Коли болить рука в ліктьовому суглобі, дуже складно виконувати навіть такі прості дії, як пересування стільця або застелення покривалом дивану. Ймовірно, у багатьох людей, які стикалися з цією неприємністю, виникало питання, що робити, якщо болить рука в лікті? Спробуємо розібратися, чому виникає біль в ліктьовому суглобі, а також як з цим боротися.

Причини болю

Причин виникнення болю в лікті може бути дуже багато, оскільки навіть незручна поза під час сну або незначний забій може спровокувати це неприємне відчуття. Тому спочатку варто зрозуміти, що стало причиною виникнення больового синдрому, а потім вже починати вживати певних заходів, які не просто позбавлять від цієї неприємності, але і усунуть саму причину.

Причини виникнення болю в ліктьовому суглобі:

 • Бурсит ліктьового суглоба;
 • Остеохондроз;
 • Ревматоїдний артрит і подагра;
 • Тендиніти;
 • Пухлини;
 • Епікондиліт ліктьового суглоба;
 • Травма.

Існує ще багато причин виникнення хворобливих відчуттів в ліктьових суглобах, тому не варто намагатися самому вгадати, що викликає біль (звичайно, якщо це не щойно отримана травма), необхідно просто звернутися до фахівця, який неодмінно допоможе розібратися з проблемою. Тільки кваліфікований лікар може поставити точний діагноз і сказати, яке захворювання або травма стали причиною болю в ліктьовому суглобі і призначати лікування для позбавлення від болю і усунення причини її виникнення.

Щоб зрозуміти, що робити, якщо болить рука в лікті, потрібно звернутися до одного з таких фахівців, як лікар-травматолог, лікар-ревматолог або лікар-невролог.

Варто відзначити, що причиною больових відчуттів найчастіше бувають два таких захворювання, як епікондиліт і бурсит ліктьового суглоба. Нижче ми розглянемо, що це за хвороби і як з ними боротися.

Ліктьовий епікондиліт. Симптоми та лікування

Ліктьовий епікондиліт — це запально-дегенеративний процес, який вражає кісткову тканину надвиростків, а також зв’язки та м’язові сухожилля, тобто ті структури, які розташовані в безпосередній близькості від ліктьового суглоба. Епікондиліт буває медіальний, або внутрішній, і латеральний, або зовнішній. Оскільки більшість людей використовують праву руку (як вважають фахівці, найчастіше це захворювання виникає через частого повторення одних і тих самих рухів, під час виконання яких необхідно докладати певних зусиль), найчастіше розвивається правобічний латеральний епікондиліт, який також називають «ліктем тенісиста».

Симптоми цього захворювання:

 • Больові відчуття і труднощі, які виникають в ліктьовому і в променезап’ястковому суглобі в момент виконання активних рухів.
 • Тупий біль, якийнайчастіше виникає в області латерального надвиростка і може віддавати в середню третину передпліччя і в зовнішню поверхню плеча.
 • Може відбуватися посилення болю при виконанні навіть таких простих дій, як рукостискання або стиснення руки в кулак.
 • З плином часу найчастіше відбувається значне посилення болю, якийпоступово стає постійним і досить інтенсивним.

Експерти відзначають, що медіальний епікондиліт розвивається значно рідше, проте, він додає пацієнтові чимало неприємностей, оскільки ті больові відчуття, що виникають заважають виконувати навіть такі прості дії, як шиття або робота на клавіатурі комп’ютера.

Лікування цього захворювання полягає не тільки в медикаментозній терапії, але і в відвідуванні фізіотерапії та лікувальної фізкультури. Щоб правильно визначити ступінь захворювання, лікар неодмінно порадить пацієнту зробити МРТ ліктьового суглоба. На початку лікувального процесу необхідно, перш за все, розвантажити хвору руку, але іноді за допомогою гіпсової пов’язки або ортеза ви повинні провести повну іммобілізацію суглоба, щоб повністю виключити можливість найменшого руху.

Медикаментозне лікування включає застосування знеболювальних засобів, таких як «Анальгін» і «Кетанов», щоб повністю усунути больові відчуття або ж знизити їх інтенсивність. Нестероїдні протизапальні препарати для лікування епіконділіта ліктя, наприклад, «Нурофен Гель», зазвичай використовують зовнішньо. Мазь від болю в ліктьовому суглобі втирається безпосередньо в уражену область, щоб зняти запалення сухожиль і м’язів.

Якщо медикаментозне лікування, фізіотерапія або народні методи лікування не дають належного результату і стан пацієнта не покращується, для лікування епіконділіта ліктьового суглоба необхідно вдатися до хірургічного втручання.

Локтевой эпикондилит. Симптомы и лечение

Бурсит ліктьового суглоба. Симптоми та лікування

Бурсит ліктьового суглоба — це запалення поверхневої суглобової сумки. Симптоми, які вказують на розвиток цього захворювання:

 • Локальна припухлість ліктьовоїобласті.
 • Почервоніння і підвищення температури, що виникає в місці ураження.
 • Підвищене утворення і накопичення випоту (рідини) в порожнинах.

Це захворювання найчастіше викликається травмами, гострими або хронічними інфекціями та діатезом.

Лікування бурситу зазвичай зводиться до проведення теплових процедур, масажу, грязелікування, а також йодофореза з йодом (введення деяких лікувальних препаратів за допомогою гальванічного струму, щоб стимулювати загальний обмін речовин), пункції суглобової сумки з подальшим введенням в її порожнину гідрокортизону. У випадках, якщо ліктьовий бурсит не піддається медикаментозному консервативного лікування, виникає необхідність в проведенні операції, такій як висічення, тобто розтин суглобової сумки.

Звичайно ж, щоб отримати більш професійну і більш точну відповідь на питання, що робити, якщо болить рука в лікті, необхідно відвідати поліклініку, оскільки прочитання навіть найдетальнішої медичної статті не зможе замінити консультацію у лікаря. Не варто забувати, що тільки лікар може діагностувати захворювання і призначити адекватне лікування, яке допоможе позбутися від болю в ліктьовому суглобі.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню