У 2012 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) представила громадськості прес-реліз, в якому повідомлялося, що в світі спостерігається постійне зростання показників високого артеріального тиску. За даними ВООЗ, в світі кожен третій дорослий страждає від гіпертонії, яка, в свою чергу, стає причиною не менше половини смертей від захворювань серця або від інсульту. У 2013 році ВООЗ опублікувала відповіді на найважливіші питання, що стосуються гіпертонії. Фахівці цієї організації вважають, що нормальним можна назвати артеріальний тиск, з відповідними показниками 120 мм Hg (для систолічного) і 80 мм Hg (для діастолічного тиску, коли серце розслаблене). Якщо ці показники дорівнюють або перевищують значення, відповідно, 140 і 90 мм Hg, то це ознака гіпертонії. Безумовно, рівень показників артеріального тиску слід контролювати, і особливо важливо це для людей, які входять до груп ризику. А для здійснення такого контролю необхідні спеціальні прилади, які називаються тонометрами.

Як вибрати тонометр

Прилад для вимірювання артеріального тиску називається тонометром, який необхідний в кожному будинку, де є людина, що страждає від гіпертонії. Але як правильно вибрати цей прилад? Сьогодні споживачам пропонуються різні моделі:

  • Автоматичні;
  • Полуавтоматичні;
  • Механічні;
  • Зап’ястні.

Фахівці рекомендують купити для використання в домашніх умовах напівавтоматичний апарат, манжета якого одягається на плече, оскільки це найдоступніші за вартістю пристосування при гарантованій високій точності вимірювань.

Купити тонометр автоматичний — теж гарне рішення, хоча автоматичні моделі трохи дорожче. Автоматична модель відрізняється від напівавтоматичного тим, що в першому випадку повітря в манжету нагнітається вбудованим компресором, а в другому випадку повітря доводиться накачувати самостійно за допомогою груші.

Якщо розглядати тонометр механічний, купити його варто тільки в тому випадку, якщо вдома є людина, яка вміє ним користуватися, оскільки при вимірюванні артеріального тиску цим пристосуванням, яке має й іншу назву — сфигмоманометр, пульс необхідно прослуховувати за допомогою стетоскопа. А ось щось почути в стетоскопі вдається далеко не кожному, особливо якщо виміри доводиться проводити собі самому. І саме з цієї причини така покупка може виявитися вельми сумнівною, хоча точність механічних сфігмоманометрів дуже висока.

Що стосується зап’ястних пристосувань або одягнутих на палець моделей, то їх покупка абсолютно недоцільна, оскільки їх точність дуже невисока.

Таким чином, для домашнього використання краще всього підійдуть напівавтоматичні або автоматичні моделі, хоча автоматичні за ціною трохи дорожче.

Де купувати тонометр

На сьогоднішній день купівля обладнання для вимірювання тиску не складає великої проблеми.

Багато людей хочуть купити тонометр в інтернеті — і це рішення буде абсолютно правильним, оскільки інтернет-аптеки та інтернет-магазини медичних товарів пропонують якісну та сертифіковану продукцію, надаючи на неї необхідні гарантії і дотримуючись усіх вимог законодавства.

Що стосується покупки в звичайній роздрібній аптеці або в магазині товарів для здоров’я, то це теж відмінний варіант. Однак при покупці в роздрібній мережі слід не забувати про режим роботи торгової точки, включаючи перерви на обід і вихідні дні.

При здійсненні покупки дуже важливо визначитися з виробником, хоча сьогодні на ринку представлені кілька виробників медичної техніки, що пропонують товари високої якості, які будуть служити не один рік, гарантуючи точні показники і необхідний ступінь контролю за перебігом захворювання і за станом хворого.

Навіщо потрібен контроль кров'яного тиску

Навіщо потрібен контроль кров’яного тиску

Купуючи прилад для вимірювання артеріального тиску, деякі люди до кінця так і не розуміють, навіщо це потрібно.

Але фахівці ВООЗ повідомляють, що підвищені показники небезпечні для роботи серцево-судинної системи, для роботи мозку і нирок, і що гіпертонія, яка ніяк не контролюється, може стати причиною таких серйозних, а часом і смертельно небезпечних захворювань, як інфаркт, інсульт, серцева недостатність, ниркова недостатність, а також причиною порушень зору (аж до повної сліпоти) і причиною когнітивних порушень.

Тільки якісний контроль за своїм станом дозволить отримати своєчасну консультацію лікаря і вжити необхідних заходів для зниження надмірно високих і тому небезпечних показників артеріального тиску.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню