Слово «компресія» означає «здавлювання» або «стиснення». Але кому може знадобитися трикотаж, який стискає тіло? Чи не приємніше носити щось вільне?

Насправді, компресійний трикотаж виконує найважливішу функцію — стискає (здавлює) вени ніг, які з якихось причин розширилися, порушуючи правильний кровотік. Завдяки здатності стискати тканини, в тому числі і судин, ці вироби стискають (звужують) розширені вени і тим самим посилюють (активізують) кровотік, коли вени при певних обставинах або захворюваннях розширюються і кровотік сповільнюється.

Звужені судини і уповільнений внаслідок цього кровотік здатні викликати стан втоми і навіть серйозні захворювання, які можуть привести до вкрай неприємних наслідків. Тому здавлювання тканин, в тому числі і судин, іноді здатне попередити дуже серйозні проблеми зі здоров’ям. Важливість компресії виявили ще в глибоку давнину, коли в Стародавньому Єгипті воїни і раби туго бинтували ноги, щоб зменшити набряки і зняти втому. За багато сотень років компресія вен, тобто їх здавлювання, придбала інші форми і з’явився спеціально розроблений медичний компресійний трикотаж, який необхідний людям з деякими судинними захворюваннями, спортсменам, очікуючим дитину жінкам і навіть звичайним трудівникам, яким необхідно зменшити навантаження на вени ніг.

Класи компресійного трикотажу

Компресійну білизну — давлюють панчохи, колготки і гольфи, підрозділяються на чотири класи, які забезпечують різну ступінь здавлювання і, відповідно, призначені для різних випадків застосування. Якщо звичайні трикотажні вироби маркуються відповідно до їх щільністю, то спеціальний трикотаж маркірується відповідно до тиску, що чиниться на ногу в області щиколотки.

  • I Ккл — легка компресія. Здавлювання на щиколотці 18,4-21,1 мм.рт.ст. Вироби цього компресійного класу рекомендуються вагітним жінкам, щоб не допустити початку патологічного процесу варикозного розширення вен. Крім цього, такі вироби рекомендовані на початкових стадіях захворювання варикозом, а також при діагностованому захворюванні, яке називається синдромом важких ніг.
  • II Ккл — середня компресія. Здавлювання на щиколотці доходить до показників 25,2-32,3 мм.рт.ст. Такі вироби лікарі рекомендують вагітним, у яких діагностована варикозна хвороба, хворим в післяопераційний період при операціях на судинах, для профілактики при ризику тромбозу глибоких вен, а також при гострому тромбофлебіті і в інших випадках, які визначає лікуючий лікар.
  • III Ккл — сильна компресія, стиснення в області щиколотки на рівні 36,5-46,6 мм.рт.ст. Трикотаж з таким ступенем компресії, як правило, призначають або рекомендують при підтверджені варикозної хвороби, ускладненої трофічними порушеннями; при посттромбофлебічній хворобі; при тромбозах глибоких вен і при необхідності лікування виразок; а також у випадках лімфовенозної недостатності.
  • IV Ккл — дуже сильна компресія, що означає дуже сильне здавлювання в області щиколотки — понад 59 мм.рт.ст. Призначаються такі вироби нечасто — при лімфодемі, яка відома під назвою «слоновість», і при вроджених дефектах судин і судинної системи в цілому.

При виборі спеціального трикотажу з компресійними властивостями дуже важливо пам’ятати, що ці вироби мають протипоказання — атеросклеротичні процеси в нижніх кінцівках, а також інші судинні захворювання, деякі діабетичні хвороби, дерматити неясного генезу. Відповідно, перш ніж купувати компресійну білизну як спосіб боротьби з варикозом або при інших захворюваннях завжди слід консультуватися з лікарем.

Компресійний трикотаж при варикозі Як вибрати?

Компресійний трикотаж в Україні

На сьогоднішній день покупка спеціального лікувального або профілактичного трикотажу в Україні не становить ніякої складності. Купити компресійні панчохи в Україні так само просто, як і в будь-якій європейській країні. Втім, не викликає особливих проблем і покупка таких виробів, як компресійні колготки, панчохи для вагітних або такі ж стискаючі ногу гольфи, які можуть знадобитися не тільки жінкам, а й чоловікам.

Купити всі ці вироби, які повинні полегшити стан втомлених ніг, відрегулювати і поліпшити венозний кровообіг, можна в аптеках, в роздрібній торговельній мережі, в інтернет-аптеках і в інтернет-магазинах. Але дуже важливо попередньо отримати вичерпну консультацію лікаря і точно визначитися, які саме вироби і якого класу компресії слід купувати. До речі, якщо захворювання виліковне або якщо стан здоров’я вен змінюється, то з плином часу можуть знадобитися вироби іншого класу, тому робити запаси «на потім» не має ніякого сенсу.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню