У кожній жінці самою природою закладено прагнення до материнства, тому, відчувши, що під серцем зародилося нове життя, практично будь-яка майбутня мама намагається змінити свій спосіб життя і свої звички, щоб після дев’яти місяців внутрішньоутробного розвитку дитина народилася здоровою. Однак, як показує саме життя, навіть здорова вагітність не може гарантувати того, що пологи пройдуть нормально, оскільки цей процес багато в чому залежить не тільки від фізіології жінки, але і від лікаря-акушера, що приймає пологи. Тому багатьох майбутніх мам вже практично з перших днів вагітності хвилює одне питання — як вибрати лікаря для пологів?

Коли варто почати вибирати лікаря?

Деякі майбутні мами починають шукати лікаря-акушера для пологів відразу ж після того, як дізналися про вагітність, інші відкладають вирішення цього питання до останнього дня і в підсумку їдуть народжувати в черговий пологовий будинок, а треті починають пошуки після того, як відчують ворушіння плода.

Звичайно ж, жінка сама вирішує, коли варто починати пошук лікаря для пологів, бо, насправді, ніяких твердих правил, що регламентують це, не існує. Однак все ж варто якомога раніше спробувати знайти хорошого фахівця, тому що ніхто не може гарантувати, що пологи відбудуться неодмінно в намічений термін — завжди є ймовірність того, що немовля може з’явитися після 36 тижня вагітності.

Не варто також особливо покладатися і на думку подруг, співробітниць або родичок, які вже народили дітей і вважають, що саме той акушер, який приймав пологи у них, і є найкращим фахівецем. Найкраще спочатку порадитися зі своїм лікарем-гінекологом, який спостерігає за вагітністю, а потім варто пройтися по різним пологовим будинкам і поговорити з акушерами, які працюють в конкретному пологовому будинку.

Щоб встигнути поговорити з кількома фахівцями, добре обдумати всі можливі варіанти та вирішити, де краще народжувати, потрібен чималий запас часу, тому не варто відкладати в довгий ящик пошуки лікаря-акушера і медичної установи, які підійдуть саме вам.

Як будувати розмову з лікарем?

Отже, щоб краще розібратися в тому, як вибрати лікаря для пологів, необхідно знати, яким чином під час зустрічі будувати розмову з лікарем-акушером, бо правильні питання і те, як на них відповість фахівець, допоможе вам зробити правильний вибір. Перш за все, щоб розмова з акушером вийшла конструктивною, не забудьте взяти на зустріч свою обмінну карту, тому що це допоможе і вам, і лікарю правильно оцінити всі нюанси вагітності та обговорити попередній план пологів.

Неодмінно варто обговорити такі моменти:

 • Як можна зв’язатися з цим лікарем, якщо виникнуть які-небудь непередбачені ситуації з вагітністю.
 • Ще один важливий пункт в розмові повинен стосуватися можливості партнерських пологів, якщо це одне з ваших умов, бо при неможливості такого варіанту розмову навіть не варто продовжувати.
 • Слід також обговорити медикаментозний супровід пологів, а також методи для зменшення гостроти родових перейм, які практикуються в пологовому будинку.
 • Варто також обговорити з лікарем, коли матері вперше дають дитину: безпосередньо після пологів або ж тільки після повного обстеження малюка — за умови, що він абсолютно здоровий і всі реакції новонародженого відповідають медичним нормам.
 • Дуже важливо для прийняття зваженого рішення з’ясувати, яка плата в пологовому будинку за послуги, які виявляються породіллі до пологів, під час пологової діяльності і в післяпологовий період.

Але навіть якщо вас на всі питання задовольняють відповіді, але почуття довіри до цього лікаря не виникло, спробуйте знайти іншого фахівця або в цьому ж пологовому будинку, або в іншому, бо дуже важливо, щоб під час пологів між лікарем і породіллею було безумовна довіра.

Пологові будинки Києва. Адреси

Пологові будинки Києва. Адреси

Якщо ви розібралися з питанням, як вибрати лікаря для пологів, але точно знаєте тільки адресу найближчого пологового будинку, вам необхідно дізнатися, які ще пологові будинки є в Києві. Щоб полегшити пошук цього медичного закладу, ми представляємо список пологових будинків Києва, адреси та назви районів, в яких ці установи розташовані.

 1. Печерський район: Пологовий будинок №1, вул. Арсенальна, 5, тел. (044) 286-52-09, 286-52-10;
 2. Подільський район: Пологовий будинок № 2, вул. Мостицька, 11, тел. (044) 432-87-40, 432-85-71;
 3. Святошинський район: Пологовий будинок № 3, вул. Кучера, 7, тел. (044) 405-41-00, 405-31-24;
 4. Солом’янський район: Пологовий будинок № 5, просп. Червонозоряний, 2, тел. (044) 275-90-88, 275-80-88;
 5. Дніпровський район: Пологовий будинок № 6, вул. П. Запорожця, 26, тел. (044) 512-77-01, 512-50-33;
 6. Печерський район: Пологовий будинок № 7, вул. Предславинська, 9, тел. (044) 522-87-38, 522-87-45;
 7. Дарницький район: Пологовий будинок УОЗ Дарницького району, Харківське шосе, 121, тел. (044) 564-21-65;
 8. Солом’янський район: Дорожня клінічна лікарня № 2, просп. Повітрофлотський, 9, тел. (044) 244-02-66, 481-10-67;
 9. Оболонський район: Київський міський центр репродуктивної перинатальної медицини, просп. Героїв Сталінграда, 16, тел. (044) 411-87-61, 411-92-26;
 10. Шевченківський район: НДІ педіатрії, акушерства та гінекології (ІПАГ); вул. Мануїльського, 8, тел. (044) 483-82-87, 483-62-16;
 11. Шевченківський район: Обласний центр охорони здоров’я матері і дитини, вул. Багговутівська, 1, тел. (044) 483-09-73.
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню