Навряд хтось стане заперечувати твердження, що здоров’я — це найбільш цінний скарб, яким володіє людина. А здоров’я жінки ще цінніше, бо саме жінка призначена для зародження нового життя, для виношування дитини та для його вигодовування. Але навіть в тому випадку, якщо мова не йде про жінку як про матір, здоров’я для неї не менш важливо, адже представниці кращої половини людства досить часто повинні встигати виконувати численні завдання на роботі, займатися домашніми і громадськими справами. Існує таке поняття, як жіноче здоров’я, і саме про нього ми зараз і поговоримо, тому що мова буде йти про таку лікарської спеціалізації, як гінеколог-ендокринолог.

Гінеколог-ендокринолог. Що лікує?

Такі лікарі, як гінеколог і гінеколог-ендокринолог, займаються виключно проблемами жіночого здоров’я. Як відомо, лікар-гінеколог займається захворюваннями жіночої статевої сфери, тобто виключно гінекологічними захворюваннями.

Гінеколог-ендокринолог, теж займається захворюваннями жіночої репродуктивної сфери, але в основному такими, які пов’язані з порушеннями гормональної функції організму. Саме цей фахівець проводить діагностику, а потім і лікування тих захворювань, які розвиваються у жінок через порушення продукування певних гормонів.

Оскільки всі процеси, що відбуваються в організмі будь-якої людини, знаходяться під безпосереднім впливом ендокринної системи, репродуктивна система жінки також знаходиться під її впливом. Будь-який збій в роботі цієї системи може негативно позначитися і на здатності жінки до зачаття, і на її здатності виносити здорову дитину, тому першочергове завдання такого фахівця, як лікар гінеколог-ендокринолог — виявити ці порушення і допомогти пацієнтці відновити своє здоров’я.

Гінеколог-ендокринолог, займається лікуванням таких захворювань:

 • передчасне статеве дозрівання;
 • затримка статевого розвитку;
 • розвинення чоловічих статевих ознак;
 • ювенільні (підліткові) кровотечі;
 • дисфункціональні маткові кровотечі;
 • стійке порушення менструального циклу;
 • передменструальний синдром (ПМС);
 • безпліддя, пов’язане з ендокринними порушеннями;
 • гиперандрогенія (підвищена активність чоловічих статевих гормонів);
 • ендометріоз (розростання клітин ендометрію);
 • порушення обміну речовин;
 • хронічний ендометрит, сальпінгоофорит (запалення маткових труб і яєчників);
 • постоваріоектомічний синдром (після видалення яєчників у жінок дітородного віку з’являється комплекс симптомів, який виражений вегетосудинними, психоемоційними, обмінно-ендокринними розладами).
 • підбір засобів індивідуальної контрацепції.

Ще одне дуже важливий напрямок в роботі гінеколога-ендокринолога — супровід вагітних жінок, у яких спостерігаються порушення функціонування ендокринної системи, протягом всього періоду вагітності, аж до пологів, і спостереження за пацієнткою після пологів. Це дуже важливо, тому що і на етапі вагітності та безпосередньо після пологів у всіх жінок відбувається зміна гормональної діяльності. Тому для жінок з порушеннями в роботі ендокринної системи ще більш важливо перебувати під постійним наглядом фахівця в цей відповідальний період.

Гінеколог-ендокринолог хто це

Консультація гінеколога-ендокринолога

Консультація гінеколога-ендокринолога необхідна практично кожній жінці, яка стежить за своїм здоров’ям, бо будь-які симптоми, наприклад, біль в нижній частині живота, несвоєчасна менструація, неможливість завагітніти і деякі інші, насправді можуть сигналізувати про виникнення проблем саме в ендокринній системі. Кожна жінка, яка прийшла на прийом до фахівця, повинна не тільки уважно слухати всі його рекомендації, але і не соромитися з’ясовувати ті моменти, які можуть бути незрозумілими. Найкраще, якщо ще перед прийомом фахівця пацієнтка складе список питань, що цікавлять її, щоб під час спілкування з лікарем не забути нічого важливого.

Для мешканок столиці України не складе особливих труднощів знайти гінеколога-ендокринолога в Києві, бо саме в цьому мегаполісі розташовано спеціалізовані клініки і медичні центри, робота яких спрямована конкретно на турботу про здоров’я жінки.

Крім того, що консультацію будь-якого медичного фахівця можна отримати безпосередньо в кабінеті лікаря, зараз у багатьох медичних установах існує така послуга, як консультація гінеколога-ендокринолога онлайн. Без сумніву, такий вид медичних послуг, як онлайн-консультація не може замінити особисте відвідування фахівця, проте, якщо обставини не дозволяють негайно відвідати лікаря, але виникли деякі питання щодо власного здоров’я або здоров’я близької людини, цей вид консультації може бути непоганим тимчасовим рішенням. Однак як тільки з’явиться можливість, варто поспішити до фахівця, щоб гінеколог-ендокринолог зміг провести ретельне обстеження і при необхідності призначити лікування.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню