Що таке передрейсовий огляд? Навіщо він проводиться і кому необхідно проходити цю процедуру? Імовірно, дехто може зауважити, що таке поняття, як передрейсовий огляд, може мати відношення не лише до водія автотранспорту, а й безпосередньо до транспортного засобу. Звичайно, складно сперечатися з твердженням, що технічний стан автомобіля – автобуса, чи то вантажного автомобіля не менш важливий фактор, що сприяє безпечному руху на дорогах України, ніж стан здоров’я водія. Однак в конкретному випадку мова піде саме про стан здоров’я водія, який і перевіряється під час передрейсового огляду.

Проведення передрейсових медичних оглядів

Отже, оскільки мова йде саме про передрейсовий медичний огляд людини, яка повинна сісти за кермо автомобіля, необхідно сказати про те, що, згідно з постановою Міністерства охорони здоров’я України, усі транспортні підприємства в обов’язково повинні проводити медичні огляди своїх співробітників, професійні обов’язки яких полягають у водінні транспортного засобу. Цей документ називається «Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів». Документ затверджений наказом МОЗ України, Міністерством внутрішніх справ України від 5 червня 2000 № 124/345 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 18 липня 2000 року за № 435/4656.

Цей документ містить в собі повний перелік і роз’яснення, як проводиться медичний огляд і навіщо його слід проводити. Ми перекажемо лиш кілька основних положень, які необхідно знати людям, що мають відношення до водіння транспортного засобу.

  • Періодичний медичний огляд проходять усі водії будь-яких транспортних засобів, щоб підтвердити свої права на керування транспортним засобом відповідної категорії або отримати права, а також щоб мати можливість керувати транспортним засобом іншої категорії.
  • Щозмінний передрейсовий та післярейсовий медичний огляд повинні проходити водії будь-яких транспортних засобів незалежно від того, яка форма власності підприємства, на якому працює ця людина.
  • Позачерговий медичний огляд проходять водії транспортних засобіву тому випадку, якщо власник або посадова особа, яка несе відповідальність за експлуатацію транспортних засобів, направив цього співробітника на медкомісію, виходячи із медичних даних, які демонструють стійке погіршення здоров’я водія. Як відомо, порушення здоров’я можуть перешкоджати безпечному керуванню транспортним засобом, збільшуючи ймовірність ДТП.

Усі види медоглядів проводяться спеціальною медичною комісією, яка створюється в акредитованому лікувально-профілактичному закладі. До складу медкомісії входять такі лікарі:

  • лікар-терапевт,
  • лікар-невропатолог,
  • лікар-отоларинголог,
  • лікар-офтальмолог,
  • лікар-хірург.

МОЗ щорічно затверджує перелік тих лікувально-профілактичних закладів, які зможуть створювати медкомісії для проведення всіх видів медоглядів.

Хоча конкретних вказівок про періодичність оглядів немає, проте багато транспортних підприємств, особливо пов’язаних з перевезенням людей, запрошують медичних фахівців для щоденного моніторингу здоров’я водіїв, щоб уникнути аварійних ситуацій, пов’язаних з поганим станом здоров’я або з іншими негативними станами водія.

Медичні довідки для водіїв в Києві

Медична довідка для водіїв

Після проходження медогляду водієві видається документ, що називається «Медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом», форма № 083 / о (облікова).

Бланки медичної довідки обов’язково повинні бути зареєстровані в «Журналі реєстрації виданих (отриманих) бланків медичних довідок про придатність до керування транспортним засобом», форма № 083-1/ О.

Ця довідка містить відомості про те, що стан здоров’я людини дозволяє (не дозволяє) керувати транспортним засобом відповідної категорії, також довідка містить відомості про термін дії цього документа. Довідка повинна бути підписана головою медкомісії та завірена печаткою лікувально-профілактичного закладу, в якому проводився огляд.

Щозмінний передрейсовий та післярейсовий медичні огляди водіїв проводить лікар або інший медичний працівник середньої ланки (медсестра, фельдшер), які пройшли спеціальний курс навчання.

Варто звернути увагу, що медогляд водіїв безпосередньо перед виїздом — необхідність, бо досить часто саме під час таких оглядів виявляються певні захворювання, які можуть перешкоджати нормальному керуванню транспортним засобом, а також такі стани, як легке алкогольне і наркотичне сп’яніння, порушення психічного стану. Під час такого огляду можуть бути виявлені первинні ознаки серцевого нападу, які можуть бути ще слабо виражені, але згодом можуть стати причиною серйозної дорожньо-транспортної пригоди.

Передрейсовий медичний огляд проводять на багатьох транспортних підприємствах, але післярейсовий огляд проводять не так часто, хоча насправді він теж необхідний. Адже не секрет, що людина, яка провела за кермом вісім годин, може відчувати фізичний і психологічний дискомфорт, які згодом можуть стати причиною розвитку таких серйозних захворювань, як гіпертонії, інфаркту, інсульту, порушень сну та інших.

Медичні довідки для водіїв в Києві

Медичні довідки для водіїв в Києві можуть видавати тільки медустанови, які мають спеціальну акредитацію. Щоб дізнатися, які це установи, варто звернутися до керівника транспортного підприємства або до районної поліклініки, чи пошукати в інтернеті, бо зараз існує багато спеціальних онлайн-служб, які містять відомості про всі медичних установах міста Києва та про послуги, які вони здійснюють.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню