Що таке медичні маніпуляції? Це практично вся та робота, яку виконує кожна медсестра на своєму робочому місці, починаючи від звичайного уколу або навіть від найпростіших гірчичників до найскладніших внутрішньовенних інфузій, зупинки кровотечі і навіть незначних хірургічних маніпуляцій, таких як накладання шва. Не секрет, що навіть найкращі лікарі гостро потребують вмілого медичного персоналу середньої ланки, оскільки саме від цих людей залежить і успіх лікувальних процедур, і навіть іноді життя пацієнта. Ось тільки деякі з вельми поширених медичних маніпуляцій:

 • Проведення спеціальної проби на чутливість до різних антибіотиків.
 • Підшкірні ін’єкції і їх виконання.
 • Внутрішньом’язові ін’єкції і їх виконання.
 • Внутрішньовенні ін’єкції і їх виконання з використанням різних вен.
 • Разове або постійне вимірювання і фіксування температури тіла.
 • Застосування охолоджуючого міхура з льодом.
 • Правильне промивання шлунка пацієнта в разі загрози отруєння.
 • Необхідні заходи для профілактики пролежнів.
 • Правильна і не травмуючахворого очисна клізма.
 • Перев’язки різних ран. Зняття старої пов’язки і накладання чистої пов’язки.
 • Вимірювання артеріального кров’яного тиску за допомогою ртутного або автоматичного тонометра.
 • Підрахунок дихання і визначення, наскільки дихання ритмічно.
 • Правильне накладення гірчичників на необхідні ділянки тіла.

Безумовно, цей список спеціальних маніпуляцій далеко неповний, проте абсолютно зрозуміло, що практично для всіх цих маніпуляцій необхідні спеціальні предмети і витратні матеріали.

Медичні витратні матеріали

Давно минули ті часи, коли доводилося кип’ятити шприци та голки для кожного уколу. Сьогодні багато підприємств медичної промисловості випускають необхідну кількість одноразових шприців і інших одноразових предметів, які мають медичне призначення — одноразові матеріали для використання в медицині стали звичними і нарешті всі зітхнули з чималим полегшенням, тому що кожен раз, відкриваючи упаковку, людина отримує стерильне виріб , яке не може стати причиною зараження.

Величезною популярністю користуються такі вироби, як:

 • Шприц стерильний одноразовий різного об’єму, починаючи від самих маленьких, так званих інсулінових, і до великих, обсяг яких може доходити і до 20 мл.
 • Системадля внутрішньовенної інфузії, що дозволяє без додаткових зусиль і незручностей для пацієнта виконати лікарське призначення і поставити крапельницю з необхідним препаратом.
 • Голки ін’єкційні одноразові, які іноді доводиться міняти в шприцах, якщо товщина вже поставленої голки з якоїсь причини не підходить.
 • Катетер внутрішньосудинний, без якого не можна обійтися в тих випадках, коли внутрішньовенна дифузія повинна проводитися постійно або дуже часто, тому постійно колоти вену небажано, а то й небезпечно. Катетер ж, який встановлюється один раз, можна без побоювань використовувати багаторазово.
 • Важливий такий витратний матеріал, як пластир для катетерів, тому що введений в вену катетер завжди необхідно дуже надійно закріпити.

Обробка ран

Обробка ран

Нерідко медичному персоналу доводиться стикатися з необхідністю обробляти найрізноманітніші рани, причому на останньому етапі роботи з раною її треба зашити. Для цього використовується спеціальний хірургічний шовний матеріал, тобто виготовлена за спеціальною технологією нитка, яку дуже просто стерилізувати, яка має дуже високі показники міцності, яка повинна сама розсмоктатися після загоєння рани, не викликаючи алергічних реакцій, з якою зручно працювати і яка, до того ж, недорога за своєю вартістю.

Вікрил — шовний матеріал, який виготовляє підрозділ концерну «Johnson & Johnson» компанія «Ethicon Endo-Surgery». Цей шовний матеріал складається з багатьох тоненьких ниток, які виготовлені з синтетичних матеріалів. Цікаво, що поки нитка знаходиться в рані, її міцність постійно зменшується: через три тижні після накладання шва міцність нитки вже не перевищує 40%, а через вісім тижнів (в крайньому випадку, через дев’ять тижнів) така нитка повністю розсмоктується в організмі і від неї не залишається і сліду.

Іноді медичному персоналу доводиться застосовувати джгут кровоспинний Есмарха — це звичайний гумовий джгут брудно-рожевого кольору. Застосовується він і для того щоб набрати кров з вени (для цього необхідно зупинити кровообіг в кінцівки), і для того щоб зупинити будь-яку кровотечу. Варто відзначити, що останнім часом багато медичних установ вже переходять на використання в своїй роботі джгутів нового покоління, більш зручних для медичного персоналу і більш сприятливих для пацієнта.

І, звичайно ж, при будь-яких маніпуляція неможливо обійтися без таких виробів, як бактерицидний пластир і лейкопластир. За допомогою бактерицидного пластиру медичний персонал заклеює пацієнтам місця уколів або незначні рани, які не вимагають іншого втручання. А лейкопластир широко використовується, щоб зручно закріпити, наприклад, той же катетер, введений у вену, щоб він зберігав своє становище і не вислизав, а постійно залишався на потрібному місці.

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Меню