Слово ліжко походить від давньогрецького κράββατος, яке сьогодні звучить як κρεβάτι. Зазвичай спальне ложе складається з рами і чотирьох ніжок, які піднімають його над рівнем підлоги. На раму укладається матрац, щоб спати було м’якше, а в голові і в ногах розташовуються спинки. Цікаво, що конструкція може виготовлятися з дерева, металу, полімерних матеріалів, а раніше виготовлялася навіть з каменю.

Бувають і більш складні конструкції — з балдахінами, зі стовпами, з завісами і з іншими деталями, які повинні були забезпечити зручність нічного відпочинку.
Цікаво, що вперше ліжко, як в сучасному розумінні, з’явилася в Давньому Єгипті, а до цього з такою метою використовували скрині, лавки, піл, а то і просто підлогу в приміщенні або сінник — в залежності від традицій і погодних умов.

Але хоч яка була б справа зі сном здорової людини, сон хворого завжди був набагато більш серйозною проблемою, оскільки хвора людина проводить в ліжку практично весь час і йому необхідні спеціальні умови.

Медичні ліжка для хворих

Медичні ліжка призначені для розміщення хворих людей і мають спеціальну конструкцію, яка пристосована до потреб хворих, яким приписаний постільний режим або які не здатні вставати з ліжка.

Не слід думати, що такий предмет використовується тільки для меблювання лікарняних палат і хоспісів. Насправді багатофункціональна ліжко так само як і спеціальні ліжка для інвалідів можуть стати в нагоді в багатьох випадках:

  • Такі меблі використовується в будь-яких медичних стаціонарах.
  • Затребувані спеціальні предмети меблювання і в будинках для людей похилого віку або в будинках інвалідів.
  • Користуються таким спеціальним обладнанням соціальні установи різного типу.
  • А якщо хвора людина залишається вдома, то такі предмети меблів цілком доречні і в домашньому меблюванні.

Переваги такої спеціальної меблів полягають в тому, що при її наявності значно полегшується догляд за пацієнтом.

Особливості спеціальної медичної ліжка

Вперше такий різновид медичних меблів з’явилася в першій чверті ХІХ століття, коли англійський лікар Вілліс Дью Гатч, який завідував кафедрою хірургії в Медичному Університеті Індіани, запропонував використовувати для складних хворих секційне ліжко. Перший же зразок з електроприводом в 1945 році запропонував Марвел Дарлінгтон Бім, який працював в госпіталі Лос-Анджелеса.

Завдяки цим двом лікарям-новаторам медичні ліжка мають кілька секцій, які можна піднімати або опускати в разі потреби; бічні огородження, які можуть зніматися або просто складаються; колеса для зручності пересування; спеціальний пристрій, який дозволяє пацієнтові підтягуватися.

Лікарі вважають, що такий різновид спеціальних меблів допомагає хворому одужати. Особливо оцінюючи позицію Фаулера, названу так на честь американського хірурга, який близько півтора століття тому довів, що така поза найбільш прийнятна для самопочуття і одужання.

  • Важливо, що в позиції Фаулера значно зменшуються застійні явища в легенях, що дуже небезпечно, якщо людина змушена постійно лежати.
  • Ця поза дозволяє зменшити напруження м’язів, в тому числі і м’язів черевного преса.
  • Рівень комфортності для пацієнта збільшується в рази.

Купити ліжко для медустанови

Спеціальні медичні ліжка розрізняються по тому, працюють вони від механічного приводу або від електричного; яка кількість секцій може працювати, — як правило, ця кількість не перевищує чотирьох. Електричний привід приводиться в рух найчастіше за допомогою пульта дистанційного керування, тому такі маніпуляції може здійснювати і сам хворий.

У медичних установах вибір здійснюється в залежності від відділення і від передбачуваного використання меблів. Що ж стосується придбання для будинку, то в такому випадку необхідно отримати вичерпну консультацію лікаря про потреби хворого і докладну консультацію продавця про можливості тієї чи іншої моделі.

Купівля спецмеблів

Купити медичне ліжко будь-якого виробника і будь-якій комплектації, а також з будь-якими конструктивними особливостями абсолютно нескладно — для цього слід звернутися в магазин медтехніки або в інтернет-магазин тієї ж спеціалізації. Дуже важливо отримати детальну консультацію продавця і отримати всі необхідні документи, які можуть знадобитися в разі потреби здійснити гарантійний ремонт або заміну товару.

Гідним варіантом покупки можуть стати ліжка медичні б/у. Часто такі вироби залишаються цілком функціональними, але при цьому їх ціна виявляється набагато доступнішою, що дуже важливо для сімей, в яких є лежачий хворий.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню