Всесвітня організація охорони здоров’я постійно підкреслює, що найкраща їжа для новонародженого — це материнське молоко. Фахівці ВООЗ і лікарі-педіатри всього світу неодноразово відзначали, що здоров’я і навіть виживання новонароджених багато в чому залежить саме від грудного вигодовування. ВООЗ рекомендує прикласти немовля до грудей матері протягом першої ж години після народження, а потім годувати малюка тільки материнським молоком аж до півроку. За даними цієї авторитетної міжнародної організації, грудне вигодовування може врятувати величезну кількість новонароджених і дітей першого року життя. А підгодівля материнським молоком може тривати, на думку фахівців ВООЗ, до дворічного віку і навіть довше.

За даними медичної статистики, не більше 40% дітей у віці до півроку харчуються виключно материнським молоком. І це дуже насторожує фахівців. В ідеальному випадку молока у годуючої мами має вироблятися стільки, щоб задовольнити всі потреби її малюка. Однак іноді лактація буває більш активної або грудничку з якихось причин протипоказано материнське молоко, в такому випадку молоко необхідно зцідити за допомогою спеціального приладу. Існує і чимало випадків, коли молоко необхідно зцідити, щоб малюка могли погодувати материнським молоком і під час відсутності матері. Крім іншого, цей же прилад використовується, щоб стимулювати лактацію, якщо вона з якоїсь причини недостатньо інтенсивна. Рекомендовано використання цього приладу і при деяких хворобливих станах, наприклад, при маститі, при лактостазе, при гіперлактаціі, і в деяких інших випадках.

Що таке молокоотсос

Як відомо вже з назви, молокоотсосом називається пристосування, яке використовується для того, щоб зцідити з жіночих грудей грудне молоко. Існують ручні моделі, електричні моделі і моделі, які приводяться в дію за допомогою силової роботи рук або ніг.

Цікаво, що перша модель такого пристрою для зціджування грудного молока була винайдена у Франції лікарем-хірургом Амбруазом Паре, і сталося це майже півтисячоліття тому — в XVI столітті.

Сьогодні часто використовують електронний молокоотсос і молокоотсос механічний, кожен з яких має свої переваги та особливості. Однак всі пристосування, які мають таке призначення, працюють за одним і тим же принципом — в області соска створюється вакуумна среда, що сприяє виділенню молока. Різні види цих медичних пристосувань відрізняються тільки способом створення вакууму або розрідженості повітря.

  • Механічнімоделі працюють за допомогою використання ножної педалі або за допомогою сили рук.
  • Електричнімоделі створюють вакуум за допомогою електродвигуна.
  • Окрімтого, вже з’явилися електронні моделі, можливості яких ще більш розширені.

На сучасному ринку медичної техніки існує чимало моделей, які випускають найвідоміші виробники. Наприклад, чималою і цілком заслуженою популярністю користуються молокоотсос Аvent, молокоотсос Мedela, які зарекомендували себе з найкращої сторони і можуть бути порекомендував багатьма лікарями і годуючими мамами.

Молоковідсоси де купити?

Збір і зберігання молока

Оскільки материнське молоко може використовуватися для годування через деякий час після зціджування, то необхідними стають і спеціальні ємності для зберігання зцідженого молока, і спеціальний пристрій для подальшого підігріву продукту. Відомо, що, використавши спеціальні пляшки для молоковідсмоктувача, можна забезпечити тривале зберігання продукту — якщо температура навколишнього середовища не перевищує показник +20°С, то зберігання можливо до шести годин, в холодильнику грудне молоко зберігається ще довше, а в морозильній камері термін зберігання досягає півроку і навіть перевищує цей показник. А перед застосуванням охолодженого або замороженого молока рекомендується використовувати підігрівач для пляшечок.

  • Користуючись спеціальним пристосуванням для підігрівугрудного материнського молока, можна зберігати повну впевненість, що всі вітаміни і передбачені природою корисні речовини збережуться повністю.
  • Підігрівачпрацює в діапазоні ідеальної температури для конкретного продукту — близько 34°C, і деякий час (найчастіше це 20 хвилин) підтримує постійну температуру, не дозволяючи перегріватися або грітися занадто довго.
  • Дуже важливо, що в підігрівачі використовуються пляшечки невеликого обсягу— до 250 мл.
  • Майже всіпідігрівники можуть не перебувати під постійним наглядом, а самі повідомляють, що продукт нагрітий, — для такого повідомлення існують світловий і звуковий сигнал.

Купити молокоотсос сьогодні не представляє ніякої складності. Найрізноманітніші моделі можна знайти в аптечній мережі, в мережі магазинів «Товари для здоров’я», в інтернет-магазинах і в інтернет-супермаркетах. Майже скрізь є можливість отримати кваліфіковану консультацію продавця. Також при покупці важливо отримати всі необхідні документи, які гарантують можливість повернення (відповідно до законодавства) і гарантійного ремонту (в разі такої необхідності). Крім того, існує можливість придбати необхідне пристосування, яке вже було у вжитку: діти ростуть швидко, а якісна продукція допоможе ще не одній молодій мамі.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню