Навряд чи можна знайти хоч одну людину, якій би жодного разу в житті не доводилося робити перев’язку. Відомо, що перев’язка — це спеціальні лікувальні медичні заходи, які необхідні при травмах шкірних покривів. Суть перев’язки полягає в правильному накладенні на рану перев’язувальних матеріалів, які і утворюють пов’язку, яка захищає поверхню рани від шкідливих впливів зовнішнього середовища, в тому числі і від забруднень або від зараження мікробами або будь-якими іншими патологічними мікроорганізмами.

Безумовно, будь-яка рана, перш за все, повинна бути ретельно очищена і знезаражена, і тільки потім знадобляться медичні перев’язувальні матеріали. Необхідно пам’ятати, що до перев’язці кожної рани слід підходити індивідуально: є рани, які перев’язуються раз в тиждень, а то і рідше, а є і такі, які необхідно перев’язувати кожні два-три дні, а то й частіше — все залежить від характеру рани . А на деяких ранах пов’язку доводиться міняти навіть кілька разів протягом доби. Цілком зрозуміло, що для якісної перев’язки необхідні сучасні перев’язувальні засоби, які не тільки надійно захистять поверхню рани, але і будуть абсолютно безпечні для хворого.

Сучасні перев’язувальні засоби

Необхідно відзначити, що людство так і не вигадало кращого засобу перев’язувати рани, ніж використовувати виготовлений з натуральних волокон бинт. Крім того, для якісної обробки рани і для догляду за нею можуть використовуватися стерильні серветки, теж виготовлені з натуральних матеріалів, і вата. Для виготовлення всіх цих засобів по догляду за пораненою поверхньою використовується натуральна бавовна, яка обробляється певним чином.

Будь-які засоби для перев’язок, які використовуються в хірургічному стаціонарі, в травмпункті або будинку, повинні відповідати декільком вимогам:

  • Для пов’язок використовуються тільки ідеально чисті матеріали.
  • Якщо необхідно закрити відкриту рану, то всі матеріали повинні бути стерильними.
  • Кількістьвикористовуваних бинтів або марлевих пов’язок має бути достатньою, щоб рана була забинтована якісно — економити на засобах для перев’язок неприпустимо.

Сучасні перев'язувальні засоби

Навіть вдома в кожній родині має постійно бути в наявності все необхідне, що зможе допомогти в разі потреби якісно закрити будь-яку рану і допоможе при зупинці кровотечі:

  • В домашній аптечці обов’язково повинен бути бинт марлевий стерильний, і краще б не один;
  • Необхідно мати вдома бинти марлеві нестерильні (кілька штук);

Увага! Бинти стерильні та нестерильні застосовуються в різних випадках: якщо є небезпека інфікування рани, то використовуються тільки стерильні матеріали. Нестерильні матеріали застосовуються в тих випадках, коли небезпека інфікування і зараження зведена до нуля.

  • Дуже корисні серветки марлеві медичні стерильні, які можна використовувати при обробці пошкоджень шкіри. Однак такими серветками пошкоджену область слід промакувати, але ні в якому разі не терти;
  • Не менш важливо завжди мати під рукою такий матеріал, як вата нестерильна, яка прийде на допомогу в багатьох випадках, починаючи з звичайного компресу; крім того, вата необхідна при будь-яких ін’єкціях, оскільки саме змоченою в спирті ватою протирають шкіру перед будь-якою інвазивноюпроцедурою;
  • В деяких випадках може знадобитися вата хірургічна стерилізована, якщо вона повинна стикатися з відкритими тканинами;
  • Серед перев’язувальних матеріалів особливе визнання у мільйонів людей отримав медичний пластир, який використовується для різних цілей: пластиром закривають (заклеюють) садини, подряпини, іноді укуси комах або тварин та інші пошкодження шкірних покривів. Також за допомогою медичного пластиру можна зафіксувати голку в вені при внутрішньовенних маніпуляціях або зафіксувати пов’язку. Деякі медичні пластирі містять лікарські речовини, наприклад, перцевий пластир для зігрівання, мозольний пластир, знеболюючий пластир з вмістом лікарської речовини, наприклад, диклофенаку, нікотиновий пластир, що дозволяє позбутися від звички курити. При виборі пластиру дуже важливо не переплутати його призначення, щоб не завдати організму ніякої шкоди. Останнім часом при виготовленні пластирів виробники почали використовувати різні матеріали, таким чином, удосконалюючи свою продукцію.

Безумовно наші предки в стародавні часи використовували як перев’язувальних матеріалів сухий мох, суху траву, свіже листя і кору різних рослин, а замість пластиру користувалися смолою різних дерев або клееподібній речовиною, однак сучасна медична промисловість, використовуючи всі досягнення минулих часів, знаходить нові рішення найважливіших проблем збереження здоров’я.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню