Всім відомо, що будь-яка людина орієнтується в навколишньому світі за допомогою всього лише кількох органів чуття. Очі відповідають за зір, вуха — за слухове сприйняття дійсності, нюх — за сприйняття запахів. Ці три органи реагують на подразники дистанційно, тобто на деякій відстані, яка може бути різною. Є й інші органи чуття, які реагують на подразники тільки при контакті з певним предметом або речовиною — це смакове сприйняття і дотик, тобто визначення багатьох властивостей предмета на дотик, контактуючи з цим предметом безпосередньо. Горезвісне шосте відчуття зараз теж набуло цілком певний вираз — це відчуття, які забезпечуються вестибулярним апаратом — відчуття свого положення в просторі, сприйняття прискорення, відчуття рівноваги і навіть сприйняття ваги. Давно відомо, що всі органи чуття можуть працювати незалежно від інших, але все ж одні почуття і відчуття здатні трохи компенсувати брак якихось інших. Не секрет, що якщо у людини ослаблений зір, то він більше довіряє сприйняттю запахів або тактильним відчуттям. Однак чи може якесь медичне обладнання хоч в якійсь мірі полегшити долю людей з вадами зору та слабочуючих людей?

Слухові апарати

Апарат для слуху, тобто пристосування, що покращує слух, необхідний досить великій кількості людей.

  • У когось з’явилися ускладнення, після самих різних захворювань, в тому числі і запальних, і інфекційних;
  • Хтось втрачає слух через травму, наприклад, барабанної перетинки або інших внутрішніх частин вуха;
  • Часто слух стає ослабленим у літніх людей;
  • В деяких випадках погіршення слуху викликано постійними або короткочасними підвищеними навантаженнями на органи слуху;
  • Також причиною втрати або погіршення слуху можуть бути неврологічні або інші захворювання, а також найрізноманітніші травми.

Так що для великої кількості людей підсилювач слуху стає нагальною потребою, інакше якість життя через неможливість як слід чути стає все нижче і нижче: людина не може чути оточуючих, не чує звук транспортного засобу на вулиці і тому може створити аварійну ситуацію на дорозі, ускладнюється спілкування з рідними, з лікарями.

При стійких порушеннях слуху рекомендується використовувати спеціальні пристрої, які посилюють звукові хвилі. Такі пристрої виготовляються різними виробниками, однак складаються з принципово однакових основних частин.

  • Насамперед, в слуховому апараті важливий мікрофон, роль якого дуже велика— мікрофон вловлює звукові хвилі і трансформує їх у спеціальний сигнал, який має електричну природу.
  • Посилювач звуку потрібен для того, щоб прийняти сигнал мікрофону і передати його на спеціальний пристрій, який називається ресивер.
  • Ресивер — це та частина слухового апарату, яка дозволяє людині почути сильніший звук.

Сьогодні існує кілька різновидів спеціальних апаратів, які підсилюють звук, особливо поширеними стали прилади з завушним кріпленням і так звані внутрівушні.

При виборі слухового апарату дуже важливо не займатися самодіяльністю і не покладатися на поради знайомих або на відомості з будь-яких інших джерел. Щоб підібрати необхідне пристосування для поліпшення слуху слід звернутися до лікаря, який зможе провести якісну діагностику і на основі отриманих результатів зробить необхідні призначення. Дійсно необхідний апарат для поліпшення слуху може якісно підібрати тільки кваліфікований лікар.

Придбати слухові апарати можна і в інтернет-магазині, а також в будь-якому магазині товарів для здоров’я — важливо добре розуміти, що саме слід придбати.

Товари для слабобачучих

Чи багато людей сьогодні мають ідеальний зір? На жаль, все більше і більше людей змушені користуватися будь-якою продукцією, яка дозволяє краще бачити.

Перш за все, це окуляри для корекції зору. Коригувати необхідно і далекозорість, і короткозорість, тому окуляри з різними показниками діоптрій необхідні досить великій кількості людей. Чим гірше зір, тим більше цифри, що позначають збільшення або зменшення зображення.

Часто слабозорі люди використовують таке пристосування, як лупа збільшувальна — вона дозволяє розглянути текст, зображення або навіть дає можливість щось прочитати.

Іноді людям зі слабким зором може стати в нагоді лупа бінокулярна, яка кріпиться на голові і дозволяє виконувати якусь роботу двома руками. Деякі вироби комплектуються різними стеклами і навіть дозволяють працювати у власних окулярах. Також дуже важливо, що бінокулярна лупа часто забезпечена спеціальною підсвіткою.

Для людей з абсолютно ослабленим зором, які практично нічого не бачать або бачать дуже слабо, або для зовсім втратили зір може знадобитися тростину-орієнтир, яка використовується для своєрідного обмацування простору навколо себе. Такі тростини часто бувають складними і в складеному вигляді поміщаються в невеликий футляр, а також вони дуже легкі, що завжди важливо для хворої людини.

Купити таку тростину можна в спеціалізованих магазинах товарів для здоров’я, включаючи інтернет-магазини, і в аптечній мережі.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню