Всесвітня Організація Охорони здоров’я повідомляє, що не менше 10% жителів Землі — це інваліди, тобто люди з особливими потребами. І таких людей дійсно дуже багато — більше 650 млн чоловік, що створює навантаження на державні служби охорони здоров’я, на соціальні служби і на пенсійні фонди. Причому ситуація від країни до країни не відрізняється кардинально. За даними медичної статистики, в Україні кількість людей з особливими потребами, тобто людей-інвалідів, постійно збільшується і вже перевищує 2,6 млн осіб, тобто більше шести відсотків від чисельності населення країни. І чисельність інвалідів неухильно зростає.

Проблеми інвалідів не повинні бути тільки їх проблемами і в 1992 році генеральна Асамблея ООН прийняла рішення щорічно 3 грудня відзначати Міжнародний день інвалідів. Це не свято, а день-нагадування про те, що поруч з нами живуть люди, яким постійно потрібна наша допомога, тому що їх фізичні можливості обмежені. Але чи завжди інваліди отримують достатньо необхідної їм уваги?

Протестуючи проти того, що інвалідів часто не помічають 5 травня 1992 року інваліди сімнадцяти країн в один і той же час провели акції, які повинні були привернути увагу людей і уряду до проблем людей, можливості яких обмежені, адже ці права дотримуються далеко не завжди, включаючи і право на працю, і право на доступну інфраструктуру, і право на можливість доступної освіти та інші права. З тих пір 5 травня став Міжнародний днем боротьби за права інвалідів.

Коляски для інвалідів

Безумовно, коляска або крісло-каталка не повернуть здоров’я, однак допоможуть людині з обмеженими можливостями бути хоч трохи мобільнішими і самостійнішими. Сьогодні дуже затребувані:

  • коляскі для інвалідів,
  • інвалідні коляски з електроприводом,
  • каталки для інвалідів,
  • і навіть інвалідні коляски для дітей.

Оскільки людство завжди стикалося з проблемою інвалідів, то і засоби пересування для таких людей з’явилися досить давно — перші вироби для переміщення людей, які не могли ходити самі, з’явилися в шостому столітті до нашої ери завдяки китайським майстрам.

А сучасний пристрій колясочного типу, яким керували за допомогою рук, винайшов американець вірменського походження Емік Авагян, який з народження не міг ходити самостійно. Цей винахід отримав дуже високу оцінку і вдячність не тільки хворих і лікарів, але навіть Джон Кенеді, президент США, в 1961 році подякував і нагородив Емік Авагяна за зроблений ним неоціненний вклад в гідне рішення складної проблеми, яка мала всесвітнє значення.

Інвалідні коляски і каталки без мотора

Крісло каталка

Крісло на колесах відрізняється від інших типів інвалідних колясок тим, що призначене для людей, які ослаблені дуже сильно і тому не здатні управляти пристроєм для пересування самостійно. На допомогу приходить крісло-каталка, яке повинні пересувати, штовхаючи перед собою, медичні працівники (медична сестра або доглядальниця) або хтось із близьких людей (родичі, опікуни, друзі).

Колеса для інвалідних колясок

Оскільки інвалідні коляски бувають дуже різними, то колеса для них теж потрібні різні — залежно від того, на яких покриттях виріб буде використовуватися. Пневматичні колеса призначені для того, щоб забезпечити максимальну амортизацію при пересуванні, а литі колеса мають більш високу зносостійкість.

Вважається, що литі колеса краще використовувати на поверхні, яка не має ніяких вад і абсолютно рівна. Таким чином, використання литих коліс доцільно в будинку. До їх переваг відноситься ще й те, що для литих візкових коліс ніякого особливого догляду не потрібно. Та й служать вони досить довго. Однак при поломці такого колеса потрібно повна заміна всієї колісної конструкції разом з ободом.

Що стосується пневматичних коліс (тобто надувних), то вони відмінно підходять для використання на вулиці або на іншому відкритому просторі, оскільки відрізняються м’яким ходом і згладжують нерівності на поверхні дороги. Що стосується догляду за пневматичними колесами, то він практично такий же, як і за колесами велосипеда, — їх необхідно підкачувати. Якщо пневматичне (надувне) колесо отримало прокол, то замінювати обід не потрібно, а замінюється покришка або камера.

Інвалідні коляски з мотором

Інвалідний візок б/у

Перед багатьма людьми постає питання: якщо інвалідна коляска б/у — купити або все ж не варто?

Безумовно, нові предмети завжди приносять радості більше, ніж ті що були у вжитку. Однак бувають випадки, коли на нове не вистачає коштів або інвалідна коляска необхідна на нетривалий період, тому доводиться звертати увагу на те, чим вже користувалися інші. Насправді, в цьому немає нічого ні страшного, ні поганого, просто предмет, що був у вжитку, слід оглянути і перевірити ретельніше. Тим більше, колишній власник зможе розповісти про якісь особливості експлуатації або догляду.

Купити інвалідний візок

Купити інвалідну коляску, якщо виникає така необхідність, можна в спеціалізованих роздрібних або інтернет-магазинах медичних товарів та медичної техніки. Однак перед покупкою не завадить порадитися з лікарем, а також з’ясувати, який тип вироба підійде конкретному пацієнту найкраще, оскільки вибір таких спеціалізованих засобів пересування людей з обмеженими можливостями досить великий.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню