З такою проблемою, як підвищена чутливість зубів, знайомі багато людей. Хоча сучасна стоматологія пропонує різні способи усунення цієї проблеми, проте, проблема як була, так і залишається дуже гострою, і багато хто з нас скрикують від болю після ковтка гарячого чаю або відкусивши морозива. Якщо це вам знайомо — у вас підвищена чутливість зубів. Що робити?

Чому зуби стають чутливими?

Перш за все, варто розібратися, чому зуби стають чутливими, бо це дозволить зрозуміти, які заходи необхідно вживати, щоб позбутися цієї проблеми або хоча б знизити чутливість. Отже, гіперестезія зубів, так по-науковому називається підвищена чутливість твердих тканин зубів, може виникнути з таких причин, як:

  • Наслідки розвитку каріозного процесу;
  • Занадто високий рівеньстирання зубів;
  • Відколи емалі тадеякі інші види не каріозних процесів, наприклад, гіпоплазія, клиноподібний дефект, ерозія, а також некроз.

Вважається, що гіперестезія виникає через те, що на чутливість пульпи впливають різні подразники, такі як холод, тепло, а також солодкі та кислі харчові продукти шляхом проникнення через проникні емалеві призми. Як бачимо, причин, чому болять зуби від холодних і гарячих продуктів, кілька, тому способи їх усунення повинні бути різними. І ясна річ, що не варто намагатися позбутися цієї проблеми самостійно. Тільки стоматолог зможе визначити, який метод необхідно застосувати, щоб позбавити вас від короткочасних (10-20 секунд) больових відчуттів, які іноді виникають навіть при потраплянні в ротову порожнину дуже холодного повітря.

Варто зазначити, що у жінок середнього віку гіперестезія зустрічається частіше, ніж у чоловіків, вчені припускають, що це відбувається через низьку концентрації естрогену в крові, що призводить до виникнення клиноподібних дефектів, до розвитку ерозії та до патологічної стертості зубів.

Лікування підвищеної чутливості зубів

Лікування підвищеної чутливості зубів

Коли у людини підвищена чутливість зубів, що робити — це один з основних питань, яке виникає в голові, коли в рот потрапляє холодна або гаряча їжа і через це раптово виникає гостра, короткочасний біль. У цьому випадку не варто мовчки страждати, необхідно просто прийти до кваліфікованого лікаря-стоматолога, щоб той зміг назвати точну причину розвитку гіперестезії та провести адекватне лікування.

Способи лікування залежить від причини виникнення гіперестезії.

  1. Якщо проблема — у каріозномупроцесі, необхідно поставити пломби.
  2. Якщо причиною гіперестезії стало оголення пришийної області зуба, бо відбулося опускання ясен, буде потрібне хірургічне втручання, щоб підняти ясна на колишній рівень.
  3. Якщо зубна емальзанадто стерлась, необхідно провести фторування. Таке лікування може бути ефективним після 10-15 аплікацій.
  4. На фармацевтичному ринку є паста для чутливих зубів, і, найімовірніше, лікар порекомендує використовувати саме таку пасту, бо вона ефективно знижує рівеньгіперестезії.

Імовірно, варто згадати про відбілювання чутливих зубів. Робити цього не варто, навіть якщо це просто відбілювальна паста. Необхідно розуміти, що всі відбілювальні засоби містять абразивні і полірувальні речовини, які шкодять зубній емалі. Звичайно, існують відбілювальні пасти, які нібито не погіршують гіперестезію, однак, перш ніж почати користуватися цим гігієнічним засобом, необхідно проконсультуватися зі своїм стоматологом. Насправді, більшість стоматологів дуже скептично ставляться до реклами методів відбілювання будь-якими способами, які нібито не провокують і не збільшують гіперестезію. І якщо після професійного відбілювання в стоматологічному кабінеті зуби покривають шаром спеціальної захисної речовини, то в домашніх умовах це зробити практично неможливо.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню