Що знає про погоду звичайна людина? Вона буває гарною і поганою, сонячної і дощовою, вітряною і тихою, а ще всім відомо, що «на погоду» може боліти голова, підніматися або, навпаки, опускатися артеріальний тиск, можуть вкотре боліти суглоби, переломи або мучити безсоння . Така реакція на погодні умови називається метеозалежність, і з кожним роком від цієї напасті страждає все більше людей. От якби знати, яка буде погода, щоб прийняти хоч якісь превентивні заходи … Але погодні прогнози чомусь всі різні, а народні прикмети спрацьовують все рідше і рідше. Звичайно, було б непогано передбачати погоду самостійно, але як це зробити?

Домашня метеостанція

Визначати погоду хоча б на найближчий час допоможе домашня метеостанція, яка самостійно проводить вимірювання температури і вологості.

Гігрометр психрометричний вимірює два показника — температуру повітря і його вологість. Принцип роботи цього приладу досить простий і цілком зрозумілий. Коли показник відносної вологості повітря зменшується, то волога в навколишньому середовищі починає випаровуватися швидше, а випаровування вологи стає причиною охолодження конденсату і температура покритого конденсатом будь-якого об’єкта знижується. Різниця між температурою вологого предмета і температурою повітря дозволяє з’ясувати швидкість випаровування і, відповідно, вологість.

Дуже важливий показник відносної вологості повітря: якщо цей показник занадто високий або занадто низький, то у людей відзначається погіршення самопочуття, включаючи погіршення пам’яті і сприйняття. Крім того, якщо вологість занадто низька, то слизові оболонки людського організму пересихають і тріскаються, що дозволяє мікроорганізмам, в тому числі і хвороботворним вірусам або бактеріям, легко проникати в організм, підвищуючи ймовірність захворювання. Медики стверджують, що рівень відносної вологості може вважатися нормальним, якщо знаходиться в межах від 50 до 60%, хоча завжди необхідно пам’ятати про індивідуальне сприйняття — комусь може бути більш комфортно при дещо інших показниках.

Прилад для вимірювання вологості дуже потрібен в квартирах, де є маленькі діти, вагітні жінки та ослаблені люди, для яких нормальна вологість надзвичайно важлива. Регулювати ж вологість повітря в будь-якому приміщенні, включаючи житлову квартиру, можна або за допомогою спеціального обладнання, або за допомогою підручних засобів і способів.

Барометр вимірює тиск повітря — цей прилад і цей показник є дуже важливими для управління самопочуттям людини. Адже якщо барометр пророкує зміну атмосферного тиску, то можна з високою часткою ймовірності припустити, що можливі зміни артеріального тиску. А якщо така можливість визначена, то будь-яка людина може вжити відповідних заходів, щоб не допустити занадто різких коливань. Нормальним вважається атмосферний тиск 760 мм ртутного стовпа при температурі повітря 0° C. Зниження і підвищення атмосферного тиску тягне за собою (з високою часткою ймовірності) зміну погоди і  часто — зміну самопочуття. Зниження атмосферного тиску стає причиною підвищення вологості, похмурої і дощової погоди, а підвищення цих показників обіцяє сонячні дні. Кожна людина знає, як його організм реагує на ту чи іншу погоду, тому може постаратися підготуватися до прогнозованих змін атмосферного тиску, приймаючи необхідні препарати або вносячи зміни в режим дня.

Барометр купити зараз абсолютно нескладно — їх пропонують багато магазинів, в тому числі і магазини товарів для здоров’я.

Домашня метеостанція

Термометр вуличний

Термометр, встановлений на вулиці, показує температуру навколишнього середовища в кожен конкретний момент. Однак слід розуміти, що не всі вуличні прилади демонструють одні й ті ж показники — все залежить від того, куди виведені датчики. У деяких людей вуличні термометри встановлені в зоні прямого попадання сонячних променів, тому показувати такий прилад буде температуру на сонці, а не правильні цифри. Однак установка домашніх приладів часто залежить від того, на яку сторону виходять вікна квартири — на південну або на північну. Крім того, показники можуть залежати і від поверху, на якому встановлено такий вимірювальний прилад.

Годинник-метеостанція

Цікаве рішення для інтер’єру — годинник-метеостанція, який об’єднує в одному корпусі годинник, барометр, гігрометр і термометр. Такі прилади випускаються різними компаніями, мають різний розмір і різний дизайн. Відповідно, вартість таких приладів теж може бути різною. Однак великий вибір моделей дозволить підібрати потрібний варіант і постійно бути в курсі всіх погодних змін. Деякі моделі можуть показувати не тільки поточну погоду, але і короткостроковий прогноз погодних змін.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню