Коли людина почала користуватися палицею? Напевно, з тих самих пір, як стала на ноги і почала пересуватися вертикально. Найпершою була звичайна палиця, яка використовувалася і в якості опори для ходьби, і в якості зброї, і як знаряддя праці, і навіть як показник високого статусу в племені. Пройшли тисячиліття, але відмовитися від зручної підмоги при пересуванні людина не змогла навіть тоді, коли дотягнулася до зірок. Пам’ятає історія і палиці, які символізували мудрість і аскезу мандрівників, і витончені тростинки ловеласів-денді, і костур самотньої бабусі-відьми, і стукаючу по всьому світу білу тростину незрячих.

Тростини для інвалідів

Дуже часто допомога при пересуванні потрібна саме інвалідам ріних груп або людям з обмеженими можливостями, чим би це обмеження не було викликано. Причин, за якими люди звертаються до допоміжних засобів для пересування, існує чимало:

 • Реабілітація після переломів кінцівок і інших травм;
 • Системні аутоімунні захворювання;
 • Захворювання суглобів;
 • Захворювання хребта;
 • Похилой вік;
 • Поранення.

Іноді люди використовують тростину для ходьби просто в якості стильного аксесуара і для створення образу. Однак все ж найбільш часто затребувані не химерні декоративні, а самі звичайні інвалідні тростини, які допомагають хворій людині пересуватися.

Тростини для літніх людей

Дуже значна і важлива для виробників і за кількістю, і за важливістю цільова група людей похилого віку, у яких з роками часто спостерігаються порушення в роботі опорно-рухового апарату, навіть якщо якихось серйозних порушень або системних захворювань не було виявлено. Але ж не дарма кажуть, і що старість не радість, і що на заході людина пересувається на трьох ногах, маючи на увазі під третьою ногою саме якісну опору. Але якою же вона повинна бути?

Перш за все, тростина повинна бути зручною, а це значить, що вона повинна підходити по висоті, яка, в свою чергу, залежить від росту людини. Але ж промисловості або індивідуальні майстри не можуть пристосовуватися до кожного росту — то менше півтора метрів, то більше двох. Щоб вирішити цю проблему, з’явилася тростина телескопічна, яка може подовжуватися або скорочуватися в залежності від потреб людини.

Крім того, виріб, призначений для реабілітації після травми або хвороби, повинна бути максимально легкою, тому що ні літня людина, ні після травми або поранення, ні хворий серйозним захворюванням просто не зможуть повноцінно користуватися важким виробом. Тому досить популярні порожнисті варіанти з легких сплавів або з легкого металу, куди нескладно вмонтувати телескопічний механізм.

Однак ніколи не зменшиться популярність витончених виробів, виконаних вручну, — найчастіше це палиця з дерева, яка може бути різьблена і прикрашена химерними візерунками, а ручку такого виробу може прикрашати виточена з дерева або вирізана вручну голова тварини або птиці, а іноді і химерні інкрустації то деревом інших порід, то сріблом, то камінням. Чи потрібні інвалідам, людям похилого віку та хворим ці вигадки? Лікарі вважають, що краще за все лікують не ліки, а позитивні емоції, і якщо вже судилося ходити з палицею або костуром, то нехай це буде не просто палиця, а витончений виріб, вигадливо прикрашений справжнім майстром своєї справи.

Запасні частини

Можливо, когось це і здивує, але навіть тростини час від часу вимагають ремонту і заміни запасних частин.

Наприклад, ремінці для тростини передбачені далеко не для кожної моделі, і іноді їх доводиться просто купувати окремо. Це нехитре пристосування дозволяє не втрачати свою «чарівну паличку» і уникнути її падіння, щоб не довелося зайвий раз нагинатися, що не завжди не те що зручно, але навіть і не завжди можливо для хворої людини.

Ще одна важлива запасна частина, причому відноситься до витратних матеріалів, — це накінечник, які з часом зношуються. Особливо часто доводиться змінювати накінечники, якщо людина постійно ходить зі своєю паличкою по асфальтовому полотну або змушена дуже сильно спиратися на свою тростину.

При необхідності такої покупки зовсім необов’язково прагнути придбати новий або дорогий виріб, особливо якщо людині підмога при ходьбі потрібна тільки на короткий час, наприклад, на період реабілітації після перелому. У такому випадку немає ніякої необхідності шукати щось ексклюзивне, а можна просто купити тростину б/у, але при цьому важливо, щоб вони ідеально підходила по висоті і була зручною.

Опори для ходьби

Опори для ходьби

Іноді деяким людям доводиться користуватися опорами для ходьби, які представляють собою спеціальні пристосування, щоб людина, у якої обмежені можливості пересуватися, все-таки могла перебувати у вертикальному положенні і хоча б трохи ходити за допомогою цього спеціального пристрою, що має ще одне «говорить» назва — ходунки.

Ходунки не просто допомагають пересуватися, а й зменшують навантаження на ноги, і допомагають підтримувати рівновагу, оскільки опора проводиться на більш широку основу (базу). При підборі ходунків слід пам’ятати, що вибирати їх слід тільки індивідуально і з урахуванням всіх особливостей хворого, а також звертати увагу на такі обставини:

 • Вік користувача;
 • Фізичний стан користувача;
 • Психологічний стан користувача;
 • Захворення і його перебіг;
 • Соціальні чинники, в тому числі необхідність пересуватися тільки по квартирі або виходити на вулицю.
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню