Серед безлічі фітнес-систем і методик оздоровчої гімнастики чималу популярність придбала система занять фізичною активністю, придумана і деталізована Йозефом Пілатесом. Названа система по імені її творця.

Дуже важливою перевагою таких занять є те, що виконувати всі вправи можна і в спортивному клубі, і в домашніх умовах і обмеження не існують ні для дітей, ні для людей похилого віку, ні для жінок. Якщо людина вирішила зайнятися цим видом фізичних навантажень, то початковий рівень фізичної підготовки не має ніякого значення, оскільки головне тут — бажання вдосконалюватися і послідовність. Дуже важливо, що система вправ розроблена так, що травмуватися при виконанні будь-якого з них практично неможливо. Не менш важливо і те, що система передбачає виконання вправ для будь-якої частини тіла. Про ефективність занять досить красномовно говорить той факт, що цим видом фізичного самовдосконалення займаються не менш десяти мільйонів чоловік у всьому світі.

Переваги занять за цією програмою

Оскільки цим видом фізичних вправ люди займаються вже близько ста років, то за багато десятиліть цілком визначилися переваги таких занять.

  • Насамперед, вдосконалюється фізична форма людини— поступово, але неухильно збільшуються гнучкість, витривалість, сила, а також спритність і швидкість.
  • Дуже важливо, що людина вчиться краще володіти своїм тілом і краще його контролювати.
  • М’язи стають більш слухняними і легко виконують будь-яку команду мозку.
  • В результаті занять поліпшується постава, фігура стає більш підтягнутою.
  • М’які, але систематичні фізичні навантаження активізують в організмі метаболічні процеси, що, безумовно, допомагаєкраще працювати всім внутрішнім органам і системам.
  • Дуже важливо, що постійне виконання вправ, які включені в цю систему, виробляютьправильне дихання, яке надзвичайно важливо для повноцінного постачання киснем всіх внутрішніх органів і систем організму.
  • Люди, практикуючі заняття по цій системі, впевнено стверджують, що такі заняття допомагають боротися зі стресом і з його згубними для організму наслідками: вправи допомагають зняти психологічну і фізичну напругу і розслабитися.
  • Дуже важливо, що такі вправи можуть після консультації з лікарем-гінекологом виконувати навіть жінки, які очікують малюка.
  • Багато фахівців стверджують, що створена Йозефом Пілатесом система — це чудовий спосіб отримати здорове тіло, спокій, впевненість в собі і внутрішню гармонію.

Пілатес як почати

Що необхідно для занять

Безумовно, пошуки необхідних предметів сьогодні набагато полегшуються наявністю інтернету, який зможе видати необхідний результат навіть в тому випадку, коли в пошуковий рядок вноситься абсолютно безглуздий запит «обладнання пілатес купити». Швидше за все, людина просто полінувався написати виразний пошуковий запит, наприклад, кільце для пілатесу, ролл для пілатесу, коло для пілатесу, килимок для пілатесу, але сучасні інтернет-технології дозволяють з безлічі товарів і пропозицій виділити потрібні саме в цьому випадку.

Всі додаткові предмети, які необхідні для повноцінних і максимально ефективних занять, виготовляються із сучасних матеріалів, які мають всі необхідні властивості: вони легкі, гіпоалергенні, легко миються і швидко сохнуть, їх просто використовувати.

Також в мережі інтернет можна зустріти не менш чудовий пошуковий запит «тренажер пілатес». Насправді це тренажери для занять пілатесом, які дозволяють ускладнити тренування і зробити їх більш різноманітними. До таких тренувань з використанням тренажерів можуть приступати ті, хто повністю ознайомився і ретельно освоїв будь-які вхідні в систему базові вправи, які призначені для виконання на килимку і в яких в якості навантаження використовується тільки вага власного тіла. Крім того, тренажери дозволяють додати до програми тренувань деякі нові вправи більш високого ступеня складності.

Не слід думати, що тренажери — це сучасне удосконалення системи. Насправді вони теж придумані, розроблені і вдосконалені Джозефом (Йозефом) пілатесом і призначені для більш інтенсивної розтяжки і більш глибокого опрацювання різних м’язів і груп м’язів, а також для повноцінного відновлення опорно-рухового апарату після різних травм.

Безумовно, створені на самому початку ХХ століття тренажери все-таки були трохи вдосконалені, оскільки з’явилися і нові матеріали, і нові медичні дослідження, і навіть були створені додаткові модифікації таких тренажерів, однак принцип їх дії залишився незмінним.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню