Небезпека респіраторних захворювань полягає в тому, що вони здатні вражати всі органи дихання, починаючи носовими ходами і закінчуючи легкими. Крім того, респіраторні захворювання можуть мати не тільки гострі форми, а й хронічні. ВООЗ особливо стурбована тим, що ці захворювання можуть стати причиною епідемій і пандемій, які здатні спричинити за собою тяжкі наслідки, включаючи і летальний результат. Саме тому так важлива профілактика захворювань, а в разі початку хвороби — грамотне і своєчасне лікування.

Як робити інгаляцію

Одна з популярних лікувальних процедур при захворюванні дихальних шляхів — це інгаляція. У старі часи процедура полягала в тому, що хворий дихав над каструлею, горщиком або чайником з чимось гарячим, що дає пар. Для інгаляцій використовувалися відвари картоплі або лікарських трав, проте дихати над гарячою каструлею було небезпечно, оскільки процедура могла спричинити опіки. Сьогодні ж для безпечної та ефективної процедури дихання парою з лікарськими добавками створені спеціальні пристосування, які і більш ефективні, і більш безпечні, ніж гарячий чайник. Ці пристосування отримали назву інгалятор або небулайзер.

Небулайзер, назва якого перекладається з латині як «хмара» або «туман», призначений для перетворення рідкого лікарського препарату в аерозоль, який дійсно нагадує хмару. А назва інгалятора походить від латинського слова «вдихаю», тобто вказує на спосіб, яким лікарська речовина потрапляє всередину. Дуже важливо, що ці сучасні апарати здатні перетворювати ліки в аерозольний стан з різним розміром мікрочастинок (розмір мікрочастинок коливається від 1 до 10 мікрон). Наскільки це важливо? Слід розуміти, що чим менше частка, тим в більш глибокі відділи дихальної системи вона потрапить і надасть лікувальну дію. Ось саме тому небулайзер відрізняється більш точним впливом на органи системи дихання.

Компресорний небулайзер

Інгалятори, або небулайзери, компресорного типу розщеплюють ліки до стану аерозолю дуже сильним повітряним струменем. Безумовною перевагою обладнання такого типу можна вважати те, що в них без проблем використовується будь-який лікарський препарат. Однак цей тип обладнання має і недолік, який не влаштовує деяких покупців: компресор працює з певним шумом, до того ж рівень цього шумному середовищі досить досить високим.

Ультразвуковий інгалятор

Особливість ультразвукових апаратів полягає в тому, що вони працюють (розщеплюють, або подрібнюють, препарати) за допомогою ультразвуку, тому вони абсолютно безшумні і дуже компактні. Що ж стосується недоліків, то вони теж є: високочастотний ультразвук може руйнувати деякі лікарські препарати, тому використовувати в ультразвукових приладах можна далеко не всі ліки.

Інгалятори для дітей і дорослих

Оскільки респіраторними захворюваннями хворіють люди будь-якого віку, від найменших до літніх, то виникає питання, яке інгаляційне обладнання необхідно в кожному окремому випадку.

Особливо ретельно слід підходити до вибору інгалятора для дитини. Такий апарат має маску для дихання, носовий накінечник і мундштук. Іноді можливі спеціальні насадки, які можна змінювати в залежності від віку хворого. Причому такі насадки з дуже м’якого матеріалу існують навіть для немовлят. Інгалятор для дітей необхідно підбирати, обов’язково беручи до уваги вік дитини.

Що стосується дорослих, то тут вибір і простіше, і більше. Особливою популярністю сьогодні користуються такі пристосування:

 • інгалятор Omron;
 • небулайзер Gamma;
 • небулайзер Rossmax;
 • небулайзер Литл Доктор;
 • небулайзер Microlife.

Вибираючи необхідне пристосування для якісної інгаляції, найкраще порадитися з лікарем і неодмінно проконсультуватися з фахівцем магазину медтехніки, який працює з цим товаром і може детально розповісти про всі його характеристики та особливості.

Ингаляторы, небулайзеры для детей

Протипоказання

Однак, вибираючи інгалятор або небулайзер, слід пам’ятати, що будь-які інгаляції можуть бути протипоказані. Протипоказаннями можуть вважатися такі захворювання і стану:

 • Висока температура тіла (понад 37,5° С);
 • Явище церебрального атеросклерозу, яке ускладнене НМК (порушення мозкового кровообігу);
 • Аритмія;
 • Сердцева недостатність;
 • Схильність до носових кровотеч.
 • Високий артеріальний тиск;
 • Нещодавно перенесені інфаркт або інсульт;
 • Інші захворювання.

Оскільки інгаляції мають чималу кількість протипоказань, перед їх початком необхідно отримати консультацію лікаря. Крім того, необхідно пам’ятати про індивідуальну непереносимість деяких лікарських препаратів — адже якщо такі препарати будуть надходити в організм у вигляді аерозолю, то реакцію організму передбачити дуже складно, тому краще не ризикувати.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню