До одягу для працівників медичних установ завжди пред’являлися особливі вимоги: спецодяг для медпрацівників повинен бути ідеально чистим, а в багатьох випадках і стерильним; всі предмети повинні бути зручними, і особливо це стосується тих предметів, які використовуються при проведенні будь-яких маніпуляцій, включаючи хірургічні втручання; крім того, необхідна гігроскопічність, гіпоалергенність, антистатичні властивості. Безумовно, традиційна бавовна легко переться, її можна виварювати і обробляти дезінфікуючими розчинами, бавовна гіпоалергена, антистатична і гігроскопічна. Але щоб забезпечити постійне підтримання всіх цих якостей, будь-які вироби з бавовни, починаючи халатом головного лікаря  і закінчуючи простирадлом, яке використовується для того, щоб закрити операційне поле необхідно постійно прати, стерилізувати і дезінфікувати, що вимагає і чималого часу, і коштів. Як альтернативний варіант досить давно з’явився одноразовий медичний одяг.

Одноразовий медичний одяг та білизна

Всі предмети, які призначені для використання тільки один раз, застосовуються в практиці установ охорони здоров’я, виготовляються з нетканих матеріалів, які здатні забезпечити всі необхідні якості для будь-якого виробів спеціального призначення:

  • Насамперед, це необхідна стерильність;
  • Дужеважлива міцність і стійкість при експлуатації в екстремальних умовах;
  • Не менш важлива і стійкість будь-якого спеціального виробудо впливу зовні;
  • Важливоюумовою вважається зручність;
  • Окріміншого, будь-який одяг спеціального призначення повинна бути своєрідним захистом.

На сьогоднішній день промисловість пропонує практично повний асортимент одноразових предметів, які можна використовувати в закладах охорони здоров’я:

  • Одноразовімедичні халати, які можна використовувати і для персоналу, і для пацієнтів під час спеціальних маніпуляцій;
  • Бахіли медичні, які використовуються практично у всіх установах, де необхідно підтримувати постійну чистоту (і це не тільки лікарні), оскільки саме бахіли, які використовуються тільки один раз, дозволяють зберігати в приміщенні необхідний ступінь чистоти. У такі бахіли пропонують перевзутися (точніше, взути їх зверху на своє взуття) при відвідуванні клініки і будь-якого медичного стаціонару. Також надіти бахіли потрібно в офтальмологічних центрах, в стоматологічних клініках, на прийомі у гінеколога, в пологовому будинку, в дитячій лікарні— по суті, в будь-якому місці, де потрібна чистота.
  • Одноразовішапочки з нетканих матеріалів теж використовуються дуже широко, причому не тільки в лікарнях, а й у салонах краси або в соляріях — тобто всюди, де виникає необхідність заховати волосся і / або голову.
  • Комплект одноразового одягу може бути абсолютно різним, що буде залежати від призначення такого комплекту: комплект для відвідувача складається їх халата, бахіл, маски і шапочки; хірургічний протиепідемічний комплект одягу «АнтиСНІД» складається з хірургічного халата з вологонепроникною передньою поверхнею, вологонепроникного фартуха, високих бахіл, шапочки, що має форму шолома і захисної маски; комплект для новонародженого складається з пелюшки, сорочечки, шапочки, шкарпеток і бірки. Є комплекти для пологів і для партнерських пологів, хірургічні комплекти, комплекти нестерильного постільної білизни…

Одним словом, сьогодні багато установ системи охорони здоров’я переходять на використання спеціального одягу і білизни, які використовуються тільки один раз, що досить зручно, економічно і не вимагає додаткового прання, дезінфекції та будь-яких інших маніпуляцій, адже у багатьох випадках якісні предмети разового застосування виявляються більш зручними і вигідними.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню