Підготовка до відпустки, особливо якщо передбачається поїздка на курорт, у туристичну подорож або проста поїздка на тиждень-два на дачу, завжди пов’язана з певними клопотами, так як необхідно ретельно продумати, що неодмінно слід взяти з собою, а без чого легко можна обійтися. Звичайно ж, є речі, які не варто тягнути з собою незалежно від того, куди ви вирушаєте – на дачу або в Париж, а є речі, які не варто забувати, навіть якщо ваша відпустка пройде на дачній ділянці, розташованій зовсім недалеко від будинку . Тому цілком правомірне питання, як правильно підготуватися до відпустки? Ліки в дорогу – це саме те, що варто поставити в ряд першочергових речей, які варто підготувати напередодні відпустки.
Аптечка в дорогу
Найкраще вирішувати, які ліки взяти у відпустку, тоді, коли ви вже точно знаєте, куди ви вирушаєте на відпочинок. Якщо у вас або у ваших близьких, з якими ви відправляєтеся на відпочинок, є якесь основне захворювання, просто необхідно взяти в дорогу ті лікарські препарати, які ви приймаєте щодня. Також слід взяти препарати, які вам необхідно приймати в разі загострення хвороби, оскільки таку неприємність виключити не можна. І невідомо, що може статися і в дорозі, і вже під час відпочинку, наприклад, в іншій кліматичній зоні.
Звичайно ж, аптечка в дорогу повинна бути ретельно підготовлена і складатися з цілого ряду лікарських засобів і медичних пристосувань. Отже, які медичні засоби та препарати для аптечки необхідно придбати?
Як і домашня аптечка, список медичних препаратів, які варто взяти в дорогу, складається з таких пунктів:
- Стерильні і нестерильні бинти для перев’язки травмованих частин тіла;
- Еластичний бинт для накладення при розтягуванні;
- Джгут, щоб зупинити сильну кровотечу;
- Бактерицидний пластир і пластир в рулоні для заклеювання дрібних ран;
- Перекис водню для знезараження ран;
- Йод для знезараження навколо ран;
- Калію перманганат;
- Альбуцид або софрадекс в разі запальних процесів в очах;
- Пантенол від опіків;
- Валідол;
- Аміак для застосування в разі непритомності і від укусів комах;
- Анальгін або баралгін;
- Цитрамон;
- Хіфенадин або супрастин для застосування в разі виникнення алергічних реакцій;
- Но-шпа;
- Беллалгін;
- Вугілля активоване для застосування при шлунково-кишкових розладах;
- Ножиці.
Якщо ваша відпустка припадає на літній період, неодмінно слід придбати і взяти з собою сонцезахисний крем spf 30–50 (spf — сонцезахисний фактор), оскільки навіть під час туристичних прогулянок по історичних місцях міст в спекотні дні можна отримати сонячні опіки відкритих частин тіла.
Варто також захопити з собою в дорогу засоби від захитування в транспорті, особливо в тому випадку, якщо з вами будуть подорожувати діти або ж передбачається поїздка на одному з видів транспорту, яким ви раніше ніколи не подорожували і не знаєте точно, як відреагує ваш організм.
Якщо ви збираєтеся провести відпустку з маленькими дітьми, необхідно подбати про спеціальні лікарські препарати, наприклад, про антигістамінні препарати для дітей, оскільки далеко не всі ліки можуть приймати і дорослі, і діти.
Коли найкраще купувати ліки в дорогу?
Можливо, плануючи свій відпочинок і роздумуючи над тим, як правильно підготуватися до відпустки, ліки в дорогу не будуть стояти у вас у списку першочергових завдань, особливо якщо ви здорові. Однак питання, коли краще за все купувати ліки в дорогу, необхідно вирішити якомога раніше, адже з наближенням жаданої відпустки, виникатиме все більше дрібних і великих проблем. Цілком зрозуміло, що купити ліки в аптеках Києва можна в будь-яку хвилину, але все ж придбати всі необхідні медикаменти варто заздалегідь, щоб не мчати в найближчу аптеку за п’ятнадцять хвилин до поїздки на вокзал або в аеропорт.
Якщо ви збираєтеся подорожувати власним автомобілем, у такому випадку за тиждень або хоча б за кілька днів до відпустки необхідно уважно перевірити термін придатності всіх лікарських засобів в автомобільній аптечці. Це необхідно для того, щоб ще мати час замінити препарати з вичерпаним терміном придатності та докупити ліки, яких немає або ж ті, яких залишилося дуже мало. Якщо у вас занадто стара і пошарпана автоаптечка, ліпше купити нову, ніж намагатися привести до ладу стару, підшиваючи розпатлані шви або підклеюючи розтрісканий пластик. Необхідно пам’ятати, що цілісність контейнера дуже важлива для правильного зберігання медикаментів.