Кожна родина, що очікує народження малюка, хоче якомога краще підготуватися до поїздки в пологовий будинок, і до виписки з немовлям додому, і до життя вдома в нових умовах, які назавжди змінюють весь сформований до народження дитини уклад життя дорослих. Однак далеко не завжди майбутні мама і тата правильно оцінюють складність цього завдання. Іноді коли приходить час вирушати в пологовий будинок, не всі необхідні речі для пологового будинку зібрані. Тому підготовка до народження дитини повинна, перш за все, зосереджуватися на тих моментах, які необхідні для перебування в пологовому будинку, бо, наприклад, ліжечко для немовляти тато може купити і пізніше, а ось необхідні для пологового будинку речі повинні бути готові ще до поїздки в цей медичний заклад.
Список речей у пологовий будинок
Звичайно ж, список речей у пологовий будинок Києва схожий на список речей у пологовий будинок будь-якого іншого міста України. Однак варто все ж уточнити в пологовому будинку, де ви збираєтесь народжувати, які конкретно речі необхідно підготувати, бо навіть в пологових будинках одного міста існують деякі відмінності в цих списках.
Список речей в пологовий будинок. Київ:
У «тривожну валізу», підготовлену для матері, необхідно скласти такі речі:
- Перш за все, слід покласти основний документ, що засвідчує особу, тобто паспорт.
- Обов’язково покласти обмінну карту вагітної, бо цей документ відображає всі особливості вагітності.
- Захопити результати ФЛГ обстеження близьких людей (чоловіка) породіллі.
- З особистих речей варто упакувати нічну сорочку, халат, капцідомашні та гумові капці для душу.
- Необхідно взяти засоби особистої гігієни, такі як рідке мило, зубна паста, зубна щітка.
- Слід взяти також два звичайних рушники, два рулони паперових рушників, одноразові пелюшки двох розмірів — 60х90 (сім штук) і 60х60 (три штуки).
- Не забути вкласти гігієнічних прокладок.
- Обов’язково варто взяти з собою тарілку, чашку і ложку.
Необхідно також підготувати окремий пакунок із речами для новонародженого. Список речей для новонародженого складається з таких важливих пунктів:
- Перш за все, варто підготувати одяг: дві сорочечки, дві пари повзунків, дві шапочки, дві пари шкарпеток і дві пари рукавичок.
- Обов’язково взяти пелюшки: дві-три ситцеві тадві-три байкові.
- Не забути взяти засобидитячої гігієни: дитячий крем, масло дитяче, мило дитяче, присипку, вологі серветки та підгузки.
- Необхідно також взяти електронний термометр.
- Тепер розглянемосписок ліків і медичних інструментів:
- Акушерський набір для пологів.
- Одноразові гумові рукавички.
- Катетери: венозний і жіночий.
- Крапельниця.
- Фізрозчин.
- Шприци.
- Затискач для пуповини.
- Лейкопластир.
- Вата.
- Бинт.
- Медикаментозні препарати, які назвуть в конкретному пологовому будинку.
Аптечка для малюка
Аптечка для малюка дуже важлива для правильного щоденного догляду за новонародженим, тому ще до поїздки до пологового будинку варто її підготувати, щоб після виписку з полового будинку не було необхідності одразу ж стрімголов їхати до аптеки.
В аптечку для малюка повинні входити такі медикаментозні засоби та пристосування:
- Вата абоспеціальні туруни (ватяні джгутики) для чищення вух, носика, промивання очей.
- Ватні диски для догляду за пупковоюранкою.
- Ватні палички для обробки пупкової ранки.
- Дитяче масло, крем або молочко для догляду за шкірою немовляти.
- Спеціальний крем для нанесення під підгузок, щоб уникнути виникнення пролежнів.
- Стерильні серветки йбинт.
- Піпетка з тупим кінцем для обробки пупка, закапування вух і очей.
- Два градусники: звичайний термометр і електронний.
- Ножиці або спеціальні кусачки для підстригання нігтівмалюка.
- Розчин перекису водню для обробки пупкової ранки.
- Марганцівка або перманганат калію для обробки пупкової ранки і для купання.
- Трави для купання, наприклад, ромашка, календула, череда, любисток.
- Діамантова зелень (зеленка) для обробки пупкової ранки.
- Клізма № 1 (25 мл).
- Дитячі жарознижувальніпрепарати.
- Препарати для усунення кишкової кольки.
У чому народжують в пологовому будинку
Майбутніх мам дуже часто хвилює питання, у чому народжують в пологовому будинку. Зараз для породіль існують спеціальні одноразові стерильні сорочки. Звичайно, можна народжувати й у звичайній нічній сорочці (як це було ще зовсім недавно), але навіщо це робити, якщо сучасна промисловість подбала про усе це. До речі, ціна на цей предмет одягу досить помірна, як і ціна на стерильний одноразовий комплект для чоловіка, якщо пара зважилася на партнерські пологи.
Виписка з пологового будинку. Київ
Багато сімейних пар, які очікують народження малюка, цікавляться, чому в одних випадках виписка мами й дитини відбувається буквально через день після пологів, а інші знаходяться в медичному закладі тиждень і більше. Необхідно знати, що виписка з пологового будинку багато в чому залежить від того, як відбувалися пологи, яким був стан породіллі й новонародженого безпосередньо під час і після пологів. До того ж виписка залежить від результатів лабораторних аналізів, які проводяться, щоб лікарі могли адекватно оцінити стан матері й немовляти. І тільки після ретельного обстеження, якщо фахівці оцінюють здоров’я матері та новонародженого як такий, що відповідає всім медичним нормам, відбувається виписка з пологового будинку.
При виписці матері видають такі документи: спеціальна виписка, загальний висновок про стан здоров’я матері, висновок про здоров’я новонародженого.
Де народити в Києві
Жителям столиці України й жителям великих міст, напевно, пощастило більше, ніж жителям маленьких містечок і сіл, бо питання, де народити в Києві, можна вирішити, ретельно вивчивши, пропозиції пологових будинків і медичних установ, які пропонують свої послуги майбутнім мамам. Для його вирішення необхідно ще задовго до пологів обійти кілька пологових будинків і поговорити з лікарями-акушерами, які працюють в різних пологових будинках, і вибрати ту установу, яка вам найбільше сподобається.