Велотренажер — це один з видів спортивних тренажерів, який імітує їзду на велосипеді.

Заняття на таких велоімітаторах використовуються для того, щоб підтримувати відмінну фізичну форму, а також для виконання спеціальних вправ, які мають лікувальний характер. Велотренажери можуть застосовуватися для оздоровлення та реабілітації людей після різних захворювань і травм, у тому числі часто використовуються велотренажери для дому.

Види велотренажерів

Тренажери, що імітують їзду на велосипеді, можуть бути дуже різними.

 • Найбільш простими вважаються ремінні моделі: їх особливість полягає в тому, що фізичне навантаження на організм регулює натяг спеціальної пасової передачі, яка проходить через маховик (охоплює його). Особливість такого пристрою — можливість нерівномірного навантаження, що може негативно позначатися на суглобах.
 • Моделі з колодковим захопленням диска рекомендується застосовувати для тренувань, які передбачають значні фізичні навантаження. Важливо, що фізичні навантаження при заняттях на таких моделях практично рівномірні, що береже суглоби, але при заняттях практично завжди створюється шумовий ефект від неминучого тертя деталей.
 • Якщо для занять не потрібні значні фізичні навантаження, то можуть підійти магнітні моделі, де навантаження створюється спеціальними постійними магнітами і регулюється за допомогою переміщення таких магнітів. Фахівці виділяють двіособливі властивості тренажерів такого виду: перш за все, навантаження на організм практично рівномірне; а по-друге, фізичні зусилля, які потрібні, незначні.
 • Щоб включити в роботу ті м’язи, які не використовуються при звичайній велосипедній їзди, використовуються еліптичні моделі тренажерів, які дають можливість крутити велосипедні педалі в зворотному напрямку.
 • Найточнішими для обліку фізичного навантаження і для контролю будь-яких статистичних даних під час тренування вважаються так звані ергометри, або електромагнітні тренажери, робота яких залежить від струму на обмотці електромагнітів. Однак при покупці такої моделі слід брати до уваги необхідність не просто електроживлення, а обов’язкового приєднання до електричної мережі.
 • Відомі і широко застосовуються так звані мінівелотренажери, які призначаються для кардіологічних занять. Такі моделі не мають керма або сідла і займають менше місця, а їх оснащення обмежується тільки педалями і механізмом забезпечення необхідної кардіологічної навантаження. Важливо, що працювати тут можуть не тільки м’язи ніг, але і рук.

Особливості сучасних пристроїв для велотренувань

Для домашніх тренувань і для занять у фітнес-клубах використовуються багато сучасних моделей, які мають чималі можливості.

 • Сучасні пристосування для велосипедних тренувань обладнані комп’ютером.
 • Є можливість контролювати частоту серцевих скорочень.
 • Можливо контролювати швидкість, відстань поїздки і витрачені при цьому калорії.

Сучасна техніка для тренувального процесу дозволяє створювати різні програми для тренувань, що дозволяють займатися зі значною користю для здоров’я людям з різним рівнем фізичної підготовки.

Види велотренажерів.

Користь занять на імітаторах велосипеда

Постійні заняття на таких пристроях дозволяють досягти різних позитивних результатів.

 • Оскільки під час занять спалюються жирові відкладення, то це відмінний спосіб підтримувати здорову вагу.
 • Відмічається вельми позитивний результат в роботі дихальної системи та серцево-судинної системи.
 • Покращується кровообіг у всьому організмі.
 • Зміцнюються м’язи ніг (найбільше) та інші м’язи.

Купити велотренажер

Щоб зробити таке корисне придбання, в тому числі це може бути і велотренажер б/у, можна звернутися в спеціалізований магазин тренажерів, в спортивний супермаркет, в інтернет-магазин спортивного обладнання та спортивних товарів або в інтернет-гіпермаркет. Дуже важливо перед покупкою уточнити всі параметри придбання, назву виробника та країну походження товару, умови гарантійного обслуговування. Дуже важливо задати всі питання продавцю-консультанту ще до оформлення покупки, щоб з усього розмаїття був обраний саме необхідний товар. До речі, купити велотренажер недорого можна на спеціальних торгових майданчиках в інтернеті.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню