Гладкі п’яти без тріщин, пальці ніг без мозолів, стопи без натоптишів — хіба це не мрія? Звичайно ж, красиві доглянуті стопи — ще не показник абсолютного здоров’я ніг, скоріше, це ознака того, що людина не забуває про гігієнічний догляд за ногами, проте навіть при найретельнішому догляді за стопами в домашніх умовах не завжди вдається підтримувати їх бездоганний стан. Більш того, людям, у яких є проблеми зі здоров’ям ніг, все ж варто звернутися до фахівця, який може допомогти привести стопи й пальці ніг до ладу не тільки з метою гігієни й краси, але і з метою підтримки їх здоров’я. Люди, які користуються послугами майстра по педикюру, далеко не завжди знають, що тим, у кого є якісь проблеми зі стопами, з пальцями ніг або з нігтями на пальцях ніг, найкраще звертатися не просто до майстра, який працює в салоні краси, а фахівця, який отримав медичну освіту в області подології, тобто до лікаря-подолога. Можливо, хтось не зовсім розуміє, хто такий подолог, тому зараз спробуємо розібратися, що це за лікар і чим він займається, а також з’ясуємо, як знайти лікаря-подолога в Києві.

Що таке подологія?

Перш за все, розберемося, що таке подологія, так як саме фахівці, які працюють в цій галузі медицини, допомагають людям, які зіткнулися з певними проблемами ніг. Отже, подологія — це галузь медицини, спрямована на вивчення і лікування захворювань стопи, яка об’єднує в собі знання з кількох медичних областей, таких як ортопедія, травматологія, судинна і гнійна хірургія і навіть нейрохірургія. Подологія як окрема галузь медицини виникла не так давно, тому не так багато людей знають, що подолог — це фахівець, який, крім того, що займається деякими захворюваннями стоп, виконує також медичний педикюр, під час якого проводиться корекція врослого нігтя, видалення мозолів, натоптишів, гіперкератозу, а також займається лікуванням і профілактикою тріщин і багатьох інших проблем, які мають відношення до здоров’я нижніх частин ніг.

Медичний педикюр

Що таке медичний педикюр і чому їм повинен займатися лікар-подолог, а не простий майстер з педикюру з косметичного салону? Перш за все, варто розуміти, що при наявності проблем зі стопами простий майстер без спеціальної медичної освіти, який працює в косметичному салоні швидше за все, не зможе оцінити реальний стан ніг клієнта. Це загрожує тим, що він може неправильно провести всі необхідні процедури, а найгірше те, що звичайний майстер з педикюру без медичної освіти може завдати шкоди клієнту із захворюванням стоп. Тому люди, які знають про свою проблему, повинні звертатися до фахівця, який має медичну освіту і володіє необхідними знаннями, щоб не просто надати послуги по догляду за стопами й пальцями ніг, але в разі необхідності виявити захворювання і провести лікування. Що потрібно знати про медичний педикюр? Найголовніше, що медичний педикюр — не просто догляд за ногами, а лікувальний захід, який проводиться для усунення деяких проблем. Медичний педикюр виконується спеціальними хімічними засобами з використанням спеціальних апаратів. Тому, якщо є проблеми з ногами, які вказані нижче, необхідно звертатися до лікаря-подолога. Цей фахівець допомагає людям з такими симптомами:

  • Біль у стопі;
  • Врослийніготь;
  • П’яткова шпора;
  • Діабетична стопа;
  • Епіфіза п’яткової кістки;
  • Вагусна деформація пальця;
  • Артроз суглоба стопи;
  • Деформація пальців стопи;
  • Мозолі.

Існують також й інші захворювання, лікуванням яких займається подолог. Тому людям, які мають будь-які проблеми зі стопою або гомілкою, а також ті, хто хоче пройти профілактику можливих хвороб ніг, або зробити педикюр, варто потрапити до цього фахівця. Людям, які страждають на цукровий діабет, необхідно звертатися виключно тільки до лікаря-подолога, бо простий гігієнічний педикюр в салоні може привести до серйозних проблем аж до розвитку гангрени.

Як знайти подолога в Києві?

Лікування врослого нігтя

Врослий ніготь на великому пальці ноги — досить поширена проблема, з якою найкраще звертатися до подолога, особливо в тих випадках, коли ступінь вростання нігтя серйозний. Найчастіше цей фахівець може допомогти клієнту консервативним способом, хоча інколи може виникнути необхідність в хірургічному втручанні. Лікування врослого нігтя зазвичай полягає в тому, що фахівець піднімає врослу частину нігтя над краєм нігтьового валика та обережно підрізає куточок нігтя таким чином, щоб не допустити його повторного вростання. Цю процедуру варто проводити регулярно, щоб уникнути запалення і нагноєння нігтьового валика. Однак, якщо вростання нігтя настільки серйозне, що провести процедуру, зазначену вище, неможливо, швидше за все, доведеться вдатися до операції.

Але навіть в досить серйозних випадках вростання нігтя на великому пальці ноги, подолог може запропонувати кілька способів консервативного лікування за допомогою коригувальних пристосувань, які сприяють поступовому розгинанню деформованої нігтьової пластини. Це можуть бути такі пристосування, які прикріплюють на ніготь спеціальні пружинки, пластикові або металеві пластини та спеціальні скоби. Завдяки цим пристосуванням врослий ніготь підводиться і тиск на нігтьовий валик зменшується. Як наслідок, знижуються больові відчуття, зникає запалення, а згодом відбувається корекція нігтьової пластини.

Як знайти подолога в Києві?

Якщо ви проживаєте в столиці України, знайти фахівця по догляду за стопами ніг з необхідною медичною освітою буде не важко. Адреси лікувальних установ, де працюють такі фахівці можна знайти через довідкову службу або в інтернеті. Перед тим, як віддати себе в руки фахівця, не соромтеся запитати його про наявність спеціальної медичної освіти, щоб дізнатися, чи має він відповідну кваліфікацію. Якщо вас не задовольняють отримані відомості, продовжуйте пошуки, бо лікар-подолог в Києві неодмінно знайдеться, кваліфікація якого буде відповідати вашим вимогам.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню