Колись у французькій мові з’явилося слово masser, яке буквально перекладається як «розтирати», а в більш широкому сенсі позначає і масаж, тобто механічний і рефлекторний вплив шляхом розтирання на різні органи людського організму. Такий вплив може виконуватися на відкритій поверхні людського тіла як тиск, розтирання, вібрація. Найчастіше масаж роблять руками, але він може виконуватися і за допомогою спеціальних апаратів.

Не секрет, що під час виконання процедури дуже важливі не тільки механічна дія, але і так звані масажні масла, лікарські склади у вигляді мазей або гелів, а також інших препаратів. Найбільш популярними залишаються спеціальні масла, тобто готові суміші, які створені спеціально для проведення цієї процедури і здатні забезпечити необхідне ковзання рук по шкірі пацієнта.

Про масаж писали Гіппократ і Авіценна, але ця техніка впливу на організм була відома задовго до них. Вчені стверджують, що розтирання і погладжування, биття і пощипування застосовувалися за багато тисяч років до нашої ери в різних місцях земної кулі.

Спеціальні масажні ложа з’явилися ще в Стародавньому Римі і в Стародавній Греції, але зручність застосування цього нехитрого обладнання не викликає ні найменших сумнівів.

Масажні столи

Навіщо для процедури розтирання і розминання тіла потрібна спеціальні медичні меблі? Насправді, це дуже важливо, оскільки саме такі пристосовані до виконання процедури меблі дозволяють розташувати пацієнта в певній позі і на певній висоті — фахівець, який виконує процедуру, отримає можливість більш зручної роботи, а пацієнт — більш якісний масаж.

Особливості типового масажного столу:

  • Такі медичні меблі повинні легко чиститися, особливо беручи до уваги використання для процедури жирних речовин: масел, мазей, релей.
  • Такі меблі доведеться піддавати постійній дезінфекції, тому вона повинна витримувати вплив активних, а іноді і агресивних інгредієнтів.
  • Поверхня цих меблів повинна бути м’якою (досить м’якою), щоб на ній пацієнту було зручно лежати протягом тривалого часу (деякі види масажу можуть займати до години).
  • В ідеалі потрібен підковоподібний підголівник, щоб клієнт, лежачи обличчям вниз, все ж міг нормально і вільно дихати.

На своєчасному етапі розвитку цього напрямку медицини спеціальні медичні меблі, призначені для повноцінного виконання масажних процедур, можуть бути стаціонарні, які встановлюються в спеціальних кабінетах поліклінік та інших медичних установ, або портативні (масажний стіл переносний), які легко переміщати з одного місця на інше , що дозволяє масажисту, для виконання процедури, привезти необхідне обладнання з собою.

Як правило, призначені для використання в домашній обстановці медичні меблі, мають меншу вагу, тобто вони легші, і мають складну конструкцію (так звані складні масажні столи).

Для максимальної зручності пацієнта, ефективності процедури і для зручності роботи масажиста використовуються також ортопедичні валики або подушки, за допомогою яких можна змінювати положення тіла, піднімаючи деякі його частини.

Масаж на правильному столі

Купити стіл для масажу

Придбання будь-якого медичного обладнання в наш час перестало бути проблемою. Сьогодні можна без зусиль купити кушетку для масажу або спеціальний стіл, а щоб заощадити кошти, можна купити стіл для масажу б/у, але тут важливо простежити, щоб були не порушені його функціональні особливості.

Масажний стіл купити можна в будь-якому магазині медичної техніки, в магазинах товарів для здоров’я, а також в інтернет-магазинах медичної техніки та виробів медичного обладнання. Перед покупкою слід з’ясувати всі характеристики такого спеціального обладнання, щоб уникнути подальших неприємних сюрпризів (наприклад, обладнання розраховане на певну вагу пацієнта). Важливо отримати всі необхідні при покупці документи, які дозволять замінити товар, якщо він не влаштовуватиме, а також гарантійний талон на виріб.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню