Важливість повноцінного відпочинку практично неможливо переоцінити і перебільшити, адже кожній людині необхідно відновлювати свої фізичні і душевні сили. Саме тому з найдавніших часів люди приділяли велику увагу облаштуванню зручного місця для сну. Але важливість спального місця багаторазово зростає, коли мова заходить про хвору людину і, тим більше, про лежачого хворого, тому що в такому випадку мова йде вже не просто про спальне місці, а про умови життя, в яких вимушено протікає тільки в ліжку. Безсумнівно, що зручні медичні меблі необхідні і пацієнту, і тому, хто за ним доглядає, тому що це полегшує і працю медичних працівників або родичів, і стан хворої людини, практично все життя якої проходить саме в ліжку.

Ліжко для лежачих хворих

Якщо хвора людина змушена постійно знаходиться в ліжку і не здатна до самообслуговування, то їй не підійдуть звичайні ліжка, нехай навіть і найзручніші для здорової людини, або дивани, не кажучи вже про розкладні крісла або про розкладачки. Ліжко для лежачих — це особлива конструкція, яка дозволяє здійснювати необхідний догляд і, скоріше, відноситься до спеціального медичного обладнання, яке пристосоване для задоволення потреб людини з якимось тяжким захворюванням або з травмою. Важлива особливість цього специфічного медичного обладнання — можливість відрегулювати в залежності від необхідності кут нахилу завдяки наявності декількох секцій (від двох до чотирьох). Дуже важливо, що таке обладнання дозволяє хворому людині перебувати в зручній і дійсно комфортній фізіологічної позі, що дозволяє запобігти набряки, розслаблює м’язи і навіть зменшує больові відчуття.

Фізіологічно правильне положення лежачого хворого дозволяє досягти кількох дуже важливих медичних ефектів:

  • В бронхо-легеневої системи істотно зменшуються застійні явища, які являють собою серйозну проблему для лежачих хворих;
  • Всім’язи черевного преса мають можливість розслабитися, а напруга в цій області знімається;
  • Комфорт пацієнта підвищується, а догляд за ним стає простіше.

Найбільш відповідним для використання в домашніх умовах вважається ліжко з електроприводом — функціональний виріб, який дає хворій людині можливість самому обирати за допомогою пульта управління найбільш зручне в даний момент положення і змінювати його в разі потреби, не вдаючись до сторонньої допомоги.

Медичне ліжко, купити яке зовсім нескладно, значно полегшить вкрай складну ситуацію, коли в будинку є прикута до ліжка людина.

Якщо немає можливості купити новий виріб, то цілком може підійти ліжко медичне функціональне б/у, однак перед здійсненням такої покупки слід уважно подивитися, щоб воно було в робочому стані і не мало ніяких дефектів.

Ліжка для інвалідів де купити?

Аксесуари до медичних ліжок

Безумовно, спеціальне ліжко для лежачих хворих — це дуже корисне і необхідне рішення, однак знадобляться і додаткові спеціальні аксесуари, які теж полегшують догляд:

  • матрас медичний,
  • стіл приліжковий для інвалідів,
  • подушка-підголівник,
  • підголівник для лежачих хворих.

Що стосується спеціального матраца, то він просто необхідний, якщо передбачається тривалий догляд за лежачим членом сім’ї вдома або за пацієнтом в спеціалізованій установі (лікарня, госпіталь, заклад санаторного типу). Такі матраци бувають різними, починаючи від універсальних моделей і закінчуючи спеціальними виробами секційного типу, які приймають необхідну форму і сприяють правильному розподілу навантаження.

Також існують спеціальні протипролежневі і ортопедичні вироби, які дозволяють уникнути застою крові, надають масажну дію і не дозволяють з’являтися пролежням.

Дуже важливий якісний наматрацник, який не промокає, легко переться і зручний для дезінфекційної обробки.

Що стосується подушок, то вони теж повинні бути спеціальними — це також полегшить і стан хворого, і догляд за ним. Дуже важливо, що в спеціальних підголівниках можна регулювати кут нахилу, обираючи найзручніший в конкретній ситуації варіант.

Приліжковий столик для лежачих хворих — це теж спеціальна конструкція зі стільницею, яка регулюється по висоті і яку можна повертати або регулювати кут нахилу. Також такі столики обладнані кошиком, куди можна складати всякі речі, і можуть бути обладнані спеціальними стійками для крапельниць, що теж дуже зручно.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню