Якщо в будинку з’являється дитина, то тут же з’являються дитячі іграшки, дитячий одяг, якісь незрозумілі, але дуже потрібні малюкові «штучки». Іноді з’являються цуценята, кошенята або папужки. Але все це, скоріше, радує старше покоління сім’ї, тому що так зростаюча людина розвивається і осягає навколишній світ. Але, на жаль, поруч з’являються і ліки, і найрізноманітніші вироби медичного призначення, тому що практично всі діти хворіють: то забій, то ангіна, то вірусне захворювання, то ще якась проблема зі здоров’ям. Тому цілком зрозуміло, що за деякий час у будинку збирається чимала кількість медичної техніки, яка покликана захистити малюка від хвороб або допомогти йому швидше одужати. До таких спеціальних приладів відноситься і інгалятор для дітей від кашлю, який стає незамінним при перших же ознаках застуди і кашлю.

Інгалятор дитячий

Коли мова заходить про дитячі інгалятори, то більшість дорослих вважають, що це те ж саме, що і небулайзер для дітей. Але чи так це насправді?

Безумовно, ці пристосування для інгаляцій дуже близькі, проте все ж між ними є  деякі відмінності. По суті, все це інгалятори, але злегка відрізняються між собою. І якщо якийсь час назад інгаляції проводилися над чайничком або над каструлею з гарячою картоплею, то зараз для цієї процедури є спеціальне обладнання.

У сучасній медичній практиці застосовуються три типи пристосувань для якісного проведення інгаляції:

 • паровий інгалятор;
 • ультразвуковий інгалятор, який теж уже можна назвати небулайзером;
 • компресорний небулайзер.

За своєю суттю всі ці три типи інгаляторів призначені для того, щоб доставити лікарську речовину в дихальні шляхи, проте небулайзерами можна вважати тільки два останніх приладу, які відрізняються принципом дії, що видно і з назви: латинське слово nebula перекладається як туман або хмара. А в цьому приладі лікарська речовина подрібнюється до стану аерозолю, який складається з мікрочастинок лікарського розчину. Тобто різниця між пристроями для проведення інгаляцій полягає в розмірі частинок лікарської речовини.

Паровий інгалятор

Робота цього пристрою заснована на лікувальному ефекті, який виходить при випаровуванні розчиненої у воді лікарської речовини. Безумовно, ефективність цього методу підтверджена дуже тривалою практикою. Однак цей популярний метод, який, до того ж, можна застосовувати і без спеціального обладнання, має кілька недоліків:

 • вдихати гарячий пар може бути досить складним завданням;
 • при нагріванні лікарські речовини частково руйнуються;
 • інгаляції завжди мають на увазі високу температуру розчину, а якщо температура тіла піднялася вище 37,5°С, то гаряча інгаляція рішуче протипоказана;
 • парові інгалятори підходять тільки для розчинів з летючими речовинами, деточка кипіння нижче 100°С, а ця обставина значно обмежує кількість компонентів, які можуть застосовуватися для проведення процедури;
 • найбільш істотним недоліком таких апаратів вважається те, що концентрація речовини, що використовується досить низька і часто вона навіть нижче необхідної для ефективного лікувального впливу.

Ультразвуковий інгалятор

Цей прилад за допомогою ультразвуку перетворює препарат в аерозоль, який здатний потрапити в будь-які ділянки дихальних шляхів, включаючи легкі і найдрібніші бронхи, тим самим впливаючи на захворювання (найчастіше це запальний процес органів дихання). Поверхня, яка може бути охоплена запальним процесом, дуже велика — іноді до 10 кв.м, тому і лікарського препарату потрібно чимало. Звичайний інгалятор з цим завданням впоратися не здатний, а ось прилад, що працює за допомогою ультразвуку, хвилин за 15 вводить в дихальні шляхи необхідну кількість лікарського препарату. Оскільки частки лікарської речовини в цьому апараті розпорошуються до дуже дрібного розміру, то ці прилади вже цілком можна віднести до категорії небулайзерів.

Що ж стосується недоліків застосування цього спеціального обладнання у дітей, то це тільки віковий поріг. Справа в тому, що пристрій для інгаляцій за допомогою ультразвуку вимагає застосування спеціальної маски, яка повинна закрити ніс і рот малюка, а для маленьких дітей це дуже проблематично. Застосування приладу досить складно у немовлят, у лежачих пацієнтів або, навпаки, у дуже рухливих дітей, для яких краще застосовувати компресорний прилад.

Інгалятори для дітей Як вибрати?

Компресорні інгалятори (небулайзери)

Необхідно розуміти, що цей прилад працює за допомогою компресора, тому при його роботі чути шум, характерний для будь-яких компресорних установок. Саме завдяки компресору необхідний лікарський розчин подається за допомогою потужного повітряного потоку.

До переваг цього спеціального медичного обладнання відноситься:

 • це найбільш універсальний прилад — може розпорошувати будь-які препарати, які застосовуються для інгаляцій;
 • може застосовуватися для грудних дітей і для лежачих пацієнтів.
 • є можливість використовувати препарат тільки на вдиху, що дозволяє заощадити дорогі ліки.

Що стосується недоліків, то слід зазначити неможливість використання ефірних масел, щоб не завдати шкоди камері апарату.

Дуже важливо перед застосуванням будь-якого пристосування, яке використовується для лікування органів дихання, отримати консультацію лікаря — він зможе порекомендувати і необхідні препарати, і відповідний режим використання цього медичного обладнання.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню