Будь-якій людині потрібні найрізноманітніші туфлі, черевики, чоботи й босоніжки — на зиму і на літо, для слизького льоду і для морської гальки, для дискотеки, для ресторану і для походу в гори. Цілком зрозуміло, що все це повинно бути різним, але все, що ми взуваємо, має максимально берегти ноги від різних травм, деформацій і можливих захворювань. Безумовно, вихідні туфлі-човники з вузьким носиком і на підборах-шпильці не найкращий спосіб зберегти здоров’я ніг, але ж існує і ортопедичне взуття для дорослих, і взуття дитяче ортопедичне. Інтернет досить часто пропонує звернути увагу на ортопедичні вироби, тобто спеціально розроблені моделі, які дозволяють рятуватися від болю в ногах або навіть від болю в хребті. Такі спеціальні моделі, які ще кілька десятиліть тому виглядали досить сумно і непривабливо, сьогодні стали нітрохи не гірше будь-яких інших, в тому числі і модельних. Медичні ортопедичні товари перестали бути чимось неестетичним і відразливим зовні, що дуже важливо для сучасної людини, навіть якщо у нього і є деякі проблеми з ногами.

Чому корисне спеціальне ортопедичне взуття

Лікарі-ортопеди стверджують, що тільки ті моделі, які мають спеціальне маркування «ортопедична», можуть впевнено претендувати на те, що абсолютно не шкодять ногам, а, навпаки, приносять користь:

 • Саметакі вироби гарантовано здатні забезпечити правильну підтримку склепіння стопи;
 • В спеціальних моделях стопа завжди буде надійно зафіксована, що не дозволить їй зісковзнути;
 • Зроблена з дотриманням всіх правил безпеки, спеціальне взуття завжди зможе попереджати можливі травми, в тому числі розтягнення, ушкодження сухожиль і навіть переломи;
 • Спеціальнімоделі, що мають медичні сертифікати, надійно захистять здорові і неушкоджені стопи і нададуть відчутну допомогу при лікуванні деформованих стоп;
 • Взуття, зробленеза спеціальними правилами, незамінне для попередження появи втоми, болі в м’язах і в кістках ніг, яка може негативно позначитися і на хребті.

Дуже важливо, що ортопедичні моделі виготовляються тільки з матеріалів високої якості: матеріали застосовуються тільки натуральні, повністю екологічні і неодмінно повітропроникні. Це дуже важливо, оскільки ноги щодня отримують величезне навантаження, яке збільшується в півтора рази під час звичайної ходьби і в чотири рази при бігу. Іноді денні навантаження на ноги можуть становити до декількох сотень тонн.

Кому необхідне спеціальне взуття

Якщо добре подумати, то ортопедичні чобітки, черевики, туфлі чи босоніжки необхідні будь-якій людині, хоча б для того, щоб час від часу давати ногам відпочивати в цьому комфорті. Але є окремі категорії людей, які мають потребу в цьому особливо, оскільки у них з тих чи інших причин виникає ризик отримати деформації стопи або навіть захворювання, пов’язані з надто великим навантаженням на ноги.

 • Насамперед, це люди, які багато часу проводять на ногах, наприклад люди, що працюють за прилавком, майстри-перукарі, офіціанти і представники інших професій;
 • Дуже важливо забезпечити комфорт ніг для жінок, які очікують народження дитини, оскільки у них значно збільшується вага і зміщується центр ваги тіла, а також для молодих мам, які ще не встигли остаточно оговтатися після пологів і повернути форму;
 • Особливу увагу ногам повинні приділяти люди із зайвою вагою і ожирінням, чим би цей стан не було викликано;
 • Потребують підвищеного комфорту і люди похилого віку, оскільки у них часто спостерігаються проблеми і з суглобами, і з міцністю кісток, і з м’язовою силою;
 • Окрема група споживачів, які гостро потребують зручного та безпечного взуття, — це діти, особливо діти, які тільки стають на ноги і вчаться самостійно ходити. Саме в цьому віці дуже легко нанести дуже ніжній стопі пошкодження, які потім буде неможливо виправити, а ортопедичні моделі дозволяють правильно формувати дитячу стопу;
 • Якщо у людини виявлені будь-які захворювання суглобів, вен і інших судин, захворювання хребетного стовпа, то підтримувати прийнятний стан їх здоров’я можна тільки при постійному носінні спеціального взуття з ортопедичними властивостями.

Післяопераційне взуття для стопи

Ортопедичні устілки

Нерідко виникає необхідність користуватися не тільки спеціальним взуттям, а й спеціальними аксесуарами. Де купити ортопедичні устілки — сьогодні це питання перестало бути великою проблемою, оскільки такі вироби пропонують і магазини взуття, і магазини товарів для здоров’я, і аптечні установи. Замовити ортопедичні устілки можна і в інтернет-магазинах, які готові надати клієнтам усі необхідні товари.

Дуже важливо перед покупкою будь-якого спеціального пристосування, особливо якщо воно безпосередньо стосується здоров’я, проконсультуватися з фахівцем, причому найкраще з лікарем-ортопедом, який зможе точно сказати, який саме спеціальне виріб необхідно в кожному конкретному випадку.

Досить затребуваний сьогодні товар — спеціальні устілки-супінатори, тобто спеціально розроблені устілки, що мають деяке потовщення в області середини стопи. Таке потовщення дозволяє підтримувати стопу при плоскостопості, яке здатне принести людині чимало проблем.

Післяопераційне взуття для стопи

Дуже важливо приділяти достатню увагу взуттю, якщо була перенесена будь-яка операція, особливо якщо хірургічне втручання проводилося безпосередньо на стопі. Причин такого втручання може бути досить багато — від переломів і інших травм до запальних захворювань різних тканин ноги. Однак у всіх цих випадках знадобиться зменшувати навантаження на стопу і забезпечити для ніг найбільш щадний режим.

Антивальгусне взуття для дітей

На жаль, навіть у найменших дітей, які тільки почали ходити, може початися деформація нижніх кінцівок. Причина такої деформації — невиправдано велике фізичне навантаження на незміцнілі дитячі ніжки, коли м’язи і зв’язки ще слабкі, а кістки ростуть і розвиваються дуже швидко.

Якщо дитяча стопа уражається вальгусом, то ніжка як би повертається всередину, а основне навантаження припадає на внутрішню частину стопи. При таких проблемах діткам призначають спеціальний масаж і спеціальні вправи, а також потрібна антівальгусне ортопедичне взуття, яке добре фіксує і таранно-п’ятковий, і гомілковостопний суглоби, що сприяє правильному розвитку суглобів і не дає розвиватися деформацій дитячої ніжки. Крім того, вся конструкція спеціально корегуючого взуття має чимало особливостей, які дозволять при певній наполегливості і послідовності через кілька років забути про проблему.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню