Коли в будинку з’являється крихітна людина, яка народилася лише кілька днів тому, в житті батьків починаються приємні клопоти, адже життя малюка необхідно як слід облаштувати. Звичайно, щось було вже куплено, щось подарують друзі, колеги або родичі. Колясок можуть подарувати і парочку, повзунків, сорочечок і одежинок-чоловічків — цілу гору, памперсів — просто неймовірна кількість. А ось такого необхідного предмета, як ваги для немовлят, в потрібний момент під рукою може не виявитися. Але от питання, чи потрібні насправді дитячі ваги? Може бути, без них цілком можна і обійтися, а всі показники крихти перевіряти під час візитів в дитячу поліклініку, адже обійтися без таких візитів ніяк не вийде?

Вага новонародженого

Перш ніж вирішити питання про необхідність для немовляти будь-якого спеціального пристосування, необхідно сказати кілька слів про масу тіла новонародженого. Скільки повинна важити дитина, яка щойно з’явилася світ? Як повинна змінюватися маса тіла маленької людини?

Вважається, що здорова дитина, яка народилася через покладені дев’ять місяців (тобто доношена), відразу після народження повинен важити від 2 600 грамів до 4 500 грамів. Звідки з’являється застереження «відразу»? Справа в тому, що новонароджений обов’язково почне втрачати грами і всього через кілька днів буде важити менше — нормальним зменшенням маси тіла малюка вважається величина, яка не перевищує 10% початкового показника, зафіксованого при народженні.

Але чому малюк худне? Перш за все, не слід забувати, що малюк потрапив в нову для себе середовище і пережив дуже серйозний стрес (так, народження — це дуже серйозний стрес для малюка). Крім того, процес харчування ще тільки встановлюється, на що теж потрібен деякий час. Також відомо, що тільки що народжена  крихітна людина, пристосовуючись до нових умов, втрачає деяку кількість рідини, яка почне відновлюватися тільки через кілька днів.

Як правило, здоровий малюк починає набирати такі важливі грами приблизно з четвертого-п’ятого дня після народження, нехай це тільки 20 грамів в день, але це надбавка! Надалі ж кожна дитина додає необхідні грами за своїм індивідуальним графіком, оскільки будь-яка дитина неповторна і її розвиток унікальний. Однак існують і деякі певні педіатрами орієнтири.

 • Протягомпершого місяця після народження дитина повинна додати від 400 до 600 грамів.
 • Наступні два місяці— це період додатка від 20 до 30 грамів в день.
 • Потім аж до піврічного віку щомісячна надбавка повинна становити приблизно 700-800 грамів.
 • А ось від півроку до року дитина повинна додавати від 400 г до 500 г в місяць.

Педіатри відзначають, що за перші півроку життя маса тіла малюка повинна подвоїтися в порівнянні з показниками, зафіксованими при виписці з пологового будинку, до року ж показники повинні потроїтися в порівнянні з початковими цифрами.

Стає абсолютно зрозуміло, що для контролю за тим, як змінюється маса тіла дитини, необхідні ваги для новонароджених.

Как выбрать весы для новорожденного?

Ваги для новонароджених

Ваги, які призначені спеціально для зважування малюка, дозволять контролювати зміни маси тіла дитини з точністю до п’яти грамів.

Бувають такі пристосування механічними і електронними. Однак межу ними існує деяка різниця.

 • Похибка при зважуванні на електронних пристроях не перевищує 5-10 грамів.
 • Отриманірезультати на електронних гаджетах можна зберігати в пам’яті і стежити за збільшенням маси тіла.

Що стосується механічних моделей, то вони теж мають свої особливості:

 • Похибка при зважуванні може становити до 20 грамів.
 • Незаперечнаперевага: є режими для зважування немовлят, для зважування дітей постарше, для зважування предметів господарського призначення.

При виборі приладу, на якому будуть зважувати новонародженого, слід враховувати кілька важливих факторів.

 • Слідзвертати увагу на розмір піддону, оскільки малюк досить швидко зростає, а комфорт при будь-якій процедурі для малюка важливий завжди.
 • Зручними можуть виявитися ваги, які можна перетворити в підлогу, всього лише знявши піддон— вони зможуть прослужити дитині до підліткового віку.
 • Обов’язковослід звертати увагу на максимальне навантаження і на величину похибки.
 • Деякімоделі можуть мати функцію, що дозволяє відразу бачити прибавку у вазі.
 • Для зовсім маленьких діток важлива функція, що дозволяє не враховувати вагу пелюшки, оскільки рахунок тут дійсно ведеться на грами.
 • Деякі виробники дитячих моделей пропонують функцію «борсається дитина», завдяки якій вага визначається тоді, коли малюк на мить заспокоївся.
 • Привиборі матеріалу піддону (корпусу) слід мати на увазі, що металевий корпус прослужить довше, ніж пластиковий.
 • Деякімоделі, призначені для зважування немовлят, мають зростомір, що дуже зручно.
 • В будь-якому випадку слід віддавати перевагу моделям з нековзними ніжками.

Дитячі ваги купити

Якщо поставлено завдання придбати ваги для новонароджених, купити їх можна в роздрібних магазинах товарів для здоров’я, в аптечних мережах, особливо в тих, які спеціалізуються на товарах для вагітних жінок, для новонароджених та для молодих мам. Крім того, відповідні пристрої для зважування можна без проблем купити в інтернет-магазинах товарів для здоров’я.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню