз-модерн, афро-джаз та інші.
 • Великупопулярність придбала фітнес-йога, яка поєднує давні гімнастичні вправи і сучасні погляди на здоровий спосіб життя.

Крім перерахованих різновидів фітнесу, можна нарахувати ще не менше півтора десятків інших напрямків.

Що потрібно для початку занять фітнесом?

Обладнання для фітнесу

Не викликає жодних сумнівів, що така різноманітність напрямків вимагає і різного устаткування і спортивного інвентарю. Гімнастичний м’яч, килимок для фітнесу, стрічка-еспандер, обруч хула-хуп — знадобитися можуть не тільки ці предмети. Може виникнути необхідність відвідати не один фітнес-магазин або магазин «Фітнес», щоб підібрати необхідне обладнання. До речі, ці товари можуть знайтися і в спортивних супермаркетах, в тому числі і в магазинах «Товари для спорту та фітнесу». Інтернет-магазин такої спрямованості теж дозволить зробити гарний вибір необхідних для занять предметів. Наприклад, фітбол, — купити цей спеціальний спортивний снаряд (м’яч для фітнесу) можна і в роздрібних магазинах спортивних товарів або товарів для здоров’я, і в інтернет-магазинах товарів для спорту, товарів для здоров’я або в інтернет-супермаркетах. А якщо потрібна скакалка, купити її можна теж в самих різних торгових точках.

І останнє запитання: чи варто займатися фітнесом? Якщо людина піклується про своє здоров’я, про свою фізичну форму і про своє самопочуття, то відповідь очевидна — треба вибрати відповідний напрям і займатися, отримуючи при цьому чимале задоволення і величезну користь. Крім того, можна взяти до уваги і ту обставину, що обладнання та спеціальні спортивні снаряди для будь-якого з напрямків цілком доступні за вартістю. Так що перебувати в гарній формі, тобто займатися по будь-якій з фітнес-програм, цілком по кишені навіть в кризові часи. Але криза закінчиться, а відмінна фізична форма і гарне тіло залишаться на довгі роки.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню