Немає жодної людини, яка б ніколи не отримувала травму. Звичайно, травми бувають різні й тому вимагають абсолютно різних методів лікування, бо поріз пальця можна просто обробити антисептичним препаратом і заклеїти лейкопластиром у домашніх умовах, а складний перелом необхідно лікувати в лікарні. Однак є категорія травм, при яких необхідне надання першої допомоги постраждалим в травмпункті. Найчастіше такі травми не викликають побоювання за життя потерпілого, але все ж вимагають уваги фахівця.

Коли потрібно звертатися до травмпункту?

Яким чином людина, далека від медицини, може визначити, що отримана травма досить серйозна, і тому слід звернутися в травматологічний пункт? Насамперед, відразу ж після отримання травми варто оцінити розмір шкоди, завданої здоров’ю потерпілого.

  • Якщо в результаті, наприклад, падіння людина зазнає сильного болю в будь-якій частині тіла й не може встати, то необхідно викликати швидку допомогу і не намагатися підняти потерпілого самостійно, оскільки пошкодження можуть бути дуже серйозними, а ці спроби можуть навіть погіршити його стан. Якщо ж людина після падіння може самостійно рухатися і ніяких видимих пошкоджень, крім болю в руці, нозі або в голові, немає, то слід негайно доставити потерпілого до найближчого травмпункту, щоб лікар-травматолог зміг визначити ступінь пошкодження і надати першу допомогу. Звичайно ж, існує ймовірність, що лікар, який працює в травмпункті, після первинного огляду потерпілого сам викличе швидку допомогу, бо зовні невидима травма, виявилася досить серйозною і вимагає госпіталізації потерпілого.
  • Так само варто діяти й в разі травмування різальними, колючими та іншими предметами, які можуть пошкодити шкірні покриви й м’які тканини. Якщо ви травмувалися пізно ввечері або вночі, необхідно вирушити в цілодобовий травмпункт, бо при деяких травмах часто виникає необхідність в накладанні швів, що в домашніх умовах зробити неможливо.
  • Якщо травма була отримана в результаті опіку, слід звернутися за допомогою в найближчий травматологічний пункт, бо лише фахівець знає, як правильно надавати допомогу при будь-яких видах опіків. Звичайно, якщо ви обпекли палець, доторкнувшись до гарячої сковорідки, можна самому впоратися з цим пошкодженням, але якщо опік досить великий або глибокий, а також якщо опік утворився через вплив хімічних речовин, слід звернутися по допомогу фахівця.
  • Якщо у вухо або ніс людини потрапив будь-який сторонній предмет, не варто намагатися самостійно витягти цей предмет, бо таким чином можна просунути його ще глибше. Слід негайно звернутися в травмпункт, де потерпілому нададуть кваліфіковану допомогу.

Надання першої допомоги

Травмпункти Києва

Надання першої допомоги в травмпунктах Києва зазвичай проводять лікарі-травматологи, бо травматологія — особлива галузь медицини, яка вимагає від лікаря спеціальних знань та навичок. Позаяк від травмування ніхто не застрахований, кожен житель столиці повинен знати, де розташовані травмпункти Києва, щоб в разі необхідності не витрачати час на пошуки травматологічного пункту, а відразу ж поїхати до найближчої установи з надання першої медичної допомоги. Якщо ви, наприклад, живете у Святошинському районі, то вам потрібно знати, де знаходиться травмпункт Святошинського району Києва.

Щоб було легше знайти травмпункти Києва, варто подивитися адреси цих закладів: перейти за посиланням:

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню