Чи всі помічають, що поруч живуть люди з обмеженими фізичними можливостями, яким складно пересуватися, які часто важко доходять до кухні або до балкона у власній квартирі. Звичайно, на вулиці таких людей не так вже й багато, тому що без необхідності вони з дому не виходять — дуже складно пересуватися по вулицях і відвідувати установи, які пристосовані тільки для здорових. Звичайно ж, медико-санітарні експертні комісії роблять все можливе, щоб реабілітація людини, фізичні можливості якої стали обмеженими, проходила максимально ефективно, і складають цілі програми реабілітації. Однак всі чудово розуміють, що, крім, навіть найправильніших рекомендацій, необхідні дієві практичні кроки, що дозволяють полегшити життя людей з якимись фізичними проблемами.

Пандуси для інвалідів

Складнощі при пересуванні виникають у людей з травмами або захворюваннями опорно-рухового апарату, у людей з ампутованими кінцівками, у хворих багатьма неврологічними захворюваннями, такими як розсіяний склероз, коли вільно пересуватися не дозволяють неполадки в роботі центральної нервової системи, а також у людей з багатьма захворюваннями інших органів і систем. Крім того, труднощі при переміщенні можуть відчувати особи похилого віку та інші категорії населення. Всім цим людям дуже складно підніматися і спускатися по сходах, тому відвідини будь-яких установ, в тому числі і медичних, перетворюється на величезну проблему, яка іноді стає непереборною. Щоб спростити пересування людей, чиї фізичні можливості обмежені, входи до установ, в торговельні заклади і в житлові будинки повинні бути обладнані пандусами, тобто похилими поверхнями, за якими зможуть пересуватися і інваліди-колясочники, і люди, які насилу пересуваються за допомогою милиць або тростини. Крім того, пандуси дуже допоможуть для мам з колясками, для громадян похилого віку та для багатьох інших. Пандуси повинні проектуватися при будівництві будівлі або споруджуватися під час ремонтних робіт. Ухил, ширина і інші параметри цієї споруди регламентуються певними будівельними стандартами. Дуже важлива умова — пандус повинен обладнуватися поручнями. Останнім часом з’явилися спеціальні розкладні і переносні пандуси, які легко транспортувати і зручно зберігати.

Облаштування ванни для інваліда

 

Поручні для інвалідів

Щоб люди з обмеженими фізичними можливостями могли вільніше пересуватися в приміщенні, в тому числі і в лікарняному закладі, і в домашніх умовах, таке приміщення можна обладнати спеціальними поручнями для інвалідів. Ці нехитрі пристосування здатні забезпечити впевненість при пересуванні, а також допомогти при необхідності змінити положення тіла. Такі пристосування можуть мати різну довжину і конфігурацію: вони бувають прямими і кутовими, щоб була можливість встановити їх в будь-якому необхідному місці. Дуже важливі такі поручні в місцях, де пересуватися особливо складно і не завжди зручно — у ванній кімнаті і в санітарному вузлі. Поручні для ванної кімнати важливі особливо, оскільки тут підвищена небезпека посковзнутися і отримати травму через падіння.

Підйомники для інвалідів

Іноді переміщення інваліда або хворої людини, які не здатні пересуватися самостійно, вимагає застосування спеціального устаткування, тобто підйомників. Підйомники для інвалідів можуть управлятися різними способами, тобто мають різні типи управління:

  • Підйомники з механічним типом управління;
  • Підйомники з гідравлічним типом управління;
  • Підйомники з електричним типом управління.

Крім того, ці пристосування можуть мати різне призначення, причому існують навіть спеціальні підйомні майданчики для транспорту або для переміщення через невеликі височини, наприклад, через бордюри.

Облаштування ванни для інваліда

Людина в ванні — це завжди ситуація підвищеної небезпеки, тим більше, коли мова йде про людей, чиї фізичні можливості в більшій чи в меншій мірі обмежені. Але гігієнічні водні процедури вкрай необхідні, тому, якщо в будинку проживає хворий або навіть просто літня людина, слід забезпечити для нього зручне і безпечне користування ванною.

  • Насамперед, ванну кімнату необхідно обладнати поручнями, які дозволять безпечно пересуватися по кімнаті.
  • Окрім того, знадобитися спеціальне сидіння для ванної, щоб водні процедури можна було приймати сидячи і в комфортних умовах.
  • Також для зручності у ванній існують спеціальні стільці, які не ковзають по мокрій поверхні і не розмокають від вологи.
  • Дуже важливо, щоб, в разі необхідності, хвора людина мала можливість скористатися спеціальними опорами, які можуть бути підлоговими пересувними і настінними стаціонарними.
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню