Як відомо, ключиця — це єдина кістка, яка з’єднує руку зі скелетом тулуба. І якщо розглядати цю злегка вигнуту у вигляді латинської літери «S» кістку з точки знання функціональної значущості, дуже складно недооцінити її значення, оскільки саме вона відповідає за вільні рухи рукою. Тому будь-які больові відчуття або травми, які виникають в цій частині тіла, можуть стати серйозною проблемою, бо біль в ключиці може перешкоджати виконанню навіть найпростіших маніпуляцій рукою. Що робити, якщо болить ключиця? Спробуємо трохи розібратися в цьому питанні.

Чому болять ключиці? 

Звичайно ж, якщо виникла така неприємна проблема, як біль в ключиці, необхідно звернутися до лікаря, щоб фахівець зміг поставити діагноз і призначити лікування. Не варто займатися самолікуванням, тому що самому потерпілому дуже складно визначити реальний стан речей, оскільки причиною больового синдрому може бути і перелом, і зміщення ключичної кістки, а також інші травми і серйозні захворювання.

Отже, причини болю в ключиці можуть бути такими:

  • Перелом ключичної кістки. Варто сказати, що переломи цієї трубчастої (порожнистої всередині) кістки становлять близько 15% всіх переломів, особливо часто вони трапляються у дітей і підлітків. Найчастіше перелом відбувається при падінні або при прямому ударі по ключичній кістці, тому відразу ж після події необхідно звернутися до лікаря-травматолога або в травмпункт, оскільки в результаті травмування може статися перелом ключиці зі зміщенням.
  • Ще однією розповсюдженою травмою може бути вивих ключиці. Найбільш часто вивих відбувається в результаті падіння або сильного удару в область грудної клітини. Зсув ключичноїкістки може бути або вперед, або назад, або вгору. Якщо сказати точніше, то відбувається зміщення або грудного кінця ключичної кістки, прикріпленого до грудини, або акроміального кінця, який з’єднаний з акроміальним відростком лопатки в області плеча.
  • Іноді причиною болю може бути остеоліз — рідкісне захворювання, яке характеризується спонтанним прогресивнимрозсмоктуванням однієї або декількох кісток, наприклад ключичної. Захворювання можна виявити за допомогою рентгена.
  • І ще однією причиною болю може стати дегенерація ключиці.

Що робити?

Якщо болить ключиця і плече, до того ж ця частина тіла припухла, а кожен рух руки дається важко, є всі підстави звернутися до лікаря-травматолога.

  1. Якщо у вас перелом ключиці, лікування, швидше за все, буде складатися з іммобілізації плечової частини з підтриманням руки за допомогою строп, щоб зменшити навантаження на пошкоджену кістку.
  2. У разі сильного болю необхідно приймати знеболювальнізасоби, які прописав лікар, або безрецептурні препарати, які є у вас вдома.
  3. Якщо ж при переломі утворилися осколки або сталося проникнення кістки назовні крізь шкірні покриви, буде потрібнехірургічне втручання, щоб провести фіксацію ключичної кістки за допомогою металевих пластин.
  4. При вивиху ключичноїкістки лікар-травматолог поставить її на місце і, можливо, накладе фіксувальну пов’язку, щоб тимчасово обмежити рух.
  5. Якщо причина болю незрозуміла, лікар неодмінно направить на рентген-обстеження, бодегенеративні зміни кістки можна виявити тільки за допомогою сучасних апаратів. Лікування буде залежати від того, який діагноз поставить фахівець.
  6. Якщо ж немає можливості негайно потрапити до лікаря, необхідно прийняти безрецептурний знеболювальний засібі зафіксувати руку так, щоб на ключичну кістку була якомога менше навантаження, а потім постаратися швидше потрапити або в травмпункт, або до лікаря.

Як бачимо, відповідь на питання, що робити, якщо болить ключиця, цілком однозначна — перш за все необхідно звернутися до лікаря. Не варто вдаватися до народних методів або намагатися ігнорувати проблему, оскільки причини болю можуть бути різними, а отже, і методи лікування повинні бути теж різними.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню