Кожна родина, що очікує народження малюка, хоче якомога краще підготуватися до поїздки в пологовий будинок, і до виписки з немовлям додому, і до життя вдома в нових умовах, які назавжди змінюють весь сформований до народження дитини уклад життя дорослих. Однак далеко не завжди майбутні мама і тата правильно оцінюють складність цього завдання. Іноді коли приходить час вирушати в пологовий будинок, не всі необхідні речі для пологового будинку зібрані. Тому підготовка до народження дитини повинна, перш за все, зосереджуватися на тих моментах, які необхідні для перебування в пологовому будинку, бо, наприклад, ліжечко для немовляти тато може купити і пізніше, а ось необхідні для пологового будинку речі повинні бути готові ще до поїздки в цей медичний заклад.

Список речей у пологовий будинок

Звичайно ж, список речей у пологовий будинок Києва схожий на список речей у пологовий будинок будь-якого іншого міста України. Однак варто все ж уточнити в пологовому будинку, де ви збираєтесь народжувати, які конкретно речі необхідно підготувати, бо навіть в пологових будинках одного міста існують деякі відмінності в цих списках.

Список речей в пологовий будинок. Київ:

У «тривожну валізу», підготовлену для матері, необхідно скласти такі речі:

 • Перш за все, слід покласти основний документ, що засвідчує особу, тобто паспорт.
 • Обов’язково покласти обмінну карту вагітної, бо цей документ відображає всі особливості вагітності.
 • Захопити результати ФЛГ обстеження близьких людей (чоловіка) породіллі.
 • З особистих речей варто упакувати нічну сорочку, халат, капцідомашні та гумові капці для душу.
 • Необхідно взяти засоби особистої гігієни, такі як рідке мило, зубна паста, зубна щітка.
 • Слід взяти також два звичайних рушники, два рулони паперових рушників, одноразові пелюшки двох розмірів — 60х90 (сім штук) і 60х60 (три штуки).
 • Не забути вкласти гігієнічних прокладок.
 • Обов’язково варто взяти з собою тарілку, чашку і ложку.

Необхідно також підготувати окремий пакунок із речами для новонародженого. Список речей для новонародженого складається з таких важливих пунктів:

 • Перш за все, варто підготувати одяг: дві сорочечки, дві пари повзунків, дві шапочки, дві пари шкарпеток і дві пари рукавичок.
 • Обов’язково взяти пелюшки: дві-три ситцеві тадві-три байкові.
 • Не забути взяти засобидитячої гігієни: дитячий крем, масло дитяче, мило дитяче, присипку, вологі серветки та підгузки.
 • Необхідно також взяти електронний термометр.
 • Тепер розглянемосписок ліків і медичних інструментів:
 • Акушерський набір для пологів.
 • Одноразові гумові рукавички.
 • Катетери: венозний і жіночий.
 • Крапельниця.
 • Фізрозчин.
 • Шприци.
 • Затискач для пуповини.
 • Лейкопластир.
 • Вата.
 • Бинт.
 • Медикаментозні препарати, які назвуть в конкретному пологовому будинку.

Аптечка для малюка

Аптечка для малюка дуже важлива для правильного щоденного догляду за новонародженим, тому ще до поїздки до пологового будинку варто її підготувати, щоб після виписку з полового будинку не було необхідності одразу ж стрімголов їхати до аптеки.

В аптечку для малюка повинні входити такі медикаментозні засоби та пристосування:

 1. Вата абоспеціальні туруни (ватяні джгутики) для чищення вух, носика, промивання очей.
 2. Ватні диски для догляду за пупковоюранкою.
 3. Ватні палички для обробки пупкової ранки.
 4. Дитяче масло, крем або молочко для догляду за шкірою немовляти.
 5. Спеціальний крем для нанесення під підгузок, щоб уникнути виникнення пролежнів.
 6. Стерильні серветки йбинт.
 7. Піпетка з тупим кінцем для обробки пупка, закапування вух і очей.
 8. Два градусники: звичайний термометр і електронний.
 9. Ножиці або спеціальні кусачки для підстригання нігтівмалюка.
 10. Розчин перекису водню для обробки пупкової ранки.
 11. Марганцівка або перманганат калію для обробки пупкової ранки і для купання.
 12. Трави для купання, наприклад, ромашка, календула, череда, любисток.
 13. Діамантова зелень (зеленка) для обробки пупкової ранки.
 14. Клізма № 1 (25 мл).
 15. Дитячі жарознижувальніпрепарати.
 16. Препарати для усунення кишкової кольки.

У чому народжують в пологовому будинку

Майбутніх мам дуже часто хвилює питання, у чому народжують в пологовому будинку. Зараз для породіль існують спеціальні одноразові стерильні сорочки. Звичайно, можна народжувати й у звичайній нічній сорочці (як це було ще зовсім недавно), але навіщо це робити, якщо сучасна промисловість подбала про усе це. До речі, ціна на цей предмет одягу досить помірна, як і ціна на стерильний одноразовий комплект для чоловіка, якщо пара зважилася на партнерські пологи.

Де народити в Києві

Виписка з пологового будинку. Київ

Багато сімейних пар, які очікують народження малюка, цікавляться, чому в одних випадках виписка мами й дитини відбувається буквально через день після пологів, а інші знаходяться в медичному закладі тиждень і більше. Необхідно знати, що виписка з пологового будинку багато в чому залежить від того, як відбувалися пологи, яким був стан породіллі й новонародженого безпосередньо під час і після пологів. До того ж виписка залежить від результатів лабораторних аналізів, які проводяться, щоб лікарі могли адекватно оцінити стан матері й немовляти. І тільки після ретельного обстеження, якщо фахівці оцінюють здоров’я матері та новонародженого як такий, що відповідає всім медичним нормам, відбувається виписка з пологового будинку.

При виписці матері видають такі документи: спеціальна виписка, загальний висновок про стан здоров’я матері, висновок про здоров’я новонародженого.

Де народити в Києві

Жителям столиці України й жителям великих міст, напевно, пощастило більше, ніж жителям маленьких містечок і сіл, бо питання, де народити в Києві, можна вирішити, ретельно вивчивши, пропозиції пологових будинків і медичних установ, які пропонують свої послуги майбутнім мамам. Для його вирішення необхідно ще задовго до пологів обійти кілька пологових будинків і поговорити з лікарями-акушерами, які працюють в різних пологових будинках, і вибрати ту установу, яка вам найбільше сподобається.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню