У сучасному світі все більше і більше зростає значення здорового способу життя. Якщо порівняти життя сучасної людини з життям сто років тому, то зовсім нескладно помітити, що змінилося дуже багато чого: збільшилася частка міського населення, збільшився темп життя, зросла кількість стресових ситуацій, погіршилася екологічна ситуація і в окремих регіонах, і в усьому світі. Безумовно, медицина теж розвивається і намагається йти в ногу з часом, проте часто все ж перемагає нездоровий спосіб життя, який далеко не завжди залежить від кожної конкретної людини: зростає кількість серцево-судинних захворювань і цукрового діабету, які забирають мільйони життів щорічно, рівня епідемії неінфекційного характеру досягли надмірна вага і ожиріння населення, що тягнуть за собою безліч інших проблем зі здоров’ям. Часто поліпшити ситуацію може зміна способу життя: здорові фізичні навантаження, правильное харчування, відмова від шкідливих звичок. Але такі зміни свого способу життя може контролювати тільки сама людина: більше ходити пішки, відмовитися від куріння і спиртних напоїв, стежити за своїм меню і вибирати здорові страви. А контролювати ситуацію допоможуть спеціальні медичні прилади.

Крокомір

Купити крокомір в Україні не становить жодної складності, оскільки крокоміри пропонують і спортивні магазини, і магазини товарів для здоров’я, в тому числі і інтернет-магазини. Але що ж це за прилад і наскільки він потрібен?

В результаті досліджень встановлено, що для збереження здоров’я людина повинна зробити за день не менше десяти тисяч кроків, тобто пройти пішки кілька кілометрів. Також доведено, що ходьба в середньому темпі — це дуже здорове фізичне навантаження, яке благотворно впливає на всі органи і системи людини і задіє майже всі м’язи і суглоби.

Але хто ж здатний постійно рахувати кроки? Для виконання цієї функції і придумано спеціальний пристрій, який, як свідчить легенда, придумав Томас Джефферсон — третій президент США. Насправді, достовірних відомостей з цього приводу немає. Ще одна легенда свідчить, що перший крокомір був придуманий великим Леонардо да Вінчі.

Як би там не було, сучасний пристрій використовує для підрахунку кроків електронні схеми і мікропроцесори. Але в будь-якому випадку не слід забувати, що для отримання правильних показників завжди необхідно точно дотримуватися інструкції. Де ж носяться ці пристосування для підрахунку кроків?

  • Деякі пристрої слід носити на поясі;
  • Існують крокомірина руку;
  • Сьогодні існують моделі мобільних телефонів і смартфонів, які здатні виконувати підрахунок зроблених кроків.

Але яку б модель не довелося використовувати, в будь-якому випадку це дуже корисно, оскільки дозволяє контролювати свою фізичну активність.

Пульсометр

Дуже часто виникає необхідність виміряти частоту серцевих скорочень, тобто пульс. Звичайно, порахувати пульс можна і дідівським методом, знайшовши на тілі відповідну точку і, простеживши за часом, зробити необхідні підрахунки. Але сьогодні існують спеціальні прилади, які дозволяють стежити за пульсом постійно. Кому потрібні такі прилади? Вони можуть знадобитися спортсменам для контролю фізичних навантажень, вони необхідні людям із захворюваннями серцево-судинної системи та інших систем, коли пульс може або падати до дуже низьких показників, або занадто частішати. Так що багатьом людям просто необхідно мати спеціальний пристрій, який дозволить стежити за частотою серцевих скорочень і записувати дані для можливості подальшого аналізу, — так званий монітор серцевого ритму, або пульсометр.

  • Спортивний пульсометр призначений для контролю серцевих скорочень під час занять спортом;
  • Наручний пульсометр може використовуватися при будь-якій фізичній активності для постійного контролю частоти серцевих скорочень. У той час, коли пульсометр не використовується за призначенням, він виконує функцію наручних годинників.

Деякі сучасні пульсометри можуть передавати дані на ПК, підраховувати калорії, забезпечені індикацією спалювання жиру і іншими функціями, тому при виборі цього приладу слід звернути увагу не тільки на ціну, виробника і гарантію, але і на всі можливі функції.

Крокоміри і пульсометри, алкотестери

Алкотестер

На жаль, зловживання алкогольними напоями з останні десятиліття не тільки не зменшується, а й зростає, хоча робота з багатьма машинами і механізмами навіть при невеликому вмісті алкоголю в крові вже становить небезпеку. Тим більше висока небезпека вживання алкоголю водіями транспортних засобів. Для контролю кількості алкоголю в крові використовується спеціальний прилад — так званий алкотестер.

Найбільш точним сьогодні можна вважати цифровий алкотестер, який швидко і якісно виміряє рівень алкоголю при видиху. Результати вимірювань автоматично виводяться на РК-дисплей. Важлива особливість такого цифрового приладу — повністю безконтактне вимірювання, тобто необхідності в мундштуках немає.

Купити алкотестер в інтернеті не становить жодних труднощів, оскільки таких пропозицій дуже багато в різних інтернет-магазинах товарів для здоров’я і в інтернет-супермаркетах.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню