Які туфлі або черевички можна назвати ортопедичними? Та й що це за взуття? Лише кілька десятиліть тому такі вироби взуттєвої промисловості викликали, в кращому випадку, подив — хто це придумав, хто зробив, і хто це буде носити… Справа в тому, що при виготовленні спеціальних моделей увага зверталася тільки на їх функціональні особливості, а вже як виглядали ці туфельки або черевички було справою десятою. Однак часи змінюються — і сьогодні ортопедичне взуття для дітей нітрохи не поступається звичайним парам за своїми зовнішніми характеристиками і по дизайну. Але ж для дітей дуже важливі не тільки зручність і надійність кожної пари, а й зовнішній вигляд. Звичайно, спочатку про зовнішній вигляд більше турбуються мами, але ж діти ростуть і теж хочуть виглядати гарними і охайними. Але чи сумісні краса і зручність? Але ж все більше і більше людей будь-якого віку, в тому числі і дітей, потребують спеціального взуття з позначкою «ортопедична», тобто в спеціальних моделях, які забезпечують надійну підтримку стопи, щиколотки і взагалі всієї ноги.

Дитяче ортопедичне взуття

Сьогодні особлива увага звертається саме на ортопедичні моделі для діток, у яких ще триває формування всіх кісток скелета, в тому числі і кісток стопи. І дуже важливо, щоб нога у малюка формувалася правильно, що згодом позбавить його від безлічі проблем зі здоров’ям вже в дорослому житті.

Які ж особливості має ортопедичне взуття, в тому числі і дитяча?

  • Насамперед, в таких виробах важливий якісний задник. Особливо це важливо для малюків до шестирічного віку, коли хрящики стопи ще дуже ніжні і можуть легко деформуватися, тому голеностоп дитини потребує дуже якісної підтримки. Якісний задник повинен повністю закривати голеностоп дитячої ніжки і добре фіксувати п’яту— тоді рухи будуть вільними, а будь-які натирання будуть виключені. Як результат, ніжка швидко не відчувати втому. У якісних дитячих ортопедичних моделях задник повинен бути вище голеностопа сантиметра на два — так м’язи і зв’язки отримають хорошу підтримку, а п’ята малюка не буде завалюватися. Крім того, моделі з такою конструкцією дуже корисні при плоскостопості і добре коректують цей недолік, а також запобігають деформації дитячої стопи. Також дуже важлива правильна жорсткість задника. Нижчі задники можуть бути тільки в моделях для старших дітей, проте в будь-якому випадку задник повинен добре підтримувати стопу.
  • Дуже важливий в дитячому взутті і супінатор, який може бути всередині вироба, але може і вкладатися в будь-яку пару окремо. Супінатори, які підібрані правильно, дозволяють домагатися необхідної амортизації при русі. Крім супінаторів, деяким діткам може знадобитися спеціальна устілка, яка допоможе відрегулювати деякі недоліки, включаючи і порушення постави. Дуже важливо, щоб супінатор не викликав ніякого дискомфорту — тільки так він зможе принести користь.
  • Що стосується спеціальної ортопедичної устілки, то вона повинна складатися не менше ніж з трьох шарів, що дозволяє правильно і рівномірно розподіляти вагу, яка припадає на стопу. Дуже важливо, щоб така устілка не була занадто жорсткою, щоб уникнути зайвого навантаження.
  • Також слід звернути найпильнішу увагу на зону формування каблучка — тут будь-які черевички або босоніжки повинні мати невелике потовщення і злегка підніматися.
  • Що стосується підошви в ортопедичних моделях для дітей, то вона повинна добре гнутися, оскільки негнучкі підошви створюють значну напругу для зв’язок. Обов’язковий і невеликий і стійкий каблук, який має велику площу і товщає в області задника. Каблук може бути і прихованим, проте він все одно виконує необхідні функції — піднімає трохи стопу в районі п’яти і тим самим знімає зайву напругу. Дуже важливо, що в правильно сконструйованом взутті нога нікуди не завалюється, а весь час тримається рівно.
  • При виборі спеціального взуття слід розуміти, що через особливості конструкції вона буде трохи важче звичайної, проте завдяки правильній конструкції така спеціальна модель компенсує декілько збільшену вагу, знімаючи тягар з ноги і забезпечуючи правильні навантаження.

Роль дитячої ортопедичної продукції дуже велика, оскільки дозволяє з самого раннього дитинства правильно формувати стопу і уникнути будь-яких деформацій ніжних хрящиків і кісточок, а також уникнути плоскостопості та багатьох інших проблем.

Дуже важливо, що сучасне спеціальне взуття, виготовлене найвідомішими виробниками, нічим не поступається за красою звичайному взуттю, яке не має всіх необхідних захисних властивостей.

Ортопедичне взуття для мам

Ортопедичне взуття для мам

Спеціальні щадні моделі потрібні не тільки дітям, але й їх мамам. Особливо це важливо під час виношування малюка, оскільки у вагітної жінки збільшується вага, зміщується центр ваги тіла, часто виникають набряки. А для будь-якої жінки, яка носить в собі нове життя, дуже важливі і комфорт, і, найголовніше, безпека. Так само повинні фіксуватися п’ята і голеностоп, необхідний невисокий стійкий каблук і амортизуючі супінатори або спеціальні устілки. Крім того, слід брати до уваги, що під час виношування дитини через різні фізіологічних процесів розмір ноги у мами може збільшитися, проте після пологів все поступово прийде в норму.

Де купити спеціальні моделі на будь-який сезон для мами і малюка

Ортопедичне взуття — інтернет пропонує величезний вибір спеціальних моделей, до речі і на сайтах виробників, і в інтернет-магазинах, і на інших інтернет-майданчиках, тому проблем з місцем покупки бути не повинно. Однак слід брати до уваги, що в цьому випадку товари, що були у вжитку, краще не купувати. І справа не тільки в тому, що в чужій парі може залишитися якась непотрібна мікрофлора. Найголовніше, що кожна стопа дуже індивідуальна, і в чужому взутті може виявитися якісь ледь помітні викривлення або інші дефекти, які викликані особливостями чужої стопи. Саме тому будь-які босоніжки, туфлі або чобітки завжди слід купувати тільки нові і тільки після ретельної примірки.

У розділі «Ортопедичне взуття» Україна теж пропонує чимало сучасних і якісних моделей, які виготовлені з урахуванням всіх вимог до спеціального взуття та з урахуванням всіх стандартів. Крім того, зовнішній вигляд такого вітчизняного товару часто може змагатися з кращими світовими зразками такого ж призначення.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню