Імовірно, багато людей знають, що після серйозної фізичної (перелом, поранення) і психологічної травми або складного захворювання постраждалим необхідна реабілітація, щоб відновити втрачені навички. Але чи всі знають, що існує окрема категорія фахівців, які працюють у сфері відновлювальної медицини? Швидше за все, майже кожен дорослий чув про таку лікарської спеціалізації, як реабілітолог, однак багато хто не розуміє, чим насправді займається цей лікар. Тому зараз ми розглянемо, які завдання вирішує лікар-реабілітолог, щоб збагнути, наскільки важливі функції покладені на цього фахівця

Хто такий лікар-реабілітолог?

Така лікарська спеціалізація, як лікар-реабілітолог, існує досить давно, проте донедавна в нашій країні ці фахівці були найпопулярнішими в спортивній медицині, хоча деякі реабілітаційні процедури після травм і після деяких захворювань проводилися також і у звичайних лікарнях та поліклініках. Однак події, що відбуваються в Україні сьогодні, підтвердили, що справжньої реабілітаційної медицини в нашій країні поки що немає, хоча хороші лікарі-реабілітологи, які насправді здатні допомогти людям, що перенесли важкі травми, є. Тому зараз ми спробуємо розібратися, хто такий лікар-реабілітолог, а також чому важливо, щоб будь-яка людина, яка пережила фізичну або психологічну травму, змогла скористатися послугами цього фахівця.

Отже, реабілітолог — це фахівець, який працює в області відновлювальної медицини, який допомагає відновити нормальне функціонування всіх органів і систем організму тим людям, які перенесли переломи, поранення, ампутацію кінцівок, сильні опіки, психологічні травми, а також тим людям, які мають якісь серйозні функціональні порушення після певних захворювань. Медична реабілітація також потрібна людям, які перенесли інсульт, інфаркт, а також пацієнтам із захворюваннями опорно-рухового апарату, нервової та дихальної системи.

Спеціаліст із реабілітації робить індивідуальні плани лікування для кожного пацієнта. У лікувальному плані можуть поєднуватися фізичні, медикаментозні й психологічні методи лікування.

Методи медичної реабілітації

Існує кілька методів медичної реабілітації:

  • Лікувальна гімнастика;
  • Масаж;
  • Кінезотерапія (лікувальна фізкультура);
  • Фізіотерапевтичнелікування;
  • Мануальна терапія;
  • Електроміостимуляція (вона полягає в поліпшенні проведення нервових імпульсів до скелетних м’язів);
  • Кріотерапія;
  • Психологічнадопомога;
  • Логопедичнадопомога.

Фізіотерапевтичні методи вважаються основним методом реабілітації, бо саме фізичний вплив найефективніше відновлює втрачені функції. Це відбувається через стимулювання рухів, що сприяють прискоренню процесу відновлення всіх органів і тканин людського організму. Лікар-реабілітолог після ретельного обстеження вирішує, який вид фізичної реабілітації, наприклад, масаж, лікувальна гімнастика або водні процедури, може допомогти конкретному пацієнтові. Найчастіше пацієнтам рекомендують комплекс фізіотерапевтичних процедур, щоб процес відновлення проходив активніше й людина якомога швидше змогла повернутися до свого звичайного життя.

Методи психологічної реабілітації також дуже важливі, тому що допомагають людям з фізичними і з психологічними травмами впоратися з переживаннями, пов’язаними з тимчасовою або постійною втратою деяких функціональних здібностей. Як відомо, багато людей, які отримали серйозні травми, тривалий час не можуть впоратися з посттравматичним стресом, депресією або тривожними станами, тому лікар-реабілітолог допомагає цим людям повернутися до нормального життя.

Медикаментозні методи реабілітації зазвичай застосовуються в тому випадку, якщо фізіотерапевтичних і / або психологічних методів відновлення недостатньо, щоб пацієнт міг жити повноцінно. Спеціаліст підбирає лікарські засоби, які допомагають пацієнту впоратися, наприклад, з болем. Іноді знеболювальні засоби необхідні пацієнтам, які втратили кінцівки, бо навіть після повного загоєння рани пацієнти можуть відчувати так званий фантомний біль, тобто біль у втраченій кінцівці. Іноді лікарю доводиться прописувати їм медикаментозні засоби, які впливають на психіку, якщо пацієнт, що потребує реабілітації, страждає безсонням, тривожними станами або депресією. Однак у будь-якому випадку кожен пацієнт повинен розуміти, що медикаментозні методи реабілітації ніколи не є самостійним лікування, бо використовуються лише в комплексі з фізіотерапевтичними й з психологічними реабілітаційними заходами.

Як знайти реабілітолога в Києві?

Як знайти реабілітолога в Києві?

Якщо кому-небудь з якоїсь причини (травма, постійний біль, психологічні порушення) потрібен реабілітолог, перш за все, необхідно дізнатися чи є такий фахівець в районній поліклініці. Однак навіть якщо він є, перш ніж скористатися послугами цього лікаря, необхідно поговорити з ним, щоб зрозуміти, чи дійсно його кваліфікація відповідає вашим вимогам. Звичайно ж, людям, які проживають в столиці України, знайти лікаря-реабілітолога відповідної кваліфікації набагато простіше, ніж мешканцям маленьких міст або сел, бо в Києві є багато медичних установ, робота яких спрямована на реабілітацію пацієнтів. Тому, якщо кваліфікація фахівця, який працює в районній поліклініці, не відповідає вашим вимогам, необхідно звернутися в один з реабілітаційних центрів. Адреси установ, які надають послуги такого фахівця, як реабілітолог, можна знайти, звернувшись в телефонну довідкову службу, а також за допомогою інтернету.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню