Без сумніву, багато хто чув від своїх близьких, знайомих або співробітників такі скарги: «Болить голова на погоду», «Тиск підскочив (впав) на погоду», «Ломить спину на погоду» і так далі. Можливо, ви самі є одними з тих, хто так реагує на погодні зміни. Ще давньогрецький лікар Гіппократ навсправжки розглядав теорію, що існує певний зв’язок між самопочуттям людини та зміною погодних умов, і описав це у своїх книгах. А зараз цей феномен всебічно вивчає сучасна наука, і вчені багатьох країн світу намагаються розробити методи, які могли б полегшити стан людей, залежних від метеорологічних умов. Така залежність від погодних коливань називається метеозалежністю..

Якщо ви або ваші близькі чуйно реагуєте на зміну погодних умов, то вас неодмінно цікавить, що таке метеозалежність? Як з нею боротися? Жертви погоди завжди шукають способи полегшити свій стан, тому ми спробуємо знайти відповіді на деякі з питань, які можуть цікавити таких людей.

Метеозалежність. Причини її виникнення  

Учені дещо розходяться в думці щодо того, як багато людей відчувають неприємні симптоми в період, що передує зміні погодних умов, або ж безпосередньо під час цих змін. Одні вчені стверджують, що метеозалежність є приблизно у 40% населення, інші стверджують, що неприйняття симптоми відчувають майже 80% людей, що проживають у світі. Варто також відзначити, що цей стан може бути не тільки у літніх, а й у досить молодих людей, а іноді навіть у дітей.

Отже, зараз розберемося, які причини виникнення метеозалежності. На думку експертів, при зміні погоди зазвичай відбувається рух повітряних мас, при цьому змінюється температура зовнішнього середовища, тобто відбувається або підвищення, або зниження температури, збільшення або зменшення вологості, а також зміна тиску. Без сумніву, усе це впливає на організм людини, бо всі наші органи й системи повинні підлаштуватися під мінливі зовнішні умови, щоб продовжувати ефективно працювати й підтримувати нормальну життєдіяльність людського організму. Наприклад, насувається похолодання та дощі, атмосферний тиск знижується, збільшується вологість, повітря насичується киснем, якого при високому атмосферному тиску було менше. Ймовірно, багато хто помічав, що стрілка барометра падає ще до того, як погода починає змінюватися. Ще на небі світить сонце, але вже спостерігається зниження атмосферного тиску й відбувається незначне збільшення вологості повітря. У цей період організм людини так само, як і барометр, почне перебудовуватися до природних змін, що вже почалися, хоча ми їх не відчуваємо і не помічаємо візуально, тобто відбувається корекція артеріального тиску, частоти серцевих скорочень, судини, як дрібні, так і найбільші, розширюються або звужуються у залежності від потреб організму. Усе це призводить до того, що деякі люди відчувають такі симптоми, як:

 • Головнийбіль;
 • Сонливість;
 • Слабість;
 • Біль усуглобах;
 • Біль успині;
 • Мігрень;
 • Біль в серці;
 • Підвищення або пониження тиску та інші симптоми.

Без сумніву, абсолютно здорові люди практично не відчувають ніяких негативних симптомів, проте люди, схильні до яких-небудь захворювань, або ті, у кого вже є одне або більше основне захворювання, будуть відчувати один або декілька з вищезазначених симптомів.

Звичайно ж, різкі перепади погоди можуть вплинути й на цілком здорових людей, однак частіше за все метеочутливі люди мають якесь захворювання, бо саме під час погодних змін відбувається загострення основного захворювання. Тобто у людини, що страждає на мігрень, при різкій зміні погоди, швидше за все, заболить голова. У людини, що має проблеми з серцем, швидше за все, відбудеться загострення захворювання, що викличе біль в області серця, а у людини з високим артеріальним тиском відбудеться черговий стрибок тиску. Оскільки найбільш часто різкі перепади погоди відбуваються в міжсезоння, тому саме в ці періоди найчастіше відбуваються загострення багатьох хвороб.

До речі, якщо у вас до певного часу ніякої метеозалежності не спостерігалося, але ви стали помічати, що почали гостро реагувати на погодні зміни, варто звернутися до лікаря, бо метеочутливість, що раптово з’явилася може бути ознакою того, що у вас почало розвиватися якесь захворювання.

Метеозалежність - що це?

Як вилікувати метеозалежність?

Чи можна боротися з метеозалежність? Так! Перш за все, відвідайте лікаря, щоб точно визначити, з якої причини ви так бурхливо реагуєте на погодні зміни, бо найчастіше відповідь на питання, чому люди реагують на погоду,— в основному захворюванні, яке вже є. На зміну погоди, особливо в періоди міжсезоння, реагують люди з такими захворюваннями:

 • Артрит;
 • Артроз;
 • Вегетосудинна дистонія;
 • Радикуліт;
 • Подагра;
 • Міжхребцевагрижа;
 • Остеохондроз;
 • Остеоартроз.

Лікування основного захворювання зазвичай допомагає поліпшити самопочуття. Метеочутливим людям варто уважно стежити за метеорологічними змінами, щоб заздалегідь вжити заходів для полегшення свого стану в період погодних змін.

Якщо ж немає ніякого захворювання, але ви відчуваєте наближення зміни погоди, можна спробувати ліки проти метеозалежності, які зараз вже з’явилося на фармацевтичному ринку України. Варто розпитати в аптеках про наявність такого препарату. Однак є й інші способи, які допоможуть зменшити негативні симптоми:

 • Почніть вести здоровий спосіб життя, який, як відомо, складається зіздорового харчування, фізичної активності, здорового сну, прогулянок на свіжому повітрі, відмови від шкідливих звичок.
 • Перед зміною погоди варто відмовитися від жирної йгострої їжі, віддавши перевагу молочним продуктам, овочам, фруктам і морепродуктам.
 • Приймайте контрастний душ.
 • Пийте трав’яні чаї йнастоянки, наприклад, ромашковий чай, чай з м’яти або з меліси.
 • Здійснюйте тривалі пішохідніпрогулянки на свіжому повітрі.
 • Кілька разів на день виконуйте дихальну гімнастику.
 • Можна приймати тонізувальні препарати йвітаміни В і С.

Звичайно, навіть розібравшись в тому, що таке метеозалежність і як з нею боротися, жертви погоди не завжди можуть впоратися з негативними симптомами. Іноді буває, що людина вживає всіх профілактичних заходів щодо цього неприємного стану й виконує всі рекомендації лікаря, але поліпшення не відбувається. У такому випадку, варто спробувати протягом декількох місяців записувати всі погодні зміни й реакції на них вашого організму, а потім відвідати лікаря ще раз і показати фахівцеві свої записи. Можливо, це допоможе йому глибше розібратися у вашій проблемі, і лікар зможе призначити краще лікування. До речі, такі записи, можливо, допоможуть навіть самій жертві погоди зрозуміти, що треба зробити, щоб зменшити метеозалежність.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню