За даними, якими володіє Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), цукровий діабет давно переріс масштаби всесвітньої епідемії. Особливо страшно, що хворіють зовсім маленькі діти і навіть новонароджені. Відомості, якими володіє медична статистика, просто жахають: всього за хвилину з’являється 12 нових хворих, а раз в сім секунд з’являється нове повідомлення про смерть, причиною якої став діабет. Причому особливо активно зростання випадків цього небезпечного ендокринного захворювання відбувається в країнах, що розвиваються, тобто там, де люди не можуть заробити достатньо коштів, щоб вести здоровий і гідний спосіб життя.

ВООЗ зазначає, що діабет та його ускладнення можна було б запобігати, якби люди вели правильний спосіб життя, що має на увазі здорове харчування (низкоуглеводную дієту), відмова від шкідливих звичок, зниження надлишкової маси тіла і фізичну активність, яка просто необхідна для підтримки здоров’я всіх органів і систем. За даними ВООЗ, діабетом страждають більше 347 мільйонів людей, і ця цифра постійно зростає, а особливо страшно, що захворювання дуже часто зачіпає людей продуктивного і працездатного віку.

Найбільш поширена форма діабету — це діабет 2 типу, при якому інсулін витрачається організмом неефективно, через що в крові з’являється дуже багато глюкози. Для людей, у яких діагностовано це захворювання, дуже важливо контролювати рівень глюкози (цукру) в крові.

Глюкометри та тест-смужки

Прилад для вимірювання цукру в крові і для контролю його рівня — це глюкометр і тест-смужки. Нормальними вважаються показники цукру в крові в діапазоні від 3,9 до 5,3 ммоль/л. Щоб постійно стежити за цими життєво важливими показниками, можна користуватися спеціальними вимірювальними приладами. Сьогодні прилад для вимірювання цукру в крові можна придбати в інтернет-аптеках або в роздрібній мережі — це не має значення, якщо товар належним чином сертифікований і має всі необхідні супровідні документи. Серед спеціалізованих приладів сьогодні особливо популярні:

  • глюкометр one touch select;
  • глюкометр bionime;
  • глюкометр акку чек;
  • тест-смужки акку чек для глюкометра акку чек.

Всі ці прилади призначені для того, щоб контролювати рівень глюкози і стан вуглеводного метаболізму (обміну) у людей з цукровим діабетом, який свідчить про найсерйозніші ендокринні порушення — порушення роботи підшлункової залози, яка виробляє інсулін (точніше, його виробляють бета-клітини) , що відповідає за нормальне надходження глюкози в клітини організму (в жирові і м’язові). Якщо показники виходять за межі норми, значить, клітини не отримують належного харчування, тому дуже важливо вживати всіх можливих заходів для ефективного і якнайшвидшого відновлення нормального обміну вуглеводів (як правило, це спеціальна дієта і харчові обмеження).

Слід розуміти, що мінімальні показники фіксуються тільки на голодний шлунок, а після будь-якого прийому їжі показники підвищуються, проте не на тривалий час, якщо підшлункова залоза здорова і працює нормально.

Крім того, важливо розуміти, що нормальні показники цукру в крові абсолютно однакові для всіх людей і не залежать ні від віку, ні від статі.

Кожній людині не зайвим буде знати, що в кров глюкоза потрапляє з кишечника і з печінки — саме ці два органи відповідальні за показники цукру ( глюкози) в крові. А організм, отримуючи глюкозу з кровотоку, отримує необхідну для повноцінної життєдіяльності енергію, яка потрібна і для забезпечення основного обміну, тобто дихання, роботи серця, руху крові, і для забезпечення будь-якої діяльності.

Кому потрібен глюкометр?

Де купити глюкометр

Безумовно, перед покупкою будь-якого спеціального обладнання медичного призначення необхідно отримати максимально детальну і повну консультацію лікаря, який порекомендує і необхідний прилад, і частоту вимірювань. Коли лікар на підставі об’єктивних даних про стан здоров’я дасть свої рекомендації, можна зайнятися пошуком необхідного приладу.

Цілком реально глюкометр купити в інтернеті — зараз це нормальна практика, оскільки інтернет-магазини товарів медичного призначення у своєму розпорядженні мають достатній асортимент необхідного обладнання, яке обов’язково сертифіковане. Крім того, консультанти зможуть дати необхідні пояснення і коментарі до покупки. Продаж товарів тут здійснюється в суворій відповідності до законодавства, тому така покупка абсолютно безпечна, а іноді і виправдана більш низькою ціною. Якщо необхідно купити тест-смужки для глюкометра, то вони продаються в тих же закладах торгівлі.

Також прилади та витратні матеріали до них можна купити в роздрібній мережі. Це можуть бути магазини товарів для здоров’я або аптечні установи.

Сьогодні глюкометри купити в Україні практично так само просто, як і в будь-якій розвиненій країні світу, оскільки боротьба з діабетом давно перестала бути особистою проблемою кожного хворого, а стала найважливішим питанням національної охорони здоров’я.

Всесвітній день боротьби з діабетом

Щоб підкреслити важливість боротьби з цим захворюванням, ВООЗ заснувала Всесвітній день боротьби з діабетом, який проводиться щорічно 14 листопада за активної участі Міжнародної діабетичної федерації (IDF). Цей день підтримують національні діабетичні суспільства, які працюють в 145 країнах світу і які прагнуть до єдиної і об’єднуючою мети — до боротьби з діабетом на світовому рівні, а також до підвищення рівня знань населення про це захворювання і про способи йому протистояти.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню