Якщо в багатьох країнах світу так звані партнерські пологи практикуються вже досить давно, то в Україні право бути присутнім в пологовому залі, щоб підтримати жінку в цей відповідальний і складний момент життя, почали надавати порівняно нещодавно. Що ж таке партнерські пологи насправді? Що повинен мати при собі чоловік, який виступає в ролі партнера? Які пологові будинки практикують партнерські пологи в Києві?

Що таке партнерські пологи?

Перш за все, варто більш детально розібратися, що ж таке партнерські пологи, бо далеко не всі правильно розуміють, що мається на увазі під цим терміном. Більшість людей вважають, що разом з породіллею в пологовому залі, крім акушерів, може бути присутнім тільки чоловік жінки, що народжує. Однак це зовсім хибна думка, позаяк партнером може виступати будь-яка людина, якій майбутня мама довіряє і тому хоче отримати підтримку саме від цієї людини. Такою довіреною особою для майбутньої мами не завжди буває чоловік. Партнером також може бути мати, і сестра, і подруга, і навіть психолог, який допомагав жінці під час вагітності, і лікар, який спостерігав за майбутньою мамою протягом усіх дев’яти місяців. Найголовніше в партнерських пологах — це бажання майбутньої мами відчувати протягом всього родового процесу, підтримку саме тієї людини, якій вона повністю довіряє.

Звичайно, присутність близької людини на пологах може допомогти породіллі пережити складний момент, але не завжди обраний жінкою партнер готовий до того, що відбувається під час пологів. Щоб неготовність партнера, що є присутнім на пологах не виявилася в найневідповідніший момент, тобто під час родового процесу, усім учасникам партнерських пологів слід заздалегідь вивчити всі сторони такого важливого, але зовсім непростого в психологічному і в фізичному плані процесу. Тільки повне усвідомлення того, що очікує саму породіллю, а також її партнера в пологовому залі, має привести до прийняття рішення про партнерські пологи.

Якщо партнером під час пологів повинен бути чоловік жінки, подружжю необхідно розуміти, що присутність в пологовому залі людини, яка не цілком усвідомлює, чого варто очікувати, може негативно вплинути на подружні стосунки. Тому, перш ніж буде прийнято це важливе для обох людей рішення, необхідно обговорити можливість присутності чоловіка в пологовому залі не тільки з акушером, а й з психологом. Майбутнім батькам також варто спільно переглянути документальний фільм про пологи. Тільки в тому випадку, якщо чоловік повністю усвідомлює, що поява дитини на світ, хоч це і найголовніший момент в житті батьків, зовсім не схожа на сюжет з художнього фільму, він зможе прийняти рішення, чи варто йому бути присутнім в пологовому залі. Цілком можливо, що чоловік зовсім не готовий до такого кроку. Звичайно, партнер, у цьому випадку чоловік, може бути присутнім в пологовому залі та весь час перебувати у голови породіллі, проте всім варто чітко розуміти, що не завжди родовий процес йде запланованим шляхом, а це може негативно вплинути на чоловіка. Тому як майбутній мамі, так і майбутньому батькові необхідно враховувати всі можливі варіанти, щоб прийняти правильне рішення. Якщо ж чоловік не готовий бути присутнім при появі малюка на світ, а майбутня мама все ж хоче, щоб під час пологів її підтримував близька людина, це питання варто обговорити, наприклад, з мамою або з сестрою, а можливо, навіть і з подругою.

Які пологові будинки Києва практикують партнерські пологи?

Що потрібно зробити партнеру, щоб мати можливість бути присутнім на пологах?

Якщо питання про те, хто буде партнером, вирішено, а всі деталі партнерських пологів обговорені з акушером, партнеру необхідно підготуватися до присутності в пологовому залі. Для цього необхідно:

  • Зробити загальний аналіз крові;
  • Зробити аналіз крові на ВІЛ;
  • Здати мазок на стафілокок;
  • Зробити флюорографію.

У деяких пологових будинках, де практикують партнерські пологи, можуть попросити довідку про спільне проходження курсів з підготовки до пологів.

Не у всіх пологових будинках, де практикують партнерські пологи в Києві, необхідні всі вищевказані довідки, тому всі ці питання варто обговорити з акушером. У цьому ж медичному закладі варто також дізнатися, чи видають партнеру спеціальний одяг для пологового залу або ж його необхідно придбати самостійно.

Які пологові будинки Києва практикують партнерські пологи?

Зараз практично у всіх пологових будинках Києва практикують партнерські пологи, тому після прийняття рішення необхідно повідомити про це акушера, який прийматиме пологи. Іноді про партнерські пологи необхідно домовлятися з головним лікарем пологового будинку, а потім внести необхідну суму в лікарняну касу. Вартість цієї послуги в різних пологових будинках відрізняється, тому перш ніж вирішити, в якому пологовому будинку будете народжувати, необхідно дізнатися, яку суму доведеться витратити на усі послуги, які вам нададуть. Однак бувають випадки, коли в пологовому будинку, який ви вибрали, з якоїсь причини відмовляють в партнерських пологах, тому, якщо партнерські пологи — це ваше принципове рішення, необхідно знайти інший медичний заклад, де ви зможете реалізувати своє бажання.

Щоб не опинитися в ситуації, коли вже пізно що-небудь змінювати, пологовий будинок слід вибирати заздалегідь, не чекаючи останнього місяця вагітності. Про такі пологові будинки Києва, можна дізнатися в довідковій міській службі, або на сторінках сайту Aflumed.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню